PDA

View Full Version : Растът ли повече веждите след скубане?



drakonuid5
09-25-2016, 12:19
Аз си скубя веждите от година, тъй като те са сключени по наследство от баща ми. И днес пък като разбра баба ми и леля ми ме уплашиха, тъй като ми казаха, че като скубя веждите те растът повече. Моля да ми кажете това вярно ли е! Скубя се всяка седмица и не знам да ли е така. И до момчетата, които сигорно ще кажат, че е педалско или от сорта, да си направят сметка, че мъжките птици в природата са по-красивите и да са благодарни, че нямат проблем като моя.

Indistinct
09-25-2016, 12:59
Не е вярно, спокойно. Дори се твърди, че ако косъма се излезе с корена, то няма да порасне на същото място отново.

inewton
09-25-2016, 13:23
Не е вярно, спокойно. Дори се твърди, че ако косъма се излезе с корена, то няма да порасне на същото място отново.

Ако втриваш мястот с чесън може и да поникне. Баба ми така се окосмява и вярва, че помага.

Indistinct
09-25-2016, 13:28
Ако втриваш мястот с чесън може и да поникне. Баба ми така се окосмява и вярва, че помага.

Това също съм го чувала. Да, помага, но авторът май иска обратния ефект. :D

Ewok
09-25-2016, 13:51
моля ви, спрете да пишете растът :с

drakonuid5
09-25-2016, 14:15
Извинете, явно не съм се изказал както трябва. Имах предвит дали след отскубване космите се омножават, не притеснява ако не намаляват. Писах темата защото ми раправят, че щом с кубя ще станат повече.

Грозния
09-25-2016, 15:24
... като скубя веждите те растът повече. Моля да ми кажете това вярно ли е!Не е вярно, дишай спокойно :)!

tori
09-25-2016, 20:01
КосАм, скубан с коренчето в продължение на... дълго (?!) време, обикновено започва да става все по-тънък, слаб и понякога блед. Всъщност никой метод за обезкосмяване не може да умножи космите, дори и бръсненето. С последното космите стават по-остри, но не порастват повече като брой. За да ти растат повече косми, требе да са ти чалнати хормоните по някакъв начин.
Има неефективни начини за обезкосмяване, но не и такива, които обещават повече козина. Сиреч ще ти е студено зимата на крачката, ако се обезкосмяваш редовно. В твоя случай - ще ти мръзнат веждите. Честито.

divergent
09-25-2016, 22:31
Няма как да ти се образуват нови фоликули, следователно няма как и да ти порастат повече косми. Скуби наред и не се притеснявай, че може да се приеме като гейско - все пак не си ги оформяш, а ги разделяш, което си е напълно в реда на нещата.

baby_baby
09-26-2016, 10:10
Не е вярно

drakonuid5
09-26-2016, 12:23
Извинете за късния отгорор и благодаря на всички! Вече съм спокоен.