PDA

View Full Version : Мускулна маса



NIS88
09-06-2016, 20:56
Свалих много килограми за кратко време, вече съм под нормата. Искам сега се оформя и да почна да трупам мускулна маса. Какво бихте ми препоръчали ? От това което знам съм се насочил към протеин. Единствено се притеснявам да не върна и мазнини/калории, че четох и подобни неща. Мислех си за Impact Whey Protein на MyProtein ? Нещо друго ? Приемам всякакви съвети :)

Rakshy
09-07-2016, 01:03
просто тренирай и яж

Slarc3
09-07-2016, 01:21
"мазнини/калории" о.о няма как да не "върнеш" ккал като искаш да качваш ММ и дафък.. прочети още малко и Ракшу ти го е казал "просто тренирай и яж" в момента , по нататък може да почнеш да следиш макроси и т.н. ама атм не си усложнявай живота.

tochko
09-07-2016, 11:27
Добре ти казаха отгоре-сведи нещата до нещо просто. Колкото повече опит и знания придобиваш, толкова по-малко мазнини ще качваш. Протеинът е добре, но всички препоръчват да се набавя не от добавка ами от храна.

Rakshy
09-07-2016, 12:08
то в протеина няма нищо лошо, но няма да видиш никва разлика, само ще си дадеш парите

трябва да тренираш и да знаеш какво правиш. това идва с времето. много дълъг път имаш да вървиш преди да има смисъл от добавки.

NIS88
09-09-2016, 13:55
Пропуснах да спомена, че съм вегетарианец, а знаете без месо мускули трудно...Набивам леща, ориз, извара ама явно не е същото. Все пак мерси за отговорите :)

producenta
09-09-2016, 16:32
Пропуснах да спомена, че съм вегетарианец, а знаете без месо мускули трудно...Набивам леща, ориз, извара ама явно не е същото. Все пак мерси за отговорите :)

яж елда тогава

Rakshy
09-09-2016, 22:03
Пропуснах да спомена, че съм вегетарианец, а знаете без месо мускули трудно...Набивам леща, ориз, извара ама явно не е същото. Все пак мерси за отговорите :)

вегетарианец си щото ти се налага (имаш здравословни проблеми) или от прищявки?

и има много дори веган атлети, които са мега здрави и силни. просто трябва да си проучиш нещата, защото аз не знам как да изхранвам тялото си по вегетариански :Д

Рандомммм
09-14-2016, 09:08
И аз имам доста комплекси на тази тема... човек не може да си избере какъв да бъде преди да се роди.