PDA

View Full Version : Важен избор



Djodja
09-09-2016, 09:34
Привет! Извинявам се за безпокойството, но съм изправена пред важен избор относно образованието ми и ще съм благодарна ако ми дадете съвет. Спрях се на две специалности, които ме впечатляват и виждам потенциал в тях. Първата е фармация, поради факта че мога да комбинирам специалността с бизнес и евентуално да основа аптеки но проблемът е кандидатстудентският изпит, защото химията ми се отдава, но с биологията съм скарана и уча всичко с логика, а не наизуст. Втората специалност ми е детска мечта. Винаги съм искала да работя с хора и съм се представяла в юридическата сфера. Българският език и историята ми допадат, но има голям наплив и малко реализирани. Тъй като съм в DSD Klasse имам възможност да следвам в Германия, където като магистър- фармацевт мога да се реализирам, докато с правото не. Изключително объркана съм и не мога да реша, тъй като и двете специалности имат положителни и отрицателни страни. Надявам се на вашата помощ и адекватни мнения! Благодаря Ви предварително :)

KIRIL98
09-24-2016, 08:13
Моето мнение е, след като имаш възможност да учиш някъде в чужбина (особено в развити държави като Германия, Англия и т.н.) заминавай и учи там. Аз ако можех щях да замина и да уча, но понеже не мога сега, след като си завърша, заминавам в Англия и "пей сърце". Това е обаче само моето мнение.

baby_baby
09-26-2016, 10:23
И защо си толкова сигурна че с правото няма да се реализираш?
Учи каквото на теб ти харесва

Аз уча право и ако имаш малко търпение всичко ще се получи

DonnaBe
09-26-2016, 14:09
Ако езика много ти се отдава, в Германия ще получиш максимално удоволствие от образованието си.

Щом и двете ти харесват, няма да останеш разочарована в никакъв случай.