PDA

View Full Version : ...Пуберет... с пълна сила



daipet
09-09-2016, 18:03
Мазна коса, мазна кожа, неспираща пот... Това съм аз. Косата ми в края на втория ден след като съв я измила е на клечки, имам чувството, че олио тече по скалпа ми, едва ли не, трябва да я мия два пъти НА ДЕН, за да изглежда НОРМАЛНО!!! Пъпките ми се увеличиха, челото ми стана много мазно. Сутрин обличам чиста тениска, прана със скъп перилен препарат и омекотител, на обяд смърди като че съм се потила 350 пъти в нея. Бръсна се под мишниците, не съм космясала, махам косми ръце и крака поне 1 път в седмицата. Срам ме е да отида на училище, обличам чисти дрехи и докато стигна до училище(пеш) пак съм се изпотила. Бива, бива, но всичко си има граници. Кажете някой ефективен дезодорант, шампоан за мазна коса и неагресивен гел/крем/продукт за пъпки. Ако имате време, кажете каква бяла козметика ползвате и колко често ги миете тези коси!!!

anonimna:D
09-10-2016, 10:49
Хаххаха, не мога, аз бях същата, като се сетя чак смешно ми става. Толкова се изривах и ми ставаха такива големи рани по челото, че хората си мислеха все че съм паднала някъде и съм се ударила. За потенето при мен беше същото, какви ли не дезодоранти не съм ползвала, и установих, че ми помагат само ролонът и стикът, спреят не. В момента използвам на dove / beauty finish/ и съм страшно доволна, нито мирише силно, нито оставя следи по дрехите. Препоръчвам ти да си слагаш ролона, дезодоранта или каквото ползваш веднага след баня, изчакваш да изсъхне и после се обличаш. Че аз ли съм била глуповатичка, ама много се чудех защо като се изпотя ми мирише страшно на ролон с примес на пот, ужас :( . За косата- мия я всеки ден от доста време. Просто ми писна да ходя с мръсна коса, чувствам се отвратително като е мазна. От честото миене на косата ми, тя не е увредена. За шампоанът- ами всеки път с различен, нищо специално, какъвто хвана в магазина :D Само гледам да не е на Нивеа, че когато го ползвах, косата ми беше ужасна, а и хич не ми хареса ароматът му. За пъпките, когато и мен ме гонеше пубертетът си купувах какви ли не кремове, гелове за мазна и проблемна кожа. Помагаха ми първата седмица и после ставаше по-зле. Така че, ако някой знае някой крем, който му е помогнал да ти каже, аз не намерих нищо, което да ми помогне. А и с всекидневното започване на миене на косата и скалпът, и кожата на лицето ми вече не бяха мазни.

tochko
09-12-2016, 08:57
За премахването на акне съм използвал пари с мащерка: правиш отвара с билката, слагаш си кърпа на главата и започваш да си нагряваш лицето на парата. Давай си почивки защото е трудничко. Десет минути са достатъчни и когато лицето ти стане цялото зачервено започваш да изтискваш черните точки и всичко което те дразни. Следва измиване със студена вода няколкократно за да затвориш порите и не се получат нови пъпки и дезинфекция с лосион. На мен ми помогна, но това е временно решение. Ще има голяма разлика ако се прави на два-три дни.

baby_baby
09-21-2016, 08:24
Еми това е пубертета :д

Прави и маски за мазна коса и я мий и с такъв шампоан ще подейства ама едва ли много щом е от пубертета