PDA

View Full Version : Важен житейски избор



Djodja
09-09-2016, 09:36
Привет! Извинявам се за безпокойството, но съм изправена пред важен избор относно образованието ми и ще съм благодарна ако ми дадете съвет. Спрях се на две специалности, които ме впечатляват и виждам потенциал в тях. Първата е фармация, поради факта че мога да комбинирам специалността с бизнес и евентуално да основа аптеки но проблемът е кандидатстудентският изпит, защото химията ми се отдава, но с биологията съм скарана и уча всичко с логика, а не наизуст. Втората специалност ми е детска мечта. Винаги съм искала да работя с хора и съм се представяла в юридическата сфера. Българският език и историята ми допадат, но има голям наплив и малко реализирани. Тъй като съм в DSD Klasse имам възможност да следвам в Германия, където като магистър- фармацевт мога да се реализирам, докато с правото не. Изключително объркана съм и не мога да реша, тъй като и двете специалности имат положителни и отрицателни страни. Надявам се на вашата помощ и адекватни мнения! Благодаря Ви предварително!

Pug_306
09-09-2016, 12:44
И какъв е смисъла от толкова много теми ??

Djodja
09-09-2016, 13:50
Поради факта че някои съфорумници проявяват интерес само към някои раздела, а не към всички, както Вие, драги Pug_306. Надявам се, че отговора Ви удовлетворява. Слънчев ден! :)

Pug_306
09-10-2016, 08:32
Ами да ти кажа всички излизат като нови теми навсякъде, без значение в кой раздел са ! А по темата - ако искаш да правиш пари се насочи към юридическата сфера