PDA

View Full Version : 10 въпроса за твоята коса...



liliq ivanova
09-18-2016, 19:00
Здравейте, дами! Бих искала да ви задам няколко въпроса, относно грижата за косата ви:
1.Какъв шампоан за коса използвате?
2. Използвате ли балсам?
3. Ако да, какъв?
4. Какъв е типът на косата ви?
5. Ползвате ли кристали и термозащита?
6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви?
7. Колко често миете косата си?
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене?
9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени?
10.Колко често подстригвате косата си и по колко?
Много бих ви била благодарна, ако отговорите на въпросите или на поне част от тях. Ако искате да добавите нещо, много ще се радвам. Имам няколко проблема по отношение на здраве и външен вид на косата и искам косата ми да излъчва сила, блясък и да не пада. Благодаря Ви, че прочетохте до края!


Редактирано.
Moderated by Indistinct.

anonimna:D
09-19-2016, 09:39
1Какъв шампоан за коса използвате? На Сиен от лидл, доволна съм. Иначе много обичам също шампоаните на палмолив.
2. Използвате ли балсам? Като бях с дълга коса пак на Сиен, пак от лидл, ама вече не използвам балсам. Бях много доволна и от балсама на Victoria beauty с макадамия и пак на същата марка някакъв течен балсам, ама не знам точно как се казваше. В дм го има
3. Ако да, какъв?
4. Какъв е типът на косата ви? Бързо омазняваща се в корените и суха в краищата, затова и използвах балсама. Доста добра работа ми вършеше
5. Ползвате ли кристали и термозащита? Ползвам да, на Белеа от дм. Харесва ми. Върши ли работа, честно казано не знам :D кристали не ползвам
6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? Всеки ден, защото всеки ден си мия косата, сега откакто се подстригах на каре я минавам всеки ден с пресата. Преди рядко я изправях, но пък всекидневно я сушах
7. Колко често миете косата си? Всеки ден
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене? Не знам кой е тръгнал да брои с колко движения си отмива шампоана от косата :D
9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? Казах вече
10.Колко често подстригвате косата си и по колко. Преди не я подстригвах особено често, но пък като го направех подстригвах стабилно :D. Щом допреди година и половина бях с коса почти до кръста, а сега съм с удължено каре. Е, вече трябва да ходя всеки месец.
Между другото, ти отговарям за трети път? Но не знам защо не ми публикуваше коментарите

divergent
09-19-2016, 10:53
Здравейте, дами! Бих искала да ви задам няколко въпроса, относно грижата за косата ви:
1.Какъв шампоан за коса използвате? на Clean & Clear, Elseve или от серията на Avon, сменям ги от време на време, чувала съм, че е добре.
2. Използвате ли балсам? Да
3. Ако да, какъв? Отново на Elseve, понякога взимам и на Syoss.
4. Какъв е типът на косата ви? Нормална със склонност към светкавично бързо омазняване в корените ако ползвам нещо стилизиращо.
5. Ползвате ли кристали и термозащита? Не, все се каня да си взимам, но не им идва редът.
6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? Само сешоар, преса много рядко, не виждам да вреди по някакъв начин.
7. Колко често миете косата си? През ден.
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене? Преди по два пъти, но фризьорката ме посъветва да отмивам само веднъж, балсамът след това си върши работата достатъчно добре.
9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? Любими са ми тези, които използвам, написала съм ги по-горе. Има ги във всички козметични магазини.
10.Колко често подстригвате косата си и по колко? Различно, когато преценя, че има нужда, последният път се разделих с една педя, исках и още, ама някои хора ме спряха. :д
Много бих ви била благодарна, ако отговорите на въпросите или на поне част от тях. Ако искате да добавите нещо, много ще се радвам. Имам няколко проблема по отношение на здраве и външен вид на косата и искам косата ми да излъчва сила, блясък и да не пада. Благодаря Ви, че прочетохте до края!


Редактирано.
Moderated by Indistinct.

Аз искам да питам за отзиви за продуктите на Freeze ease, ако така се пишеше. Уж са само за чуплива коса, ама не може ли и за моята права да ги използвам? :д

Ivaaaaa
09-19-2016, 16:18
1.Какъв шампоан за коса използвате? - от доста време /повече от година/ орзен, но вече ми свикна косата и ще го сменям
2. Използвате ли балсам? ъхъ
3. Ако да, какъв? - как така, ако да? не мога да си представя някой с по-дълга коса от момчешката да не ползва. иначе пак орзен
4. Какъв е типът на косата ви? - много тънка, права
5. Ползвате ли кристали и термозащита? - не, мисля че утежняват допълнително и не са особено полезни.
6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? рядко вече. преди много ползвах маша и не ми е опадала косата :О ако инвестирате в хубав уред, косата ви няма да прилича на метла.
7. Колко често миете косата си? през ден, понякога ежедневно
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене?зависи как си чувствам косата - един или два пъти
9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? - много харесвах орзен, докато не ми привикна косата, ефекта беше 'уау' в сравнение с други професионални. иначе харесвам и реконструктора на афоджи. прави косата ми една идея по-плътна.
10.Колко често подстригвате косата си и по колко? - рядко я подстригвам. имам късмет явно, защото никога не съм я виждала да цъфти. да кажем един, най-много два пъти годишно, колкото да поддържа желаната дължина.


..

be yourself
09-19-2016, 23:11
1.Какъв шампоан за коса използвате? (insight shampoo за боядисана коса) принципно това е био професионална марка и наистина е много добра и достъпна

2. Използвате ли балсам? да от същата серия на марката както и маската им:) като принципно съм се научила да изпозлвам нали шампоан балсам и после гледам да седя минимум 10мин с маската макар че винаги се случва да е повече ;д и после отмивам,определено така виждам по-голям ефект от всичките ми маски за коса

4. Какъв е типът на косата ви? преди да почна да се боядисвам и изсветлявам беше изтощена и суха,а сега е още повече ;д но състоянието и се подобрява с тези малки трикове които използвам

5. Ползвате ли кристали и термозащита? използвам масло от макадамия (вместо кристали) на hristina cosmetics това е българска натурална марка,маслото от макадамия е едно от най-близките по състав масло което отделя кожата на скалпа ни следователно е едно от най-добрите за нашата коса и я защитава от всички вредни влияния на околната среда :) за термозащита вече не но пак трябва да почна ;д

6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? вече се опитвам да я изправям 1път в седмицата (още работя по въпроса ;д) и трикът тук е през седмицата когато се миеш без косата да слагаш шапка която да предпази от намокряне ,така косата седи права докато не я измиеш пак :д Изправям се на 140-160 градуса което си е малко за моята къдрава коса.Малко въведение защо.......Структурата на косата е изградена главно от колаген,и когато тя е богата на това вещество (демек е хидратирана и подхранена).Колкото по-богата на колаген е косата толкова по-лесно се моделира (или на човешки език,по-лесно се изправя накъдря и т.н.)И когато ти забележиш че ти трябва по-висока температура от която използваш обикновено това означава че е загубила част от хидратацията си,тя губи колаген и вече тези градуси не и стигат и ти решаваш пак да вдигнеш температурата и тогава още повече се гори иии така докато не стане за рязане цялата .. Затова решението е вместо да вдигаш температурата за да можеш да я изправиш,да я подхранваш повече и повече домашни маски и т.н. за да може да я моделираш по-лесно и на по-ниски температури без да се изтощава и изтощава толкова много
7. Колко често миете косата си? опитвам се да я мия 1 път в седмицата (и отново...работя по въпроса :Д) но винаги преди да си измия косата използвам някакво масло с което стоя към 1час така общо взето не ми се преизмива косата (тъй като ми е доста суха)

8. По колко пъти отмивате шампоана при миене? използвам го 1 или 2 пъти

9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? ами като цяло марката insight са много добри пробвала съм и серията им за freezy hair и също е много добра :) също маските на hristina cosmetics особенно тази за damaget hair ми е любима+че мирише супер иии може би нещо което вече отиде на заден план но преди любимия ми шампоан и балсам бяха тези на alverde от серията им с авокадо едни с лилава капачка (маската не беше толкова хубава ) а за маска на alverde харесвам тази с хибискус и алое вера със розовата капачка

10.Колко често подстригвате косата си и по колко? подстригвам се в къщи ;д и го правя само когато забележа че има нужда,тъй като даже леко да клъцнеш краищата на косата си,някак изглежда по-свежа

nexttt
09-19-2016, 23:29
Здравейте, дами! Бих искала да ви задам няколко въпроса, относно грижата за косата ви:
1.Какъв шампоан за коса използвате? Аussie
2. Използвате ли балсам? не
3. Ако да, какъв? ...
4. Какъв е типът на косата ви? склонни към омазняване корени,сухи краища
5. Ползвате ли кристали и термозащита? да,предимно термозащита
6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? прекалено често,предимно чрез сушене и изправяне със сешоар.. не съм забелязала някакво увреждане
7. Колко често миете косата си? на 2/3 дни,зависи
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене? 2
9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? Aussie,аз ги взимам от дистрибутор
10.Колко често подстригвате косата си и по колко? горе-долу на месец и половина,само краищата
Много бих ви била благодарна, ако отговорите на въпросите или на поне част от тях. Ако искате да добавите нещо, много ще се радвам. Имам няколко проблема по отношение на здраве и външен вид на косата и искам косата ми да излъчва сила, блясък и да не пада. Благодаря Ви, че прочетохте до края!


Редактирано.
Moderated by Indistinct.

....

baby_baby
09-20-2016, 13:03
1.Какъв шампоан за коса използвате? - Използвам много шампоани но тези са ми най-любимите :

http://static.framar.bg/product/shauma_shampoo_glatandglossy.jpg

http://parfumi-kozmetika.com/common/images/20120829-OZGHMJORZ.jpg

http://static.ivis.bg/includs/img_tools.php?img=../products_images/Cranberry-sh.jpg&w=480&h=360

2. Използвате ли балсам? - Да


3. Ако да, какъв? - На гарниер ultra doux http://www.endymarket.com/userfiles/productthumbs/thumb_2235.jpg
4. Какъв е типът на косата ви? - нормална
5. Ползвате ли кристали и термозащита? - да
6.Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? - Преди я обработвах в седмицата 2-3 пъти но сега не съм и правила нищо от 1-2 месеца определено преди като я обработвах беше суха заплетена изтъняла и не ми беше гъста
7. Колко често миете косата си? - в седмицата 2-3 пъти
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене? - 2
9.Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? - http://www.arlen.bg/category/47/liss-unlimited-seria-za-izglazhdane-s-keratin.html и от различни магазини си взимам другите продукти
10.Колко често подстригвате косата си и по колко? - на 1-2 месеца и то само връхчетата

OrdinaryGirl
09-21-2016, 11:23
1. Сменям ги почти всеки месец понеже имам пърхот и ефектът на всеки е краткотраен при мен.
2. Да
3. На elseve "total repair 5"
4. Суха в краищата и понякога се омазнява в корените, чуплива
5. Не използвам
6. Изпозвам сешоар и това я изтощава доста
7. На 2 дена един път
8. Два пъти
9. Маска за коса на garnier с авокадо, спрей за възстановяване на schwarzkopf "gliss hair repair - ultimate oil elixir" (опаковката е златиста) и балсам за коса на elseve "total repair 5"; всички продукти ги има в dm
10. На няколко месеца веднъж и това не е правилно

kaRamella
09-22-2016, 23:18
1.Какъв шампоан за коса използвате? На Орифлейм HairX
2. Използвате ли балсам? 3. Ако да, какъв? От същата серия
4. Какъв е типът на косата ви? Нормална към суха
5. Ползвате ли кристали и термозащита? Не
6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? През ден и да.
7. Колко често миете косата си? На 2 до 3 дни веднъж.
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене? 2
9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? нямам.
10.Колко често подстригвате косата си и по колко? Всеки месец само в краищата и бретона .

amoriter
09-23-2016, 20:17
Здравейте, дами! Бих искала да ви задам няколко въпроса, относно грижата за косата ви:
1.Какъв шампоан за коса използвате? Alverde - в момента за боядисана коса.
2. Използвате ли балсам? Да.
3. Ако да, какъв? На Orzene и Balea.
4. Какъв е типът на косата ви? Мазни корени и сухи краища.
5. Ползвате ли кристали и термозащита?Да
6. Колко често обработвате топлинно косата си? И виждате ли някаква промяна, която е увредила косата ви? Рядко. Да, ако я третирам.
7. Колко често миете косата си? 2-3 пъти седмично.
8. По колко пъти отмивате шампоана при миене? 1 път, но и 2-3 ако съм била с маска.
9. Любими продукти за коса и откъде могат да бъдат закупени? Шампоани, балсами и маски - DM, Lilly, някои малки парфюмерии и метро:D
10.Колко често подстригвате косата си и по колко? Колкото е нацъфтяла. Преди доста често, сега гледам да не я пипам 3-4 месеца или поне докато не нацъфти много.
Много бих ви била благодарна, ако отговорите на въпросите или на поне част от тях. Ако искате да добавите нещо, много ще се радвам. Имам няколко проблема по отношение на здраве и външен вид на косата и искам косата ми да излъчва сила, блясък и да не пада. Благодаря Ви, че прочетохте до края!


Редактирано.
Moderated by Indistinct.

:)))