PDA

View Full Version : Проблем с лаптоп.



Alucard666
09-09-2016, 19:13
Здравейте, проблемът е следния. Лаптопа си беше в работещо състояние, пуснах го да се изключва и излязох навън. След 2 часа се връщам, пускам го, почва да зарежда в началото с логото на Уиндоус и точно преди да зареди се чува едно "цък" и компютъра угасва. Също така, още с включването се чува нов, неестествен звук, който прилича на все едно от старите СД-РОМ когато им сложиш надран диск, едно такова леко драскащо цъкане. Не мисля че идва от хард диска. Лаптопа е Sony vaio с Windows 7. Лаптопа имаше проблеми с охлаждането и често се изключваше сам, заради което го пусках да работи на климатик. Моля, някой ако има идея от какво е, да помогне, поне малко да се ориентирам, преди да го занеса на сервиз.

Pug_306
09-10-2016, 09:30
Пуснал си го да работи на климатик ?!? Най-вероятно вече е заминало всичко, де е било здраво по него. Как може да имаш проблем с охлаждането и да не го закараш още тогава на сервиз ? По скоро да ти е заминал процесора от това постоянно прегряване !

JDeel
09-10-2016, 09:48
Локализирай от къде идва това "цък". Провери вентилатора дали работи. Може харда нещо да се е чалнал.

HetzersGonnaHetz
09-10-2016, 10:29
Здравейте, аз съм, просто пиша от друг профил.


Локализирай от къде идва това "цък". Провери вентилатора дали работи. Може харда нещо да се е чалнал.
Вентилатора работи, но ми се струва че странното свистене и скърцане идва или от него или от процесора. Горе долу някъде от там се чува и това "цък", само че по нагоре, където стои батерията и предполагам захранването. Ако можеше да го отворя и да го пусна може би щях по-точно да успея да го локализирам.
Снощи успях да го подкарам в сейф мод, но само толкова. А днес като го включих ми тръгна някаква проверка на диска и файловете. Проверката приключи, рестартира се, но само стана по-зле. Сега вече угасва 1-2 секунди след като го включа, точно след специфичния звук при пускане.

Пуснал си го да работи на климатик ?!? Най-вероятно вече е заминало всичко, де е било здраво по него. Как може да имаш проблем с охлаждането и да не го закараш още тогава на сервиз ? По скоро да ти е заминал процесора от това постоянно прегряване !
Трябват ми повече технически напътствия, отколкото морални, но както и да е. Благодаря за коментара.

HardJ
09-10-2016, 11:00
Нещата за, който се сещам в момента е да отвориш лаптопа отзад и да го изчистих хубаво, особено Fan-а :)
Опитай така, ако не го дай за диагностика ;)

HetzersGonnaHetz
09-10-2016, 11:23
Успях да го подкарам! Тъкмо щях да го отворя, но си викам я да го пробвам с батерия първо. С батерията си тръгва без проблем, иначе само с кабел директно гасне. От какво ще да е това?

Dwyd96
09-10-2016, 15:01
Жака на захранването горещ ли е като го извадиш?

JDeel
09-11-2016, 10:59
Най-вероятно е жака, има късо в него. И изваден да е, като го размърдаш би трябвало да създава звуци от искра, даже може да свети и пуши. По-малко вероятно е късото да е вътре в лаптопа. Но ако е от жака, не е добре зарядното да е включено и да има късо, нали се сещаш :)