PDA

View Full Version : Болка в зъб и цялата лява страна



si97
09-21-2016, 18:05
Здравейте, момиче на 19 години съм .. от 1 месец имам проблем със зъб. Започна вечерта на 29 август мисля .. започна лека болка в горен 3-ти зъб, който има съвсем лек кариес и долен 4ти зъб, който е пломбиран, усещах и болка в главата...постепенно започнах да чувствам болка и в ухото и по лявата буза като нерв ... отидох при моята зъболекарка и тя ми каза, че болката идва от друг зъб, но се разнася ... започна да ми проверява всички зъби от лявата страна, почукваше ги, пипа ги със шилото, но от никъде не почувствах болка..направи ми снимка и според нея болката идвала от долен 6ти зъб който е пулпит, започна да го отваря, но не успя на цяло защото ме болеше, сложи ми арсен и ми записа час за след 6 дни, 2 дни си ме болеше и после болката навсякъде спря, но не можах да отида, когато имах записан час и се уговорихме за следващата седмица, следователно арсена е престоял 13 дни...деня преди да отида започна отново да ме боли .. когато отидох тя ми обясни, че арсена ми е престоял много .. започна да го отваря още повече, заболя ме много, но успя да го отвори на цяло, сложи ми пак лекарство и ме извика след една седмица, но продължаваше да ме наболява, спря само за около ден и пак започна ... и вчера, когато отидох при нея единия ми нерв все още не се беше умъртвил и ми каза, че трябва да го извади иначе ще продължава да ме мъчи, болеше много и ми сложи 2 пъти упойка в самия канал с много мъки успя да го извади, сложи ми отново лекарство...час след като излязох от кабинета започна да ме боли много и изведнъж спря, но по-късно започна да ме наболява и днес си ме наболява ... петък пак съм при нея .. тя ми обясни, че зъба ще се оправи, но по-трудно, защото арсена е престоял много .. Какво е вашето мнение! Благодаря предварително!

TheOneWhoKnocks
09-21-2016, 18:17
Едва ли някой тук ще има по-професионално мнение от зъболекарката ти. Все пак може да отидеш и при друг зъболекар, ако мислиш, че тази не е достатъчно добра.

anonimna:D
09-22-2016, 11:57
Няма как да изкажа компетентно мнение, нито ми се е случвало, нито съм учила за това. Но защо не я пита дали не можеш да пиеш през това време някакви хапчета, прахчета. Много помагат. То иначе си е нечовешко. Нерви не са ми вадили, не знам как е, но ми извадиха ретиниралите кътници. Изписваха ми после прахчета- Нимезил, Аулин или Диалгин. Оттук самп Диалгинът е без рецепта. И трите страшно помагат и то бързо. Но не бива да се прекалява с тях. Питай я и ако можеш да употребяваш някакви лекарства, пробвай с някое от тези, наистина помагат.