PDA

View Full Version : Има ли начин да спра да мисля само за последствията?



Рандомммм
09-20-2016, 19:16
Не правя грешни неща , но постоянно все си мисля че каквото и да ми се случи/направя все нещо лошо ще се случи и искам да не виждам лошата страна на всичко! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.

defender
09-20-2016, 20:29
Виж как Бог ни е казал да се молим:

"Отче Наш, Който си небесата, да се свети Твоето име, да дойде Твоето Царство, да бъде Твоята воля, както на небето, така и на земята."

Така, че да бъде Божията воля и каквото-такова, дето се вика.

Рандомммм
09-21-2016, 18:59
Как да ти обясня че искам да постигна всичко сам без да имам такива дребни спънки ? За да съм в пълен мир със себе си трябва да го изхвърля това живота ми. Че дори на хубавите неща, аз виждам лошото. Аз още преди много месеци се бях обърнал към Аллах но никакъв резултат освен един знак които ми показа че трябва да се променя - аз опитах много трудно но не мога да се променя. И между другото от 1-2 месеца винаги след всяко хубаво нещо аз се моля и му благодаря по този начин показвам благодарност затова че е решил да ми даде това нещо която имам. Аз осъзнах че това моето не е живот вече дори и говорен дефект си докарах . Ако Бог наистина ме обичаше защо той би допуснал да страдам? Защо пуска тези гласове в главата ми? Сигурно Бог вместо да ме съжали заради думите ми той - ще ме накаже но не ми пука вече то живота ми отдавна изгуби смисъл... нищо вече не ми доставя удоволствие. Просто искам да избия това чувство за вина от главата ми за да постигна мир със себе си.

Chrysothemis
09-21-2016, 19:07
Мюсюлманин ли си?

Рандомммм
09-21-2016, 19:40
Да

Chrysothemis
09-21-2016, 19:41
Да

Ходиш ли в джамия?

npp
09-21-2016, 21:04
има учение за правилно упражняване на вяра в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, докато религии от рода на кришна и санкиртан не само са на някакъв незнаен език (в онзи случай санскрит), ако и да има мнозина дето се пишат за специалисти/авторитети в тази област, но и изповядват някакви странни учения, които не са във връзка с нормалния живот според представеното и в библейските писания, които са единствените официални Св. Писания за тази планета, обаче и мнозина в този форум се оказаха без интерес към истинската вяра, други дори - нейни противници, пък за още по-голямо съжаление в днешно време почти не се намират последователи на правилното упражняване/практикуване на вярата в истинския Господ Бог, поради тази причина на хора като теб може да им се наложи сами да се справят с проблемите си, включително и сами да се ориентирват във вярата, в случай че се стигне до там...

Рандомммм
09-22-2016, 09:25
има учение за правилно упражняване на вяра в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, докато религии от рода на кришна и санкиртан не само са на някакъв незнаен език (в онзи случай санскрит), ако и да има мнозина дето се пишат за специалисти/авторитети в тази област, но и изповядват някакви странни учения, които не са във връзка с нормалния живот според представеното и в библейските писания, които са единствените официални Св. Писания за тази планета, обаче и мнозина в този форум се оказаха без интерес към истинската вяра, други дори - нейни противници, пък за още по-голямо съжаление в днешно време почти не се намират последователи на правилното упражняване/практикуване на вярата в истинския Господ Бог, поради тази причина на хора като теб може да им се наложи сами да се справят с проблемите си, включително и сами да се ориентирват във вярата, в случай че се стигне до там...

Братле нищо не може да ме разубеди че Бог съществува. Каквото и да прочета каквото и да видя просто така съм настроен психически.

npp
09-23-2016, 12:47
Братле нищо не може да ме разубеди че Бог съществува. Каквото и да прочета каквото и да видя просто така съм настроен психически.

сещам се за едни религии и богове, които са като от комикс в сравнение с истинската вяра и истинският Бог, някак не ми е до това да повтарям едни и същи изрази/фрази като папагал, понеже често ги използвам и не искам да ставам досаден, но няма как човек да има общение с истинското Божие Царство ако при него вярата е през призмата на някаква човешка религия - има изкривяване

Pitancho
10-08-2016, 13:31
нпп, като повтаряш многократно едни и същи глупости , от упоритостта ти те не стават истина. Явно само твоята призма не дава изкривявания и затова не можеш да посочиш никой реален човек, който да вярва в същите неща като теб.

npp
10-08-2016, 20:05
нпп, като повтаряш многократно едни и същи глупости , от упоритостта ти те не стават истина. Явно само твоята призма не дава изкривявания и затова не можеш да посочиш никой реален човек, който да вярва в същите неща като теб.

не се считам за най-праведен, но истината е, че досега само на малцина им се отдаде да повярват в истинския Господ Бог и да упражняват/практикуват вярата правилно, защото системата на човешката(666) духовност/религиозност успя да заблуди мнозина, дори и от сериозните, която в днешно време се е разпростряла по целия свят под формата на най-различни ужким свещени вероучения/религии/вероизповедания, поради тези причини истинската (Божия) истина не се намира току така, но често се оказва, че трябва да бъде търсена за да бъде намерена, ала доверяваш ли се на вече установеното като световен стандарт, рискът да бъдеш излъган с фалшива истина е (доста) голям, дори над 90%, а да търсиш истината означава да търсиш Онзи, Който наистина е истинският Бог, вземайки предвид факта, че има само един единствен такъв за цялата безкрайна за нас човеците вселена, да внимаваш в разсъжденията си така щото да не прибързваш с изводите, заключенията, мненията и решенията, да изпитваш всичко по пътя на вярата за да си сигурен къде отиваш...

лесно е да критикуваш човек, който говори/свидетелствува за духовни(те) неща, но ти самият разсъждаваш ли адекватно за тези неща?!, или само чакаш на готово да прочетеш или чуеш за тях от някъде/някого?!, всяко нещо от Божието Слово, за което истинските свидетели на истинския Господ Бог свидетелствуват си има разумно обяснение, като имаш предвид, че те изпитват всичко от край до край в това отношение без да говорят лъжи, например, ако прочетеш от Библията, че "добре е да не ядеш месо, нито да пиеш вино", а после прочетеш, "всичко, що се продава на месарницата, яжте без да изпитвате за него заради съвестта си", и "не пий вече само вода, но употребявай малко вино", няма ли да си зададеш въпроса, има ли противоречие в Писанието, или просто не разбирам някои неща?!, и ако проследиш внимателно всички онези стихове, в които се говори за ядене и пиене, тогава ще видиш, че тези думи имат и някакво особено значение, като например, "който яде и пие без да разпознае Господното тяло, той яде и пие осъждане на себе си"(1 Кор. 11:29), че защо човек да е грешен само защото яде и пие?!, нали именно истинският Господ Бог го е създал така, че да яде и пие, като дори му е казал: "От всяко дърво в градината свободно да ядеш" - очевидно потреблението/консумацията е нещо съвсем естествено за човека, както казва и Соломон: "Ето какво видях аз за добро и прилично: Да яде някой и да пие, И да се наслаждава от благото на всичкия си труд, В който се труди под слънцето, През всичките дни на живота си, които му е дал Бог; Защото това е делът му."(Екл. 5:18 ), Св. Павел също потвърждава, че няма нищо греховно в това да се употребяват тези неща: "Зная и уверен съм в Господа Исуса, че нищо не е само по себе си нечисто; с това изключение, че за този, който счита нещо за нечисто, нему е нечисто... Заради ядене недей съсипва Божията работа. Всичко наистина е чисто; но е зло за човека, който с яденето си причинява съблазън."(Рим. 14:14-20), "Защото всяко нещо, създадено от Бога, е добро, и нищо не е за отхвърляне, ако се приема с благодарение; понеже се освещава чрез Божието слово и молитва. В това като съветваш братята, ще бъдеш добър служител Исус Христов, хранен с думите на вярата и доброто учение"(1 Тим. 4:4-6), следователно няма как един и същи истински Светия да каже, не яж месо и не пий вино, и яж месо и пий вино, противоречейки си по този начин, но явно че тези думи имат някакво особено значение на места...

и така, ти поне разсъждаваш ли така правилно когато четеш Писанието, както в примерът, който ти дадохме тук?!

Pitancho
10-22-2016, 18:18
Като заорала на едно място грамофонна плоча си. :-( Избягваш кратките и ясни отговори и колкото по-дълги фермани пишеш, толкова по-далеч са от тематата на въпроса. Знаеш, че каквото е повече от кратък и ясен отговор е от лукавия. Демек вечно се скатаваш по тъчлинията.

Грозния
10-22-2016, 18:22
ДаВинаги ли си бил такъв?

npp
10-23-2016, 03:34
Като заорала на едно място грамофонна плоча си. :-( Избягваш кратките и ясни отговори и колкото по-дълги фермани пишеш, толкова по-далеч са от тематата на въпроса. Знаеш, че каквото е повече от кратък и ясен отговор е от лукавия. Демек вечно се скатаваш по тъчлинията.

ти си нередовен - идваш веднъж на месец-два, и кажеш няколко ужким по-умни изречения, но така и не прочетох нещо в твоите постове, което наистина да си заслужава труда, освен нещичко отчасти вярно, но пак трябва да "клатим ситото"

изповядвам само нещата, които всеки един от царството, и въобще всеки от верните последователи, на Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог вярва, но понеже ти (всъщност) не вярваш (т.е. така както трябва), и затова не ги изповядваш

казах ти неведнъж, че не задаваш стойностни въпроси, нито разискваш значими неща, но спекулираш

PawLinn
10-23-2016, 20:21
Не правя грешни неща , но постоянно все си мисля че каквото и да ми се случи/направя все нещо лошо ще се случи и искам да не виждам лошата страна на всичко! Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът?? Моля ви спешно е направо не издържам.

Здравей Рандоммм,

Понякога животът може да е наистина труден...и болезнен. До степен, в която човек се пита как е възможно и ако има Бог и той ни обича всички, защо би позволил да страдаме така, да живеем в такъв свят.

Но си мисля, че ние не виждаме цялата картинка. Може би има много, което не знаем за себе си, за историята си. Или пък има неща, които отказваме да приемем - например че често сме несправедливи спрямо другите, че можем да се държим жестоко към тях или към себе си, че искаме да поддържаме нереален имидж за себе си и т.н., с толкова много неща в поведението и в мислите си, се отдалечаваме от висшите принципи. Кой днес може с ръка на сърцето да каже, че във всяко едно свое действие се старае да действа с любов, знание и уважение към другите и себе си?

Мисля си че най-голямата трудност е че сме поставени в този живот, с хаос в себе си (ума, емоциите, които постоянно се въртят) и хаос около нас (обществото, безполезните развлечения и псевдо информация). И в този хаос трябва да намерим смисъл...

За да намерим смисъл, мисля че трябва да намерим ред, първо в себе си и така ще допринесем за малко повече ред в средата си.

Ако искаш да промениш нещо, първо трябва да го видиш и да го разбереш. В противен случай, искаш да промениш нещо, но не знаеш какво. Когато се опитвам да разбера някакъв модел на поведение или някакви натрапчиви мисли, се опитвам първо да си изчистя съзнанието. Да релаксирам малко тялото или ако вървя просто да се движа спокойно и да обърна внимание на заобикалящата ме среда. След това се насочвам навътре - разглеждам какви мисли се появяват, дали има някакво емоционално напрежение (като стягане в слънчевия сплит примерно) и така стъпка по стъпка се изчиствам от мисли, чувства и напрежение, и откривам че ми действа дори отпочиващо. Но трябва да си напомням да го правя, иначе ако ме хване някоя случайна мисъл, мога да забравя.

Според мен, просто опитай да бъдеш в съзнание и виж какво се случва отвътре. Ако искаш виж това видео, има и субтитри на БГ: https://www.youtube.com/watch?v=pLsQcrgnpm4

Zlennox
10-23-2016, 23:39
Има ли някакъв ритуал или нещо което да ми променя умът??

Сядаш, взимаш по една галонка, лъскаш няколко злобарки, пускаш някой хубав филм и ритуала е завършен!

Pitancho
10-24-2016, 18:45
npp, с какво спекулирам, бе пиле шарено? Повтарям ти очевадни неща, дето само гледаш да заметеш под черджето, че не са за гледане - че си си измислил някаква фантомна църква, на която само ти си си член, което е нонсенс, защото църква значи събрание на хора, а реално такива няма. Егати спекулата!

npp
10-25-2016, 05:17
npp, с какво спекулирам, бе пиле шарено? Повтарям ти очевадни неща, дето само гледаш да заметеш под черджето, че не са за гледане - че си си измислил някаква фантомна църква, на която само ти си си член, което е нонсенс, защото църква значи събрание на хора, а реално такива няма. Егати спекулата!

ако успееш да извадиш цитати от мои постове, от които да се вижда, че съм заявил тези неща, които ти твърдиш, че съм, тогава може и да ти повярвам, но много добре знаеш, че ти си онзи, който спекулира тук

ако наистина беше праведен, тогава щеше да говориш праведни думи, но ето че само знаеш да критикуваш онези, които поне се опитват да изразят истинно мнение, но не и да изразиш някакво праведно, с което да си полезен на другите - ако някой каже, че две и две е четири, трябва ли непременно да го изкараме лъжец?!, а можем и да се съгласим с истината, в случай че поне можем да я разсъждаваме, но ако не можем, тогава нека поне не я изкарваме лъжлива

Pitancho
10-25-2016, 19:27
ако успееш да извадиш цитати от мои постове, от които да се вижда, че съм заявил тези неща, които ти твърдиш, че съм, тогава може и да ти повярвам

Толко ли си тъп? Твърдя точно обратното - че упорито не си го признаваш!

npp
10-25-2016, 21:23
Толко ли си тъп? Твърдя точно обратното - че упорито не си го признаваш!

вече взе да ставаш супер жалък с извъртанията си

Pitancho
10-26-2016, 17:53
Крадецът вика ,,дръжте крадеца!"

npp
10-27-2016, 05:53
Крадецът вика ,,дръжте крадеца!"

милиарди човеци все още страдат и не се намира пълно спасение за тях, така че заслужава ли си да си губим времето със суетни препирни седнали удобно пред компютрите си?!, понеже едва ли някой от нас щеше да може да си го позволи ако беше на мястото на някой от онези, на които бедността им е най-малкият проблем - истински праведният не се занимава със суетни интриги, но проявява поне едното уважение към факта, че милиарди души се мъчат, и е истински късмет да не си на мястото на ни една от тях...

inewton
10-27-2016, 06:17
милиарди човеци все още страдат и не се намира пълно спасение за тях, така че заслужава ли си да си губим времето със суетни препирни седнали удобно пред компютрите си?!, понеже едва ли някой от нас щеше да може да си го позволи ако беше на мястото на някой от онези, на които бедността им е най-малкият проблем - истински праведният не се занимава със суетни интриги, но проявява поне едното уважение към факта, че милиарди души се мъчат, и е истински късмет да не си на мястото на ни една от тях...

И ти с твоята вяра ли ще ги спасяваш, фарисею? Откажи се. Не обричай душите на грешниците на вечна погибел.

defender
10-27-2016, 07:53
милиарди човеци все още страдат и не се намира пълно спасение за тях,

А в какво се изразява процеса на спасение, който прилагаш на тези хора? Някакъв ритуал ли е, какво точно представлява?

Дай ни някой пример, който наскоро си извършил по спасението на някой човек, с видими резултати, а не само в думи с месиански патос, с който обичаш да се изразяваш.

npp
10-27-2016, 13:33
И ти с твоята вяра ли ще ги спасяваш, фарисею? Откажи се. Не обричай душите на грешниците на вечна погибел.

не претендирам за това някой да бъде спасен на всяка цена чрез мен, за мен е важно да има истинско спасение за човеците и въобще за душите, вместо да останат ощетени

моя вяра нямам, опитвам се да следвам вярата на Исус, и вярвам, че с Неговата вяра всякакви добри неща са възможни

npp
10-27-2016, 13:51
А в какво се изразява процеса на спасение, който прилагаш на тези хора? Някакъв ритуал ли е, какво точно представлява?

Дай ни някой пример, който наскоро си извършил по спасението на някой човек, с видими резултати, а не само в думи с месиански патос, с който обичаш да се изразяваш.

кой казва, че прилагам някакъв мой процес на някой?! - не съм от онези, които лесно се осмеляват да прилагат каквото и да е на ближния си, понеже ако не мога да гарантирам за пълната безвредност на ефекта, тогава не смея да бързам с приложението

защо пак се говори за това какво прави един единствен човек?!, а не за това какво правят мнозина?!, спасението зависи от усилията на мнозина, а не само от усилията на един единствен човек, понеже ако само един единствен човек беше достатъчен за да спаси всички други, тогава всички щяха да са вече отдавна спасени - не че не е имало случай да се помоля за спасение на всички и Бог да чуе молитвата ми, обаче ефектът беше краткотраен, защото не беше достатъчен един единствен човек за да бъдат спасени всички - защо е така, това могат да (го) разберат напълно само хора, които вярват достатъчно правилно в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, иначе опити правя, но само доколкото е безопасно

defender
10-27-2016, 14:48
кой казва, че прилагам някакъв мой процес на някой?! - не съм от онези, които лесно се осмеляват да прилагат каквото и да е на ближния си, понеже ако не мога да гарантирам за пълната безвредност на ефекта, тогава не смея да бързам с приложението

Добре, не можеш ли дадеш някой пример какво си приложил/направил на някой ближен и какви резултати са се получили и той се е почувствал спасен и ти е благодарил, че му си се намесил в живота?


понеже ако само един единствен човек беше достатъчен за да спаси всички други, тогава всички щяха да са вече отдавна спасени

Иисус не е ли достатъчен за спасението?

npp
10-27-2016, 15:48
Добре, не можеш ли дадеш някой пример какво си приложил/направил на някой ближен и какви резултати са се получили и той се е почувствал спасен и ти е благодарил, че му си се намесил в живота?

в това отношение, що се отнася до мен, та и въобще, единствено мога да се надявам истинският Бог да постигне навреме всичко онова, което желае да постигне своевременно, но няма как да се похваля със себе си, което разбира се не означава, че не се опитвам да Му угодя


Иисус не е ли достатъчен за спасението?

ако беше достатъчен, тогава всички човеци и въобще души на света щяха да бъдат спасени още преди 2 хилядолетия, и сега нямаше да има нужда от спасение за ни едного от тях, иначе един Господ Христос е напълно достатъчен, и това е именно Исус, което е друга гледна точка, понеже Господ Си върши Неговата работа, но дали ще намери вяра на земята?!

defender
10-27-2016, 19:06
ако беше достатъчен, тогава всички човеци и въобще души на света щяха да бъдат спасени още преди 2 хилядолетия, и сега нямаше да има нужда от спасение за ни едного от тях, иначе един Господ Христос е напълно достатъчен, и това е именно Исус, което е друга гледна точка, понеже Господ Си върши Неговата работа, но дали ще намери вяра на земята?!

Значи Иисус не е достатъчен, но благодарение на теб е достатъчен?

А иначе като цяло много усукан, да не кажа противоречив отговор ми даде.

Грозния
10-27-2016, 19:10
Дефенди и ннп - все едно две китайски стени от текст се сблъскват и се лее буламач от пусто в празно :D .

Sizzurp
10-27-2016, 19:48
Трябва ти от добрия материал, брат.

inewton
10-27-2016, 20:52
не претендирам за това някой да бъде спасен на всяка цена чрез мен, за мен е важно да има истинско спасение за човеците и въобще за душите, вместо да останат ощетени

моя вяра нямам, опитвам се да следвам вярата на Исус, и вярвам, че с Неговата вяра всякакви добри неща са възможни

Основното и най- важно средство на мисионерството (евангелската мисия, спасението, наричай го както е искаш) е проповедта. Теб досега не съм те виждал да проповядваш. Как тогава очакваш да привлечеш хора към вярата?

npp
10-28-2016, 06:16
Значи Иисус не е достатъчен, но благодарение на теб е достатъчен?

А иначе като цяло много усукан, да не кажа противоречив отговор ми даде.

о риали?

който не вярва (както трябва) не разбира Словото и може да се окаже и че, не приема Истината, в твоя случай ти не възприе факта, че Исус е достатъчен като Господ, но няма достатъчно истински праведни вярващи на земята

"Бог няма ли да отдаде правото на Своите избрани, които викат към Него ден и нощ, ако и да се бави спрямо тях? Казвам ви, че ще им отдаде правото скоро. Обаче, когато дойде Човешкият Син ще намери ли вяра на земята? И на някои, които уповаваха на себе си, че са праведни, и презираха другите, каза и тая притча: Двама души възлязоха в храма да се помолят, единият фарисей, а другият бирник. Фарисеят, като се изправи, молеше се в себе си така: Боже, благодаря Ти, че не съм като другите човеци, грабители, неправедни, прелюбодейци и особено не като тоя бирник. Постя дваж в седмицата, давам десетък от всичко що придобия. А бирникът като стоеше издалеч, не щеше нито очите си да подигне към небето, но удряше се в гърди и казваше: Боже бъди милостив към мене грешника. Казвам ви, че този слезе у дома си оправдан, а не онзи; защото всеки, който възвишава себе си, ще се смири, а който смирява себе си, ще се възвиси." Лука 18: 7-14

npp
10-28-2016, 06:24
Основното и най- важно средство на мисионерството (евангелската мисия, спасението, наричай го както е искаш) е проповедта. Теб досега не съм те виждал да проповядваш. Как тогава очакваш да привлечеш хора към вярата?

ако Бог Отец не ги привлече, или те сами не проявят интерес към вярата, никой друг и нищо друго не ще може да ги привлече в това отношение

трябва да си доста сляп за истината за да кажеш, че в постовете ми от този раздел на форума няма проповядване на Божията истина

defender
10-28-2016, 11:00
в твоя случай ти не възприе факта, че Исус е достатъчен като Господ, но няма достатъчно истински праведни вярващи на земята

Значи ти спасяваш хората като ги правиш истински вярващи ли? Как успяваш, какво им правиш?

inewton
10-28-2016, 16:24
ако Бог Отец не ги привлече, или те сами не проявят интерес към вярата, никой друг и нищо друго не ще може да ги привлече в това отношение

трябва да си доста сляп за истината за да кажеш, че в постовете ми от този раздел на форума няма проповядване на Божията истина

По това съм съгласен с теб.

По второто не съм. Какви проповеди са тва? Ти просто вадиш цитати от Библията без да ги обясняваш. Да не мислиш, че всеки може да разбере какво се има предвид с тях (особено като не са в контекст)?

npp
10-28-2016, 16:45
Значи ти спасяваш хората като ги правиш истински вярващи ли? Как успяваш, какво им правиш?

аз не правя никого вярващ, но Онзи, Който наистина е истинският Бог е всъщност единственият, който може да направи вярващ от един или друг, а аз по дарба досега съм свидетелствувал Неговото Слово - това е, което съм правил като човек, който се опитва да угоди на истинския Господ Бог, защото и това ми беше дадено

npp
10-28-2016, 17:00
По това съм съгласен с теб.

По второто не съм. Какви проповеди са тва? Ти просто вадиш цитати от Библията без да ги обясняваш. Да не мислиш, че всеки може да разбере какво се има предвид с тях (особено като не са в контекст)?

а нима в мои постове нямаше обяснения за духовните неща отделно от цитати(те), дори не един от форумните потребители отбеляза, че са обемни като чаршафи, и колко пъти имаше пояснения в цитатите, които бяха представени в мои постове?!, и да, не всеки е разбирал всичко, но и Бог не е обещавал, че ще прати пророк, който да разясни всичко на всеки, понеже каква вяра ще е ако човек е повярвал чак след като е получил пълното обяснение за всичко относно духовните неща?!

"блажени ония, които, без да видят, са повярвали." Йоан 20: 29

ето как вярата не е като науката, защото науката учи хората на всичко, което изучава, докато във вярата човек трябва да вярва при всякакви обстоятелства, дори и когато не намира информация за много от духовните неща, което дори само по себе си е доказателство за това, че в своята същност вярата е вярност(преданост), ако не към самия истински Господ Бог, то поне към доброто/любовта/правдата, така че няма как да се направи съвсем удачно книга с пълно обяснение за всичко относно духовните неща според Неговата истина, но ако човек упражнява/практикува вярата в Него правилно, тогава ще може да Я разбира повече, обаче не да знаеш цялата истина е най-голям приоритет в това отношение, но да допринасяш за всеобщото спасение в Него

defender
10-28-2016, 18:41
аз не правя никого вярващ, но Онзи

Ами щом ти не правиш никого вярващ, тогава защо ни държиш сметка на нас дали сме спасявали или не?

npp
10-28-2016, 20:47
Ами щом ти не правиш никого вярващ, тогава защо ни държиш сметка на нас дали сме спасявали или не?

не помня да съм карал някого насила да прави каквото и да било, на някои от вас, които не само се заяждахте с мен, но и хулехте/се противяхте на истината на истинския Бог, ви се каза, че интригите не ви правят по- добри и достойни в Неговите очи, но че по-добри би ви направила съпричастността към всеобщото спасение в Него, разбира се в случай че въобще наистина го искате, или поне аз не ви преча, нито съм ви запретил, да се стремите към истинско съвършенство, понеже да се заяждате с хора, които нищо не ви дължат, особено когато в същото време на света има милиони човеци, които се нуждаят от спасение, никак не е признак за чиста съвест и съзнание за Бога, редно е когато някой не постъпва праведно да не се бърка в Божиите или чужди работи, т.е. за да не ги разваля, вие бързахте настървено да ме изкарате лъжец но доста лековерно и лекомислено без да разсъждавате правилно за нещата, и не проявихте признаци за разумен диалог - форумът е за да се дискутира разумно, а вие се явявахте тук включително и просто за да хулите, обвинявате и атакувате безпричинно и несправедливо, ето че и все още проявявате несериозно отношение, но пак бързате да съдите човек, който не прави нищо лошо за да заслужава такова отношение (от ваша страна) - какво, гоня ли ви?!, банвам ли ви?!, бия ли ви?!, но добре знаете, че принципно не съм от онези, които (бързат да) причиняват зло на ближния си, защото сами видяхте, че не съм с лоши намерения, така че по принцип не ви съдя за каквото и да било, но, да, казах ви, че не само не сте съпричастни на делото на истинския Бог, което е най-вече всеобщото спасение в Неговия Син Исус Христос, но и даже се впускахте стремглаво в брътвежи срещу мен, и дори срещу истинския Бог и Неговото царство, с претенции че сте нещо повече

така че ако не можете или дори не искате да работите за спасение на ближния си, аз не ви съдя, но защо трябва да го газите?!, нито ти, нито питанчо, нито който и да било от вас, които категорично се представяхте за вярващи в този раздел на форума не проявихте сериозно отношение когато ви говорех истината, понеже ужким бяхте пламенни да говорите Божията истина, но така и не проявихте нужното разбиране, сякаш е нищо да се подигравате с брата и свети(те) неща, дори го докарахте до безобразие и гавра, а за да си компетентен във вярата трябва да вникваш ако трябва дори и до много "дълбочини", но вие сякаш бяхте и мързеливи за това, а дори и безотговорни - така не се става (по-)пръв в Божието царство, нито пък ако го правите само за да навредите ще си спестите по-голямото наказание - така че никак нямате сметка да съгрешавате, защото не нещата, чиято същност е различна от самото престъпление са греховни, но самото причиняване на зло е грешно...

Chrysothemis
10-30-2016, 00:45
А ти към коя секта принадлежиш, npp?

npp
10-30-2016, 14:44
А ти към коя секта принадлежиш, npp?

не съм част от секта, иначе мога да кажа, че съм последовател на една най-древна дисциплина, но тя е такава, че човек може да я следва само в своето сърце, и не е възможно да бъде следвана по друг път, дори и ако е обграден от много нейни най-напреднали последователи...

Pitancho
10-31-2016, 17:02
Това е блуждаещ въртоглав електрон без секта.

npp
10-31-2016, 19:22
Това е блуждаещ въртоглав електрон без секта.

ти би ли станал последовател/член на всяка секта?!, дори и да смееш да си го позволиш, то аз не смея, но предпочитам да залагам на надеждното в това отношение

JDeel
11-04-2016, 14:45
Просто искам да избия това чувство за вина от главата ми за да постигна мир със себе си.

Религиите насаждат чувство за вина, а ти искаш с тяхна помощ да се отървеш от него. Е, няма как да стане, забрави :)

Liora
11-05-2016, 12:20
Религията води до неврози, нормално е.