PDA

View Full Version : Обезцветяване



j.u.p.i.t.e.r
09-28-2016, 22:13
Мисля да си обецветя косата (цялата включително и корените), защото няма как по друг начин да постигна цвета който искам, а и съм със супер тъмна коса почти черна, но ме е страх от самата процедура. За пръв път ще го правя и се наслушах и начетох на мнения от рода да си го спестя, защото едва ли не и косата чак може да ми окапе. Искам някой с опит който го е правил да ми каже какво всъщност представлява цялото тва нещо, колко горе долу ще трябва да платя, как да си поддържам косата след това, за да не стане като слама и ест. наистина ли е толкова опасно и вредно?

btrend
09-29-2016, 13:28
Моляте, моляте отиди на фризьор. Такива неща не се правят в домашни условия. Няма да стане както искаш и пак ще се наложи да отидеш, за това по-добре отдели средстава и отиди да ти направят косата в салон, точно както искаш. Цените са различни в зависимост от салона, повечето имат сайтове, за това провери в google. Иначе след това си изисква поддръжка на корените през 2-3 седмици, зависи колко бързо ти расте косата. И да, опасно е, защото след това няма връщане назад. Обезцветяването представлява извличане на пигмента от косъма, опасното е, че ако не се харесаш и после дори да сложиш тъмна боя тя ще пада много бързо. За вредно... ми не е полезно за косата. Няма как да искаш едновременно да е здрава и да я третираш с химикали. И няма да ти окапе косата, спокойно. Само ще е много по-суха от преди и ще се накъсва по-лесно.

anonimna:D
09-29-2016, 14:27
Бих те посъветвала само да си помислиш хубаво дали искаш тази промяна. Една моя приятелка редовно си се боядисва, на мен лично ми харесва. Но когато си обезцвети косата, стана меко казано ужас. Буквално като метла, доста време се чудеше как да го оправи и накрая одряза всичко обезцветено. Добре че поне при нея беше само долния пласт и не си личеше толкова колко е суха там. Но това не означава, че и при теб ще стане така, ама го имай предвид. Всяка коса реагира различно :)

j.u.p.i.t.e.r
09-29-2016, 15:52
Дам при фризьор ще е задължително, защото не съм го правила преди и не искам такива опасни експерименти да прилагам точно върху косата си. Що се отнася до цвета – не искам да го поддържам, а просто да се видя в нещо такова, защото русите, черните, кафявите коси са ми прекалено скучни. Единствено ме е страх да не попадна на калпава фризьорка, но риск печели риск губи. :D Щом единствено което може да стане е пракалено суха и изтощена коса мисля да го изпробвам, пък ще я третирам с разни маски и балсами след това за да не е метла.