PDA

View Full Version : Относно тренировките



Рандомммм
09-23-2016, 08:31
През 2 дена правя по 13 набирания за да натрупам мускули и да се оформя. Първо правя 9 почивам 10-15 мин и останалите 4 си ги правя след почивката. След това си почивам 2 дена докато се възстановят мускулите и по принцип получавам мускулна треска това нормално ли е? Другото което искам да ви кажа е , че аз съм доста енергичен и обичам да ходя и обикалям , просто си имам енергия. И според вас дали да ходя много ще ми попречи да кача мускулна маса ? Или пък да не ходя толкова много и да се въздържам? Един познат прави 40-50 набирания, 50 сутрин и 50 вечер. Аз все си мисля че като продължавам да обикалям ще загубя това което съм оформил? Много неща чета и не знам на кое да вярвам!

anonymous908491
09-23-2016, 10:00
Първо правя 9 почивам 10-15 мин и останалите 4 си ги правя след почивката. След това си почивам 2 дена докато се възстановят мускулите

почивай повече, поне седмица или две, така за месец ще стигнеш до астрономическите 30 набирания

Рандомммм
09-23-2016, 10:33
30 астрономически? Обаче относно енергията ми - ако примерно вървя много и съм на крак ще ми се отрази ли някак върху мускулната маса и качването? В процес на качване съм между другото.

Orestes
09-23-2016, 12:43
Това, че ходиш и обикаляш едва ли може да ти попречи, освен ако не се пребиеш, докато го правиш.

Rakshy
09-23-2016, 13:22
1. ходенето няма да ти навреди, даже е добре, че ходиш
2. щом капацитетът ти е 13 набирания, значи не ги разделяш правилно. Не прави 9 и после 4. Пробвай на 2х6 и след това една трета серия колкото можеш. Или пък ги прави на по 4. Така ще станат 3 серии по 4 + ще имаш сила евентуално за още една серия от поне 2 набирания (14>13). Прогресията е важна.
3. 2 дни почивка след 13 набирания са твърде много. Редувай набиранията и ако не ги правиш всеки ден, то ги прави на през ден. Единият ден подхват, другият надхват, третият неутрален, за четвъртия пробвай inverted rows (google it).

Те набиранията са готини, ама ако разчиташ само на тях за растеж ще останеш много разочарован