PDA

View Full Version : Проблем с картата памет !! Моля помогнете ми!! Много е спешно



bilqna-asenova
09-28-2016, 14:58
Казвам "Здравейте" на всички, който в този момент са във форума на тийнпроблем. Обръщам се с огромната молба да ми помогнете с картата памет, която седи на апарата ми. Имах около 1000 снимки, който са ми много важни и спешно трябва да ги пратя по имейла на един много важен за мен човек. Няма смисъл да обяснявам, как от тези снимки ми зависи бъдещето, защото е малко банално. Та да премина към проблема.
Занимавам се с фотография от близо 3 години(естествено все още не професионално), но никога не ми се е случвал следният проблем. При покупката на апарата, който е Канон ми подариха карта памет на марката SanDisk, големината и е 16 ГБ. Преди малко тръгнах да снимам навън и ми даде грешка. Въобще не ми позволява да снимам. Иска просто да форматирам картата за да се оправи "проблема". Не искам да я форматирам, защотото както споменах по-горе снимките ми са много важно. Един фотограф видя случайно снимките ми в училищната изложба и ги хареса. Помоли ме да направя една фотосесия и да му пратя снимките без никаква обработка. Сложих картата на компютъра през флаш адаптер (не съм сигурна дали се казва така) с мисълта, че може "проблема" да се оправи, но не, Даде ми отново прозорчето с искане да форматирам картата. Дадох цялата тази информация, защото не съм сигурна дали ще ме разберете и не съм сигурна какво точно трябва да знаете, за да ми помогнете. Ако не сте ме разбрали с цялата тази информация мога да ви пратя точно какво пише на апарата, когато го включа с картата памет. Ще съм ви безкрайно благодарна, ако ми помогнете. А, забрави да спомена, че ми казаха да инсталирам програма на име "Restoration", опитах се да възстановя изтрити файлове от друга карта за да видя дали ще стане, но ми дава като опция да избера между Локален диск С, Локален диск D и 3,5 флопидисково устройство. Тоест реално програмата не ми дава да отворя самия преход, който е Сменяем диск F. Ще съм ви наистина много благодарна, ако ми помогнете.

anonymous908491
09-28-2016, 17:15
тоя софт Restoration може да работи само с HDD и да не става за флаш
потърси друга програма, има много

http://www.fotosviat.bg/product/401/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-SanDisk-Extreme-SD-card-16GB-UHS-I-U3-90mb-s

Благодарение на напредналата технология за корекция на грешките Extreme SDHC и SDXCUHS-I карта памет намалява вероятността за грешки по време на четене или запис на и от картата. Предпазва от възможна загуба на данни, като по този начин се осигурява цялост на данните.

bilqna-asenova
09-28-2016, 18:52
тоя софт Restoration може да работи само с HDD и да не става за флаш
потърси друга програма, има много

http://www.fotosviat.bg/product/401/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%82-SanDisk-Extreme-SD-card-16GB-UHS-I-U3-90mb-s

Благодарение на напредналата технология за корекция на грешките Extreme SDHC и SDXCUHS-I карта памет намалява вероятността за грешки по време на четене или запис на и от картата. Предпазва от възможна загуба на данни, като по този начин се осигурява цялост на данните.

ок, благодаря

JDeel
09-30-2016, 15:54
Аз бих предложил WinHex, има в менюто Tools -> Disk Tools -> File Recovery by Type

Има всякакви програми иначе, примерно една Recuva дето е на тези правят CCleaner

dimitar_ak
09-30-2016, 17:02
Харесвам една програма getdataback, но не помня бачка ли с карта. Би трябвало. Все пак не мога да повярвам, че 1000 снимки си държала само в апарата без бекъп.

bilqna-asenova
09-30-2016, 17:08
Аз бих предложил WinHex, има в менюто Tools -> Disk Tools -> File Recovery by Type

Има всякакви програми иначе, примерно една Recuva дето е на тези правят CCleaner

Recuva - с тази програма ги оправих, почти всички снимки са на лице, има и малки дефекти ама съм щастлива, че успях да ги върна и да ги пратя. Благодарна съм на всички, който ми помогнаха

bilqna-asenova
09-30-2016, 17:11
Харесвам една програма getdataback, но не помня бачка ли с карта. Би трябвало. Все пак не мога да повярвам, че 1000 снимки си държала само в апарата без бекъп.

аз ги държах защото същия ден направи въпросната фотосесия, вечерта трябваше да ги пратя по имейла и имах план директно да ги пратя от картата, но както вече разбрах не се получи ;д