PDA

View Full Version : Развитие ?



Рандомммм
09-08-2016, 11:21
На 16 години съм и съм висок 178см и тежа 64 кг. Имам чувството, че съм спрял физическото си развитие. Сега един приятел, който до преди година бе с много по-дребен и по-слаб от мен сега е с 10 кг и 3-4 глави над мен. А един друг приятел, който беше два пъти по-нисък и по-слаб от мен, вече е с една глава над мене също и на килограми. Въпросите са ми следни: Има ли възможност да ускоря по някакъв начин физическото си развитие? Чел съм неща за анаболи и протеини, но си нямам никаква идея как се приемат, безвредни ли са и т.н. Друго, което ми е минавало през очите са определени храни, казват че помагало. Ям си нормално и тренирам отвреме-навреме, но действа ли и има ли смисъл да се занимавам? Защото други пък, казват че всичко е до гени и на развитието не може да се повлияе по никакъв начин. Надявам се, че ще ми дадете някакви насоки и препоръки, за да натрупам поне малко мускулна маса и да кача 2-3 см. за няколко месеца. Това е всичко, което искам. Просто усещам как започвам да се комплексирам от себе си, особено когато забелязвам, че и други мой приятели, които са били по-слаби и ниски от мен започват да ме задминават и в двете отношения. Благодаря предварително.

Rakshy
09-08-2016, 12:06
не можеш да пораснеш на височина от външни фактори, които да си заслужават
можеш да станеш по-здрав

redbul2
09-08-2016, 17:40
Ами до 20 години имаш възможност да прибавиш още 10 см към ръста си, при добро хранене (дефицита на протеини и витамини стопира растежа на височина). Обаче що се отнася за теглото ти, там нещата са напълно неопределени. Всичко зависи от теб. Ако направиш усилие може да станеш и мега нацепен и атлетичен, много по-як от двамата ти приятели. Обаче, ако нищо не правиш и се обездвижиш на компютъра и пред тивито, тогава може дори да станеш хилав, слаба щека. :D

Всичко е в твоите ръце. Най-напред започни с малко повече инфо. Ходиш ли на фитнес? Редовно без прекъсвания ли? (Не става въпрос да се тренира всеки ден, а да не се пропуска седмица дори да се случи само една тренировка понякога). И сетне по каква програма тренираш, упражнения, брой серии и повторения във всяка серия. Защото начинаещите от незнание правят сериозни грешки при подредбата на упражненията, броя серии и повторения, които грешки стопират напредъка им и накрая се отказват от тренировките във фитнеса. :) С редовни,ефективни тренировки може да стигнеш тавана на генетичния си потенциал и дори да го надхвърлиш с определен процент.

Рандомммм
09-08-2016, 19:20
Ами до 20 години имаш възможност да прибавиш още 10 см към ръста си, при добро хранене (дефицита на протеини и витамини стопира растежа на височина). Обаче що се отнася за теглото ти, там нещата са напълно неопределени. Всичко зависи от теб. Ако направиш усилие може да станеш и мега нацепен и атлетичен, много по-як от двамата ти приятели. Обаче, ако нищо не правиш и се обездвижиш на компютъра и пред тивито, тогава може дори да станеш хилав, слаба щека. :D

Всичко е в твоите ръце. Най-напред започни с малко повече инфо. Ходиш ли на фитнес? Редовно без прекъсвания ли? (Не става въпрос да се тренира всеки ден, а да не се пропуска седмица дори да се случи само една тренировка понякога). И сетне по каква програма тренираш, упражнения, брой серии и повторения във всяка серия. Защото начинаещите от незнание правят сериозни грешки при подредбата на упражненията, броя серии и повторения, които грешки стопират напредъка им и накрая се отказват от тренировките във фитнеса. :) С редовни,ефективни тренировки може да стигнеш тавана на генетичния си потенциал и дори да го надхвърлиш с определен процент.

То не зависи само от блъскане...
генът също изиграва 80 % роля. Иначе благодаря за изчерпателния коментар !

Грозния
09-08-2016, 19:30
На 16 години съм и съм висок 178см и тежа 64 кг. Имам чувството, че съм спрял физическото си развитие.Напълно възможно е - на тия години физическото ти развитие (особено растеж на височина), най-вероятно е напълно завършено.

Както другите ти казаха, можеш да натрупаш маса и мускули ако тренираш, но за ръста не си прави илюзии! Не вярвай на глупости от типа на "расте се до 20-25-30 и т.н. години"! Известно време след пубертета има развитие на някои от вторичните полови белези (окосмяване например), но ръста няма да ти се увеличи! Ако тренираш, можеш да направиш някакво тяло и мускули. Успех :)!

Rakshy
09-08-2016, 22:00
нямаш идея кви са ти гените преди да си тренирал поне 10 години


всичко е ядене, спане и тренировки

останалото са извинения

Грозния
09-09-2016, 18:46
нямаш идея кви са ти гените преди да си тренирал поне 10 години
http://67.media.tumblr.com/tumblr_lsb9c63dnN1qf7yx0o1_400.gif

Това може да се види и разбере доста преди това, а че на тебе ти е нужно толкова време за да го разбереш е друг въпрос :razz: 8) !

всичко е ядене, спане и тренировки Аз ще стана нацепена батка, когато ти станеш shreded - т.е. никога :D !

Rakshy
09-09-2016, 22:01
грозен, тренираш от 3 месеца и ядеш вафли и филии с мас и червен пипер и много ти разбира главата


за тва с гените имах предвид, че няма как за 3-4 месеца да си достигнеш генетичния потенциал, а не тия глупости с ектоморф/мезоморф/ендоморф, за които ти си мислиш, тъпо лайно такова. Ако си натурален атлет ще минат години преди ръката ти, например, да бъде това, което може да бъде. Няма как да знаеш дали можеш да клекнеш с 200 кг, ако не си клякал със 100 още, схващаш ли?


и да, ти ще станеш нацепена батка, а аз мога да стана shredded, стига и двамата да ядем правилно и да тренираме




ама иначе си много готин да се правиш на разбирач, мухльо

Грозния
09-10-2016, 18:42
грозен, тренираш от 3 месеца и ядеш вафли и филии с мас и червен пипер и много ти разбира главатаТи пък откъде знаеш какво правя или какво ям :razz:?

за тва с гените имах предвид, че няма как за 3-4 месеца да си достигнеш генетичния потенциал... Ако си натурален атлет ще минат години преди ръката ти, например, да бъде това, което може да бъде.Да го достигнеш толкова бързо няма как, но който има поне малко ум в главата може да предвиди докъде стига границата 8)! Професионалните треньори е достатъчно да видят някой как изглежда и как спортува за 5 минути за да разберат става ли нещо от него или не (т.е. има ли потенциал)!

а не тия глупости с ектоморф/мезоморф/ендоморф, за които ти си мислишТия неща, които ти наричаш "глупости", не си ги мисля само аз, а и много други хора, някои от които разбират много повече от теб! А ти какво мислиш? Развий ми една теория за нещата :)!

и да, ти ще станеш нацепена батка, а аз мога да стана shredded, стига и двамата да ядем правилно и да тренирамеПоздравления за оптимизма, но това далеч няма да е достатъчно - нито на мен, нито на теб 8)!

ама иначе си много готин да се правиш на разбирач, мухльо:D