PDA

View Full Version : Проблем с притеснението



Vesko135
09-07-2016, 11:03
Здравейте , както в заглавието пише имам известен проблем с притеснението. Още от малък съм бил по-срамежлив и явно оказва влияние и сега. Та проблема е, че когато харесам някое момиче много се притеснявам и не мога да обеля и 2 думи. Да знам, че не съм единствения с този проблем и има доста теми по този въпрос, но никоя не можа да ми помогне. Не съм от тези дето стоят в 1 група и мълчат през цялото време поне при приятели, които знам даже съм в центъра на вниманието им , но когато отивам в не позната група нормално е да се притеснявам, но не мога да се отпусна и си стоя кротичък. Същото е и с момичетата, ако ми е просто приятелка мога да си говоря с нея до утре , но ако я харесам просто съм труп . Преди няколко дена се запознах с 1 момиче 2 дена само се поглеждахме, усмихвахме се и си викам ще я заговоря . Успях приказвахме си питах я разни въпроси и до там. На другия ден бях като дърво, мислех , че съм се успокоил и че съм счупил ледовете, но си останах същото дърво. Момичето и то се притеснява и явно заради това стана по-сложно. Всички казваха , че ще се получи между нас, но ето че след 2 дена мълчание разбрах , че няма да станат работите и за това реших да потърся помощ как да се справя с това притеснение , главно с момичетата, които харесвам но и по принцип. Преди съм успявал да се отпусна и ми се е получавало с момичета, но това се случи само 2 пъти и се чудя къде е проблема и как да го реша? Благодаря предварително.

inewton
09-07-2016, 11:22
Изчкай другите да те заговорят, ако нямаш какво да кажеш е по- добре да си мълчиш.

Andersen
09-07-2016, 15:29
И аз бях така преди .. истината е ,че тези от които се притесняваш не са нещо повече от теб. А по-лесно от това да се запознаеш с момиче с, което имаш шанс за контакт е по-лесно от колкото си мислиш.. представи си да нямаш и тази възможност. Просто си повдигни малко самочувстието

baby_baby
09-07-2016, 20:55
Трябва да разбереш че като си срамежлив нищо няма да направиш просто се отпусни не е нещо страшно а най-нормалното нещо

Рандомммм
09-07-2016, 20:58
Това не минава току-така нали знаете ?

Maleficus
09-08-2016, 00:21
Дамите нямат особена идея през какво преминава един мъж, докато е в клуб, просто усещането и конкуренцията е отвъд възприятието им, но ако искат да симулират какво е да си мъж в клуб, опитващ се да заговори непознати, препоръчвам да се облекат в торбести и грозни дрехи, да забравят да си сложат грима и избръснат краката и да се опитат да си изпросят поне 10 безплатни питиета за една вечер и честно казано бих дал медал на дамата, която успее :D Виж сега авторе... Какво ти пука ?!Смисъл ще те отреже и ще се събудиш на другата сутрин без пенис ли какво ?! Всичко в този живот е дисциплина, ако се насилиш да правиш едно нещо достатъчно, ще свикнеш, в началото винаги има грешки, но после ще ти е като навика да ходиш сутрин до тоалетна... Просто го направи и продължавай да се предизвикваш, друг начин няма !! Прави грешки, докато спреш да правиш грешки ! Грешките учат, не успехите !

BartSimpson
09-08-2016, 04:58
Прекалено много мислиш.

Vesko135
09-08-2016, 08:58
Благодаря за съветите. Знам, че ще ми мине и трябва да гледам на всяка грешка като допит опит. Въпросът ми е освен да опитвам докато не го оправя това притеснение има ли нещо, което може да ми помогне да го потискам. Винаги са ми казва ли да си повдигна самочувствието и увереността и да не го мисля много, но съм научен, че гордостта и самочувствието не водят до нещо добро. Явно изпадат в конфликт със себе си. Има ли някакви трикове да се отпусна, да не се притеснявам без да достигам другата граница - мъжете, които си мислят, че всяка жена е тяхна и те не са нищо.

mincheto
09-11-2016, 16:33
Прекалено много мислиш.

Подкрепям с 2те ръце.

mikity_sladky
09-16-2016, 06:26
Подкрепям с 2те ръце.

Точно! Не му мисли много Веско. Спокойно си говори без да ти пука много. Бъди естествен.