PDA

View Full Version : Английски - подготовка за FCE и CAE?



Ivan4o0o0
09-14-2016, 07:13
Здравейте, искам да се подготвям вкъщи за тези два сертификата. В момента имам ниво B1 и просто искам да уча B2 и после да премина към C1 и после да ида на изпити за CAE. Можете ли да ми помогнете с нужната литература за B2 и C1? :)

Electrа
09-14-2016, 12:51
пускай се на САЕ направо, литературата я има в интернет

Elan
09-14-2016, 22:48
пускай се на САЕ направо, литературата я има в интернет

Мхм, няма смисъл от предното ниво. Изпитите са абсолютно еднакви по трудност, на C1 ти е само малко повече времето, понеже имаше май по една задача повече на всеки модул (може и да не беше на всички), забравих вече. И споко, и да не стигнат точките за оценка най-малко С, което е 70 процента минимум, пак взимаш сертификат, дават ти този за B2, но не знам с каква оценка. За учебници, намери из нета тези на Макмилан, едни лилави май бяха, пригодени са точно към изпитните задачи, имат и една граматика се води, тя е пълна с упражнения...абе за този изпит има много материал качен навсякъде, ще се оправиш.

Rakshy
09-14-2016, 23:34
трябва да си намериш някой за speakingите, другото е просто свикване с формата

OrdinaryGirl
09-21-2016, 11:42
Аз си изкарах CAE сертификат C1 юни месец и се подготвях 7 месеца. Препоръчвам учебника на Pearson- Expert Advanced. Много съм доволна от него и е по формата на самия изпит :)

Chrysothemis
09-21-2016, 18:09
Виж, според мен няма смисъл да си губиш времето и парите с FCE. Ако се запишеш на CAE, ще ти бъде по-изгодно.