PDA

View Full Version : Моля за съвет!



stelomax
09-19-2016, 19:24
Здравейте!
На 14 съм, висока съм 1.69-1.70 и тежа 52 килограма. Всички ми казват, че не съм дебела. И аз така мисля, но когато седна имам сланини на корема, също и на вътрешната част на бедрата. Мисълта ми е, трябва да отслабна с няколко килограма или да правя нещо друго?

metalhearted
09-20-2016, 11:29
Всеки човек като седне и корема му става на вълнички :>, същото и за краката. Моя съвет е да не се вторачваш толкова в себе си. А ако наистина не се харесваш започни да правиш упражнения и ще се стегнат тия ”сланини”.

tochko
09-20-2016, 19:59
Да поправя колежката с метално сърце-няма как сланинката да се стегне, но все пак упражненията са истината. Авторке, почни да спортуваш нещо, яж човешки и налей дупето и крачетата и всичко останало с мускул. Няма да се нацепиш, не се бой Тогава ще ти е все тая за малкото сланинка.

stelomax
09-21-2016, 11:05
Тичам през ден. Това достатъчно ли е?

OrdinaryGirl
09-21-2016, 11:46
Трябва и да се храниш здравословно, ако не го правиш вече де. :) Но според мен 52 килограма за твоя ръст са отлични.

Rabalka
09-22-2016, 08:02
и аз мисля че си ок за раста си.аз сам 56кг на 165 все пак бутнах два кг.

anonymous908491
09-22-2016, 14:39
аз сам 56кг на 165 все пак бутнах два кг.

по-вероятно ми се струва да си 65 кила на 156 см

metalhearted
09-22-2016, 18:25
Tochko, нали по-горе обясних, че тва всеки го има, а сланинки съм го сложила в кавички, демек имам предвид, че не са.

tochko
09-24-2016, 21:02
Оооу съжалявам Метълхарт.... Побързах да критикувам защото много хора грешно смятат това обаче явно си от грамотните по въпроса.

Авторке, всъщност не е. Първо, предполагам че бягаш в стил крос. Би било по-ефективно да използваш предимно спринтове по 30-40-50м и совалки. Вкарвай разнообразие в тренировките. Освен това за да налееш кокълчетата трябват клякания, набирания, кофички, обръщания и коремни. На кратко казано фитнес, колкото и да не харесвам това понятие.

А другата част от деня ти като изключим тренировките как е?

Rakshy
09-24-2016, 23:26
ще поспорим дали общото понятие за "фитнес" и общата представа включва обръщания, кофички и набирания, та дори клекове :Д

масата хора са окей с това само да въртят по 3-4 уредчета и да се приберат и да кажат, че са направили своя фитнес


+ че обръщания за момиче :/

stelomax
09-25-2016, 09:57
Ходя по около час пеша всеки ден - когато отивам и се връщам от училище, а когато тичам скоростта ми е около 8 километра, като цяло четири километра ги пробягвам за около трийсет минути.

tochko
09-25-2016, 13:39
ще поспорим дали общото понятие за "фитнес" и общата представа включва обръщания, кофички и набирания, та дори клекове :Д

да прав си, но от друга страна какво ще и препоръчаш??

Rakshy
09-25-2016, 18:46
да се придържа към уредите, защото е изключително слаба


новите ми наблюдения променят мирогледа ми

и аз преди щях да кажа същото, но за средностатистическото момиче е прекалено. Тялото ѝ никога не се е движило така. Изключително слаба и крехка е. Кръста и гърба ѝ вероятно са супер слаби. Не знае как да си използва тялото, как да се стегне, нищо човек. Затова е по-оферта около 5-6 месеца да върти уреди + малко кардио (до някаква Х сърдечна честота). Това е с цел да натрупа някаква сила, и след това да започне с такива свободни движения.

Но пък, ако момичето е атлетично и е тренирала нещо преди това, go get it girl. Да започва без много да му мисли.


Също, ако не ѝ е спорта, смисл , ако го прави просто за да изглежда добре е най-оферта да не прави такива експлозивни движения, а да гони нещо от рода на 12+ повторения на серия, чисто хипертрофно.

Smrazqvashta
09-26-2016, 07:30
Не е важно само какво виждаш ти или останалите. Как усещаш собственото си тяло?

stelomax
09-27-2016, 10:45
Определено не съм тренирала нищо свързано с лостове и не мога да се набирам, а съм пробвала доста пъти. Ходила съм няколко месеца на фитнес, но спортовете, които съм тренирала по-сериозно бяха художествена гимнастика и латино танци, а както казах, от април тази година тичам. Нищо повече.

stelomax
09-27-2016, 10:48
Не е важно само какво виждаш ти или останалите. Как усещаш собственото си тяло?

Не се виждам като дебела, определено не съм, но имам подкожни мазнини, които просто стоят грозно и ми създават някакъв дискомфорт. Може би бих искала да махна точно тях, а доколкото съм чела това става с подходящ режим на хранене, но наистина нямам представа какъв, тъй като не искам и да пазя някакви суперстроги диети с по един картоф на ден, някак не мисля, че са подходящи за възрастта ми.

Rakshy
09-27-2016, 16:58
просто намали храната, която приемаш. Буквално. Толкова просто е. Вместо един банан, изяж половин и другата половина после, евентуално. Вместо голям дюнер - среден. Палачинката вместо с шоколад и банан я яж със сирене, примерно.


Такива елементарни неща.


Пий повече вода. Така водата ще ти пълни корема (образно казано) и няма да ти се яде. Не става въпрос за някво фанатично гладуване, просто яж по-малко. Ще се чувстваш отпаднала вероятно, ама квот такова.

Smrazqvashta
09-28-2016, 11:41
Не се виждам като дебела, определено не съм, но имам подкожни мазнини, които просто стоят грозно и ми създават някакъв дискомфорт. Може би бих искала да махна точно тях, а доколкото съм чела това става с подходящ режим на хранене, но наистина нямам представа какъв, тъй като не искам и да пазя някакви суперстроги диети с по един картоф на ден, някак не мисля, че са подходящи за възрастта ми.

Не са нужни драстични лишения откъм храна. За мен винаги е било важно движението/спорта. С подходящи такива мисля, че ще достигнеш това, което искаш.

А изказването ти за корема ме подсети за една мисъл: "Всяка жена трябва да знае, че всеки има набръчкан корем, когато е наведен."

stelomax
09-28-2016, 18:54
Спорт и по-малко храна. Добре, разбрах.
Стискайте ми палци. :Д