PDA

View Full Version : Зима иде



Seattle
10-04-2016, 04:21
И следователно се запасяваме както си му е реда. Дядо Коледа дойде по рано ;)


http://i67.tinypic.com/2lwmaoj.jpg

Имам и още 4-5 баки с протеин в гаража ама ме домързя да ги мъкна за едната снимка. Мисля всичките тия глупости да ме изкарат до края на годината.

Дойде времето да се почне да се вдига както си му трябва отново. Последните 2-3 седмици минавам през периода на плавно увеличаване на консумираната храна. Гадно е като си свикнал да ядеш малко по време на отслабването и обърнеш курса на 180 градуса. Сега вече влезнах в ритъм, мисля. Преди седмица си направих експеримент да си броя дневните консумирани калорий, нещо което мразя да правя, и се оказа че с 300 зора стигам до 3800-те нужни калории. Тва се получава с 5 пъти ядене на ден, като не слагам в това число фастъците, фъстъченото масло, плодовете и протеиновите шейкове през деня и след тренировка които консумирам из помежду. Не мисля да навлизам в повече детайли освен ако някой няма интерес, но яденето си е стабилно!

Тренировки 5 дена в седмицата, с понеделник и четвъртак почивни. Ще тренирам по една голяма и една малка мускулна група на ден, с изключение на бицес и трицепс, тях в един ден ще ги правя. Ще пробвам и нещо малко различно за сега да видим как ще върви, а именно да правя по едно упражнение за всички големи мускулни групи на края на всяка тренировка за дена като целта е да ги напомпя лекинко. Тва ще го правя с по бързо темпо и по малко тежест (може би дори без тежести а само с телесно тегло) като ще наблягам на коремната област, демек повечко упражнения/повторения за там. Тва ще ми се явява един вид кардио 5-10 минутки и целта е да намаля мазнините които по принцип качвам в тая област и да увелича кръвта която минава през мускулните клетки в големите мускули, като с тва се увеличава и доставките на нужни вещества до тях.

В момента теглото ми е малко под 72кг. Крайната цел е >80кг, като идеята е колкото се може по малко натрупани мазнини.

Rakshy
10-04-2016, 09:06
8 kg за няколко месеца.... you gone get fat, boy


и не броиш протеина и фъстъченото масло... дафък!? :Д тва само от шейкове и бухане на маслото ще имаш едни солидни 500 калории сигурно

не знам как го сметна, но аз съм с BMR на около 2000 ккал, а съм 86-7 кг, спокойно мога да качвам при 2800ккал дневно, ти си 72 и приемаш двойно повече калории, how come? :D

Seattle
10-05-2016, 06:31
you gone get fat, boy

Стига е, няма :Д

8кг в рамките на 6-7 месеца мисля че не е толкова зле (октомври до март). Реално някаде към половината от тия килограми ще са мазнини които ще трябва да свалям после. Просто диетата ми не е толкова на ниво и съм се премирил с тва че ще кача малко мазнини. Нямам време нито мерак да седя в кухнята с часове и да изхарча маса пари за "правилно" хранене, така че се премирявам и продължавам напред. А и трябва да имам занимавка да свалям преди лятото, прогрес е важно да има; сега на горе, после надолу. Като секса е, не може само на вътре. Може би Грозния ще се включи да ти обясни по подробно :Д

Калорийте ги броя за шейковете и маслото, имах в предвид че не ги включвам към бройката яденета на ден, демек ми се водят snacks. Просто съм се изразил не правилно.

Моя БМР е 1700, но тва е базов номер. След тва добавяш фактор активност, и след тва още 500-600 калорий отгоре за да качвам килограмите които искам. Без да се ровя, мисля че формулата за мен беше нещо от рода на 1700(БМР)*1.7(фактор активност) + 600= 3500 дневно. Понеже не ги броя всеки ден калорийте, най вероятно има доста варияция при мен така че този номер е просто орантировачен. Аз основно гледам да ям по 5 пъти на ден (г/д порцийте на око) и да хапвам по малко масло, фъстъци, някой друг плод. Ако взема да качвам пък прекалено бързо, ще настройвам.

Seattle
10-13-2016, 06:01
Ай сиктир майна! Днес се пребих сам, няколко пъти. Баси неадекватната работа. Тва да си пречукаш пръста, да изтървеш бар с 70 кг отгоре си и за малко да се преземиш на глава докато си правиш силови, е извинявай ама никога не ми се бе случвало и ся изведнъж хоп... всичко на куп. Няколко дена почивка ся.
За сметка на тва бицепса и трицепса им разказах играта. Тука наскоро намерих една нова идея за тренировка и направо сцепва от всякаде. Гърдите още ме болят от преди 2 дена! Тва да получавам спазми след тренировката и да ги чувствам в следващите дни, не ми се бе случвало от години. Нямам търпение да пробвам гърба как ще му се отрази!!!

Rakshy
10-13-2016, 17:20
като ше говориш за неш такова поне сподели какво си правил

Seattle
10-14-2016, 06:43
Как се затиснах ли? Тесен захват, трицепс на лежанката. Падна от най-горна точка, и се преземи точно под линията на гърдите. Чудно че нищо ми няма.
Пръста го затиснах от ленивост с гира 20 кг докато я оставах обратно на стойката.

Утре сме обрано в залата за гръб или рамене, зависи как се чувствам.

Rakshy
10-14-2016, 15:06
не бе

от кво си имал мускулна треска

къв е тренировъчния метод

защо реши, че ме интересува как си се пребил :D

redbul2
10-14-2016, 19:36
Как се затиснах ли? Тесен захват, трицепс на лежанката. Падна от най-горна точка, и се преземи точно под линията на гърдите. Чудно че нищо ми няма.
Пръста го затиснах от ленивост с гира 20 кг докато я оставах обратно на стойката.

Утре сме обрано в залата за гръб или рамене, зависи как се чувствам.
Разказвай. Искам да знам всичко. От иглата до конеца. :) Използвана тежест, брой повторения и прочее. :)

Seattle
10-15-2016, 07:27
Баси хората сте, никва заинтересованост от важните работи. Напитката, другия път ще направя видео, специално за теб.

Вариация на rest-pause, с по дълги почивки между сетовете. Хем вдигам тежко, хем по време на самите сетове поддържам добра интензивност.

пример с лежанка:
Слагам достатъчно тежест да мога да избутам 6 до 8 пъти, с зор.
почивам 20-30 секунди, правя още 3-5
почивам 20-30 секунди, още 3-5.
почивка 2-3 минути.
Тва е 1 от 3 сета. Последователните сетове свалих по малко тежест за да мога да направя желаните повторения. При бицепса тва не ми се наложи да го правя и вдигах една и съща тежест и 3-те сета. Демек, нагласям тренировката според възможностите си. Номера е да правя повторенията по горната система.

Днес правих гръб. Малко тегаво докато загрея, щото бицепса още го чувствам доста, но мина добре след това. Имам предчувствие че утре ще съм с адските болки в гърба, но да видим.

Seattle
02-03-2017, 07:11
Аййййй забравих да пиша тука!!!

Текущата ситуация е 77кг. Тренировките вървят доста добре от началото на тази година. Бях леко заседнал на 76кг временно но си купих допулнителни добавки понеже нещата бяха спрели да се случват както би трябвало. Сигурно повече от месец не бях мърдал ни на горе, ни на долу. Бях и на почивка последните 2 седмици от предната година, така че и тва не помогна много, въпреки че ядох там като не видял. Явно съм изгарял и доста калорий.
От 2 седмици насам направих малки промени. Направих малко по солидно яденето сутринта. Добавих и едно допълнително ядене преди да си тръгна от работа.
Почнах да качвам отново, вдигам доста добре и се чувствам че вдигам повече и повече, или пък понякога просто правя по едно-две повторения в повече. Може би и добавките ми помагат? Взех малко нови работи така че може би и да работят. Програмата ми е една седмица нормално вдигане, една седмица по тва което съм описал в предния пост. Малка модификация е че наистина си давам зор на компаундните движения в началото на тренировката, с доста почивка между сетове, и после гледам по изолиращите да ги правя с по малко почивки като разбира се и по малко тежест. Посления сет от дадено упражнение е бърн оут.

Утре, ако не забравя, ще сложа една-2 снимки за прогрес.

Seattle
02-04-2017, 21:11
http://i67.tinypic.com/2yjr5sz.jpg

http://i67.tinypic.com/2vk0vvr.jpg

Снимките са от преди 1-2 седмици, може би съм към 76 кг на тях.

Seattle
02-14-2017, 02:20
Ейййй забравих да спомена как се изнервих преди месец, че беше покрай празниците. До залата има един магазин за добавки и там имат една от тези машини където стъпваш бос, стискаш едни дръжки и хоп, казва ти разни работи като колко мускулна маса имаш, колко вода и тн. Интерестно тук е че казва че имам 17.1% мазно, най доло в ляво.

http://i68.tinypic.com/2l8c2kp.jpg

Този скан е правен може би седмица преди снимките от предния пост. Хайде сега някой да ми обясни къде по дяволите са тези 17%... Аз отидох само за базик щото един колега от залата ме мрънка стана може би месец и викам кво толкова, повече от 15% няма как да покаже, все пак се виждат някви плочки там. А то кво стана... тва 17% си ме хвърли в 3-та глуха! 2 седмици бях в депресият, бахти тъпата история, аз още малко навлизам в групата дебели. Едва ли не се наложи да ме успокояват в залата хахахаха.

Грозния
02-14-2017, 19:49
Тая машина е някакво менте ако ме питаш, без значение какво показва :D!

Archer!
02-14-2017, 21:08
.

Rakshy
02-15-2017, 10:06
https://www.youtube.com/watch?v=DdG3QfmjpvU

виж

Грозния
02-15-2017, 19:07
Според вас, аз колко процента body fat имам :) ?

Seattle
02-20-2017, 05:30
На мен ми изглежа да че най добре да гледам огледалото и кантара и въобще да не се занимавам с тия машини. Възможно е да имам към 15-16% ама поради мускулната маса, да не си личи че са толкова много, поне от клипа така изглеждат нещата. Ама понеже е безплатно меренето, трябваше да се пробва. За майтапа ще ходя да се меря всеки месец, поне да се посмеем малко с резултатите. Направих си още едно замерване и ще го пусна като се сетя да взема листа от колата, а то е доста забавно хаха.

Арчер, и 2-те ;)

Грозен, 18.73% :Д