PDA

View Full Version : ...Съвет!



Just Catline
09-05-2016, 20:10
Здравейте!
Аз съм момиче на 17 години и имам нужда от съвет. Имам приятел на 20, с когото сме заедно от 2 години. Когато тръгнахме не го обичах, но неговата компания ми беше много приятна. Превърна се в най-добрия ми приятел. Той обаче е влюбен в мен и го показва с изключително мили жестове. Проблемът е там, че в началото реших, че с времето ще го обикна, но сега 2 години по-късно, все още нямам никакви чувства към него ( обичам го като член от семейството си, но нищо повече). Преди месец се запознах с негов приятел, в който се влюбих още първият път, в който го видях. Мисля, че и той проявява интерес към мен, но все пак аз ходя с неговият приятел. Не знам какво да правя! Чувствам се виновна, че предавам сегашният си приятел, но все пак мисля, че и аз имам право да изпитвам такива силни чувства и да бъда с някой, в когото съм истински влюбена. Не мога да спра да мисля за него...не знам какво да правя.. Моля за съвет!


Благодаря Ви!

Maleficus
09-05-2016, 20:14
Здравейте!
Аз съм момиче на 17 години и имам нужда от съвет. Имам приятел на 20, с когото сме заедно от 2 години. Когато тръгнахме не го обичах, но неговата компания ми беше много приятна. Превърна се в най-добрия ми приятел. Той обаче е влюбен в мен и го показва с изключително мили жестове. Проблемът е там, че в началото реших, че с времето ще го обикна, но сега 2 години по-късно, все още нямам никакви чувства към него ( обичам го като член от семейството си, но нищо повече). Преди месец се запознах с негов приятел, в който се влюбих още първият път, в който го видях. Мисля, че и той проявява интерес към мен, но все пак аз ходя с неговият приятел. Не знам какво да правя! Чувствам се виновна, че предавам сегашният си приятел, но все пак мисля, че и аз имам право да изпитвам такива силни чувства и да бъда с някой, в когото съм истински влюбена. Не мога да спра да мисля за него...не знам какво да правя.. Моля за съвет!


Благодаря Ви!

Правилното нещо е да скъсаш с приятеля си и да изоставиш идеята, че ще бъдеш гадже с неговия, дето си влюбена в него, та да не създаваш конфликти, но това би направил съвестен човек, за теб не знам... Смисъл ако си способна да манипулираш някои 2 години да си мисли, че го обичаш, пък ти да не го, не съм сигурен, че си способна на съвестни саможертви... Смисъл ако накрая искаш да ги накараш да се избият, продължавай в същия дух, то това е мотивирало и падението на Троя в приказката :D

Just Catline
09-05-2016, 20:17
Не бих го нарекла манипулация. От манипулацията се извлича полза, а аз определено нямам полза от всичко, което се случва.

Maleficus
09-05-2016, 20:22
Не бих го нарекла манипулация. От манипулацията се извлича полза, а аз определено нямам полза от всичко, което се случва.

Защо бе, ако изпаднеш в проблем, не е ли той човека, от които се очаква да поеме тежестта ? :D Бодигард, търпелив слушател на женски бърборения, някои които не може да ти откаже помощ... Не знам, според мен си има доста ползи, дори да имаш някои до себе си, които не обичаш :D

Maleficus
09-05-2016, 20:27
Виж скъпа, на този етап ще създадеш доооста повече конфликти, от колкото удоволствие ще извлечеш от евентуална връзка.. Подобни истории, понякога завършват с трагичен край, за човека, които се чувства най излъган :)

Just Catline
09-05-2016, 20:31
Скъпи, той беше в съвсем същата ситуация с бившата си приятелка, както съм аз в момента.

Maleficus
09-05-2016, 20:47
Скъпи, той беше в съвсем същата ситуация с бившата си приятелка, както съм аз в момента.

Викаш, черпиш вдъхновение от грешките на партньора си :D Ами ако той се окаже копеле, което те бие всеки ден и те третира, като улична котка ? Аз му викам карма :) Пък и сегашното ти гадже е идиот да се захваща с теб значи или просто си го залъгала прекалено добре, за да разбере, че нямаш чувства, кое от двете е ?

CrazyDream
09-05-2016, 22:07
Виж скъпа, на този етап ще създадеш доооста повече конфликти, от колкото удоволствие ще извлечеш от евентуална връзка.. Подобни истории, понякога завършват с трагичен край, за човека, които се чувства най излъган :)

Мисля, че скоро те очаква нещо ново :) ... ако разбира се, си склонен да опиташ

BartSimpson
09-05-2016, 22:10
Най-добре е да оставиш настоящия си приятел и да не се занимаваш с неговия авер, за да не правиш филми.

Maleficus
09-05-2016, 22:20
Мисля, че скоро те очаква нещо ново :) ... ако разбира се, си склонен да опиташ

Те и в сладкарницата така ми казаха, за новите торти, като си вземах парче преди, ама като знам какво правят с тези, които са останали некупени от известно време... Значи обират глазурата, дето е почнала да хваща мухъл и слагат нова, тези торти с плодове са най склонни да се развалят бързо и така подменят плодовете, махат глазурата с мухъла, слагат нова и ти я предлагат на следващия ден като прясна, а господ се моли за теб: " Дано мухъла е бил пеницилин, дано е бил пеницилин(тъй като мухъла е като червей, смисъл даже и да махнеш повърхността, може да е останала основата, но зависи колко дена е имал шанс да расте) ! " Ето защо избягвам повечето сладкарници, понякога новите неща водят до разстройство :D Та скъпа авторке, понякога новата торта обещава приятни и сладки изживявания, но никога не знаеш, какво се крие под повърхността й и какви ще са последствията след няколко дена, затова всяко решение трябва да е добре премислено, а всеки избор съобразен с репутацията на заведението/човека и човек трябва да уважава преди всичко себе си, да знае, че това, което слага в стомаха и в душата си е качествено и полезно в дълъг план :)

CrazyDream
09-05-2016, 22:29
Те и в сладкарницата така ми казаха, за новите торти, като си вземах парче преди, ама като знам какво правят с тези, които са останали некупени от известно време... Значи обират глазурата, дето е почнала да хваща мухъл и слагат нова, тези торти с плодове са най склонни да се развалят бързо и така подменят плодовете, махат глазурата с мухъла, слагат нова и ти я предлагат на следващия ден като прясна, а господ се моли за теб: " Дано мухъла е бил пеницилин, дано е бил пеницилин(тъй като мухъла е като червей, смисъл даже и да махнеш повърхността, може да е останала основата, но зависи колко дена е имал шанс да расте) ! " Ето защо избягвам повечето сладкарници, понякога новите неща водят до разстройство :D Та скъпа авторке, понякога новата торта обещава приятни и сладки изживявания, но никога не знаеш, какво се крие под повърхността й и какви ще са последствията след няколко дена, затова всяко решение трябва да е добре премислено :)

Обмисли го тогава, колко време ти трябва ?

CrazyDream
09-05-2016, 22:36
затова всяко решение трябва да е добре премислено, а всеки избор съобразен с репутацията на заведението/човека и човек трябва да уважава преди всичко себе си, да знае, че това, което слага в стомаха и в душата си е качествено и полезно в дълъг план :)

явно ще трябва да се доказваме във времето...
(ако искаш договор ще сключим :D)

CrazyDream
09-05-2016, 23:29
Ето защо избягвам повечето сладкарници, понякога новите неща водят до разстройство :D Та скъпа авторке, понякога новата торта обещава приятни и сладки изживявания, но никога не знаеш, какво се крие под повърхността й и какви ще са последствията след няколко дена

Проблемът е, че не познаваш новата торта толкова добре, че да й се довериш...
Опознай ме и си прецени (никой не те притиска, пък време колкото искаш)
П.С. Защо това трябва да се случва във форум ? :D

CrazyDream
09-05-2016, 23:53
Проблемът е, че не познаваш новата торта толкова добре, че да й се довериш...
Опознай ме и си прецени (никой не те притиска, пък време колкото искаш)
П.С. Защо това трябва да се случва във форум ? :D

(дори не знам дали да се надявам на отговор :D)
да знаеш, утре ще се стигне до птиченцето, да не го будим посред нощ (ако въобще реши момичето да ми помогне малко или ще се оправям сама )
...
ще се радвам, ако някой ден успеем да си изясним нещата, не е хубаво да продължаваме така взаимно да се нараняваме, а и покрай нас още много хора (сигурно са се насладили на спектакъла)

baby_baby
09-06-2016, 09:06
Защо си с човек , който не харесваш и не искаш да си с него просто го остави и си намери някой , който ще обичаш

galaxy29
09-06-2016, 10:28
съгласна съм с Maleficus

fanton1
09-06-2016, 19:59
Най-добре е да оставиш настоящия си приятел и да не се занимаваш с неговия авер, за да не правиш филми.

Без филми живота щеше да е прекалено скучен.

RapExotic
09-06-2016, 20:26
Каква е причината да тръгнеш с човек, когото не обичаш, че и да издържиш цели 2 години с него?

mngolqmpi4
09-06-2016, 20:52
Нито сте сгодени, нито сте се клели, нямаш задължения към никого.

raven_hells
09-07-2016, 11:47
Много ми е интересно как си изкарала 2 години така? Била съм в подобна ситуация и издържах 2 седмици. Просто ми беше гадно да ме докосва, като ми кажеше нещо лигаво ми се гадеше. В смисъл не можех да живея със самата себе си и с мисълта че постъпвам така с някой. Ама хората са различни де :Д За мен това което правиш си е чисто извличане на полза а ако искаш освен да нараниш приятеля си и да му направиш филм с приятеля ну поемай смело по пътя то е явно, че съвест нямаш.

inewton
09-07-2016, 12:17
Няма какво да търсиш съвет. Грешката вече е направена, така че прави каквото сметнеш за добре. Не е трябвало да се хващаш с момчето, ама вече си го направила. Сега ще си търпиш последствията.

the...dreamer
09-07-2016, 12:21
Правилното нещо е да скъсаш с приятеля си и да изоставиш идеята, че ще бъдеш гадже с неговия, дето си влюбена в него, та да не създаваш конфликти, но това би направил съвестен човек, за теб не знам... Смисъл ако си способна да манипулираш някои 2 години да си мисли, че го обичаш, пък ти да не го, не съм сигурен, че си способна на съвестни саможертви... Смисъл ако накрая искаш да ги накараш да се избият, продължавай в същия дух, то това е мотивирало и падението на Троя в приказката :D


Защо бе, ако изпаднеш в проблем, не е ли той човека, от които се очаква да поеме тежестта ? :D Бодигард, търпелив слушател на женски бърборения, някои които не може да ти откаже помощ... Не знам, според мен си има доста ползи, дори да имаш някои до себе си, които не обичаш :D


Виж скъпа, на този етап ще създадеш доооста повече конфликти, от колкото удоволствие ще извлечеш от евентуална връзка.. Подобни истории, понякога завършват с трагичен край, за човека, които се чувства най излъган :)
+ 100 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000

Трябва да се срамуваш от себе си, че си го използвал цели 2 години и си му отнел това време в което е можел да чука стотици други мацки вместо да се занимава с тебе. :)

П.С. Отвращаваш ме. :)

Andersen
09-07-2016, 15:24
И после нямало свестни момчета ,като си намерят някоя, като теб да ги разиграва притова 2г.

Грозния
09-07-2016, 17:29
Имам приятел на 20, с когото сме заедно от 2 години. Когато тръгнахме не го обичах, но неговата компания ми беше много приятна.Секс правили ли сте?