PDA

View Full Version : Фитнес и бой



Неймар
10-07-2016, 17:45
Здравейте ако Тренирам Фитнес означава ли че мога да се бия ?

Rakshy
10-07-2016, 18:49
разбира се

tochko
10-07-2016, 21:30
В ЮЕФСИ блъскат само щанги атлетите

LoadRunner
10-07-2016, 21:37
не мисля така
мускула по-скоро ще ти помогне да се защитаваш малко по-добре
никви мускули не могат да спрат удар който попада точно в главата ти нали се сещаш
като имаш мускули ко, ще стоиш тъпо и ще гледкаш докато някой си там ти вкарва точни удари и докато целия се подуваш си викаш "уау ко стаа, нали ходя на фитнес"

ENIGMA00
10-07-2016, 21:42
То по принцип всеки може да се бие. :D

Rakshy
10-07-2016, 22:41
мне, всеки може да си мята ръцете/краката

АгентМура
10-08-2016, 01:08
Изглеждаш ли по- внушително, предполагам по- малко хора ще желаят да се бият с теб на улицата. :D Блъскай щанги и стероиди и може би ще се сдобиеш с нещо като "имунитет" от побойници. :D

Rakshy
10-08-2016, 10:45
Изглеждаш ли по- внушително, предполагам по- малко хора ще желаят да се бият с теб на улицата. :D Блъскай щанги и стероиди и може би ще се сдобиеш с нещо като "имунитет" от побойници. :D

същото става и когато си купиш пистолет

deitona22
10-08-2016, 11:05
Можеш,къ иначе.Само мъкни с теб постоянно няколко дъмбела или една щанга,за да млатиш другите.
И сега в реалността-не,не означава това.Фитнеса не е боен спорт.Може да ти помогне да излегждаш добре и натрупаш мускули,но да можеш да се биеш...не.

ENIGMA00
10-08-2016, 16:06
мне, всеки може да си мята ръцете/краката
Е сега, има различни стилове борба. :D

tochko
10-10-2016, 20:06
Рънъра е прав, че по-големите баници имат повече потенциал, но не винаги. Защита и атака са синоними на мобилност, експлозивност и бързина. Бой означава поддържане на темпо и идея за това което правиш. Мускулите не съчетават тези качества ако са тренирани само за дискотеките а мозъка с нищо повече от дилеми относно сериите за бицепс и гърди. В такъв случай при една минута спаринг гардът пада и индивидът става малко по подвижен от евроазиатската плоча.

Вдървяването е два вида-такова в главата и такова в тялото. Повечето нетрениращи нищо страдат и от двете, а фитнесджиите доста често в тежка форма. Това ги прави супер некординирани в бой срещу равностоен боец. От друга страна колкото и да е вдървено тялото на боеца поради една или друга причина и като предположим че няма да се контузи той пак е боец защото мисли разчупено в сферата на някакъв стил и умее да прецени себе си и противника. Последното тотално липсва при любителите на фитнеса. И въпреки всичко, всичко е относително.

haritov
10-10-2016, 20:18
Рънъра е прав, че по-големите баници имат повече потенциал, но не винаги. Защита и атака са синоними на мобилност, експлозивност и бързина. Бой означава поддържане на темпо и идея за това което правиш. Мускулите не съчетават тези качества ако са тренирани само за дискотеките а мозъка с нищо повече от дилеми относно сериите за бицепс и гърди. В такъв случай при една минута спаринг гардът пада и индивидът става малко по подвижен от евроазиатската плоча.

Вдървяването е два вида-такова в главата и такова в тялото. Повечето нетрениращи нищо страдат и от двете, а фитнесджиите доста често в тежка форма. Това ги прави супер некординирани в бой срещу равностоен боец. От друга страна колкото и да е вдървено тялото на боеца поради една или друга причина и като предположим че няма да се контузи той пак е боец защото мисли разчупено в сферата на някакъв стил и умее да прецени себе си и противника. Последното тотално липсва при любителите на фитнеса. И въпреки всичко, всичко е относително.
като ми се качи адреналина ставам доста опасен

Rakshy
10-10-2016, 21:24
по-големи мускули = нужда от повече кислород = бързо изморяване = ниска ефективност = лежиш на пода с поне една аркада на мутрата и сътресение



отнема доста време преди да научиш тялото си да реагира на това, което виждаш. Още повече пък отнема да виждаш нещата от по-рано, за да дадеш повече време на тялото да реагира.

Мускулите ти дават превес над противника до един момент, след това стават просто пречка.

haritov
10-11-2016, 07:06
знам един дето използвал веднъж ритник в корема и боя свършил :D

Rakshy
10-11-2016, 07:24
знам един дето използвал веднъж ритник в корема и боя свършил :D

сигурно е бил много тегав тип :/

babadede
10-12-2016, 13:53
Здравейте ако Тренирам Фитнес означава ли че мога да се бия ?

Да си добър биткаджия не означава да си назобан като бик. А и има значение за какъв бой говорим. Дали за спаринг в зала или за уличен. Винаги добрата спортна форма би могла да бъде от полза, но най-важни са хладнокръвието и добрата преценка за противника. И един съвет от мен: влизай в бой само при неизбежна отбрана и се стреми да нараниш дотолкова, доколкото да респектираш противника ти. Само комплексарите и лудите се млатят за удоволствие и гледат да наранят максимално опонента си.

Maximus_88
11-04-2016, 14:45
Както казваше един мъдър човек як си носиш на бой :).

tochko
11-07-2016, 06:41
Както казваше един мъдър човек як си носиш на бой :).

Колега, идеята е малко необмислена. Помисли над следните две неща:
-ако ти си по-здрав и тежък от мен, колко юмрука в ухото/брадичката/слънчевия сплит ще издържиш преди да паднеш при положение, че не знаеш как да държиш гард и да се пазиш, а офанзивата ти е бавна и декординирана?
-ако ти си по-здрав и тежък от мен, колко хвърляния на земята/ключове/задушавания ще избегнеш преди да свършиш при положение, че нямаш елементарна идея за захват, безопасно падане или работа в партер?

Грозния
11-07-2016, 19:24
-ако ти си по-здрав и тежък от мен... ще ти е доста по-трудно да му нанесеш поражения, които да го изкарат от строя, докато теб може да те свали с един премерен (или не толкова) мощен удар!

Виждали/чували ли сте лъв да напада или убива слон?! А :D ?

Смешници :razz: !

Rakshy
11-08-2016, 07:51
голям човек е трудно да го биеш без няква стратегия, щото неговата ръка вкарва в пъти по-голяма щета от твоята


ако си 70 кг и се биеш с някой 100 кг то просто нещата не се случват :Д

Представете си Нейт Диаз срещу Даниел Кормие... Или пък Мани Пакяо срещу Кличко :Д:Д. Димитриъс Джонсън срещу Алдо...


Ако го засипеш с огромно количество разнообразни удари и го измориш, евентуално можеш да го нокаутираш, ако не те е убил до тогава :Д

То много често големите след 1-2-3 удара спират щото не са свикнали да ги удрят и им е кофти.

Дори да влезеш на някой голям тип, кво, ще го хвърлиш като е с 20-30 кг по-тежък от теб ли? :Д Нема да стане бате


най-умното решение е да не скачаш на хора, които са по-големи от теб

Грозния
11-08-2016, 17:34
голям човек е трудно да го биеш без няква стратегия, щото неговата ръка вкарва в пъти по-голяма щета от твоята


ако си 70 кг и се биеш с някой 100 кг то просто нещата не се случват :Д


Дори да влезеш на някой голям тип, кво, ще го хвърлиш като е с 20-30 кг по-тежък от теб ли? :Д Нема да стане бате


най-умното решение е да не скачаш на хора, които са по-големи от тебНе съм вярвал, че ще го кажа, но... Евалата Ракиши - кажи им го и ти, че не вярват :)!

VinDiesel
11-08-2016, 17:43
Вземам пуканки и сядам да чета UFC коментарите.

АгентМура
11-08-2016, 17:45
Вземам пуканки и сядам да чета UFC коментарите.

Ти имаш ли черен колан, ВинДизел?

VinDiesel
11-08-2016, 17:49
Не, сега ще си водя записки. Аз участвам само в бой в клетка с жени и кал.
Мога да бия само жени.
Не съм висок левел, затова сядам сега и записвам.

АгентМура
11-08-2016, 17:58
Аз имам розов колан. Обичам да се боричкам с момчета и да ме задушават. Понякога издивявам обаче.

haritov
11-08-2016, 17:58
всичко е въпрос на психика след като една жена може да набие мъж (не говоря за бой с дамска чанта) значи всичко е възможно

АгентМура
11-08-2016, 18:00
всичко е въпрос на психика след като една жена може да набие мъж (не говоря за бой с дамска чанта) значи всичко е възможно

Ами инвалид би ли било възможно да те набие като е само въпрос на психика, Хари?

Rakshy
11-08-2016, 21:32
Ами инвалид би ли било възможно да те набие като е само въпрос на психика, Хари?

имаше един кейдж файтър без ръка дет биеше много лошо :Д

an7raks
11-08-2016, 23:13
... ще ти е доста по-трудно да му нанесеш поражения, които да го изкарат от строя, докато теб може да те свали с един премерен (или не толкова) мощен удар!


Маса се качва в мускулите, а главата ти си остава същата, независимо дали си 50кг или 100... Това колко и колко силни удара в главата можеш да понесеш си е индивидуално и не е свързано с това колко тежиш. В общия случай, това да удариш пръв в целта ти докарва доста добри шансове, независимо от противника. Вече, ако не падне от първия удар или серия, а е два пъти по-голям от теб, можеш да палиш джапанките. :D

АгентМура
11-08-2016, 23:15
[youtube.com/watch?v=OWxlZ52O0rI

tochko
11-09-2016, 13:42
Мисля че бях прекалено криворазбран. Не ви казвам неща от сорта да играте на категория 100+ с ЛТ 70 кила. Понеже темата е озаглавена "фитнес и бой" се опитах да покажа разликата между двете, при положение, че по-якия е някъв неадекватен в боевете тип който разчита на силата само. Предположете мач между Лазар Ангелов и Росен Димитров мисля че е ясно какво ще стане в клетката. И все пак, говорим ли за класа от страна на лекия играч тя си остава такава. Бил съм свидетел на хора които са 5-6 килограма под дадена категория (за джудо става дума) и достигат до четвъртина финали. За какво говори това? За сега май само Агента ме разбира на къде бия.

Ice77
11-09-2016, 13:53
Фитнеса е за сила и мускули ,ако искаш да се биеш по добре, се запиши на карате,бокс или др.бойно изкуство.

Грозния
11-09-2016, 16:25
Маса се качва в мускулите, а главата ти си остава същата, независимо дали си 50кг или 100... Това колко и колко силни удара в главата можеш да понесеш си е индивидуално и не е свързано с това колко тежиш. В общия случай, това да удариш пръв в целта ти докарва доста добри шансове, независимо от противника. Вече, ако не падне от първия удар или серия, а е два пъти по-голям от теб, можеш да палиш джапанките. :DТеб поне те мислех за по-умен, но в тая тема се излагаш като 12-годишно лапе, прекалило с гледането на "Разбиване" и "Първична сила" :D!

Както мускулите са различни, дебелината и плътността (съответно здравината) на костите не е една и съща! Я ми отговори на няколко прости въпроса и да видим какво ще излезе:

Колко тежи юмрукът на 50 кг човек и на 100 кг човек?
Каква е силата/енергията на удара на 50 кг човек и на 100 кг човек?
Какъв е размахът (дължина) на ръката на 50 кг човек и на 100 кг човек? Кой ще удари пръв?
Ако ударът ти е по-слаб, по-лесно ли ще счупиш нечии по-дебели кости?
Ако ударът ти е по-силен, по-лесно ли ще счупиш нечии по-тънки кости?
Дебелата мускулна покривка, по-добре ли защитава по-дебелите кости и вътрешните органи, отколкото тънката мускулна покривка върху тънки кости?

И накрая два още по-прости и лесни въпроса:
Лъв би ли нападнал и може ли да убие слон?
По-голямото по-голямо ли е от по-малкото?

По тая тема Ракишито е напълно прав, и аз съм на същото мнение 8) !

Бил съм свидетел на хора които са 5-6 килограма под дадена категория (за джудо става дума) и достигат до четвъртина финали.За малка разлика като 5-6 кг и голяма разлика в подготовката и класата съм съгласен, но в общия случай и при по-големи разлики в теглото, това знаеш че не е така, нали :) ?

an7raks
11-09-2016, 17:09
Теб поне те мислех за по-умен, но в тая тема се излагаш като 12-годишно лапе, прекалило с гледането на "Разбиване" и "Първична сила" :D!

Както мускулите са различни, дебелината и плътността (съответно здравината) на костите не е една и съща! Я ми отговори на няколко прости въпроса и да видим какво ще излезе:

Колко тежи юмрукът на 50 кг човек и на 100 кг човек?
Каква е силата/енергията на удара на 50 кг човек и на 100 кг човек?
Какъв е размахът (дължина) на ръката на 50 кг човек и на 100 кг човек? Кой ще удари пръв?
Ако ударът ти е по-слаб, по-лесно ли ще счупиш нечии по-дебели кости?
Ако ударът ти е по-силен, по-лесно ли ще счупиш нечии по-тънки кости?
Дебелата мускулна покривка, по-добре ли защитава по-дебелите кости и вътрешните органи, отколкото тънката мускулна покривка върху тънки кости?

И накрая два още по-прости и лесни въпроса:
Лъв би ли нападнал и може ли да убие слон?
По-голямото по-голямо ли е от по-малкото?

По тая тема Ракишито е напълно прав, и аз съм на същото мнение 8) !
За малка разлика като 5-6 кг и голяма разлика в подготовката и класата съм съгласен, но в общия случай и при по-големи разлики в теглото, това знаеш че не е така, нали :) ?

В повечето случаи, дори нетрениращ 70-килограмов човек може да нанесе достатъчно силен удар, за да свали/дезориентира за кратко човек, ако е в целта. Без значение е колко си корав и голям, ако те изненадат. Вече, ако се стигне до второ действие, естествено че в общия случай по-едрият ще нанесе повече поражения. Както казах, по-слаб удар в целта е доста по-ефективен от силен такъв на произволно място по тялото. Обикновено е достатъчно да нанесеш един удар в целта, за да дезориентираш нетрениран човек за някакви части от секундата, в които можеш или да продължиш със серия, или да си плюеш на петите, ако прецениш, че няма или не искаш да се справиш.
Така или иначе, нещата зависят от адски много неща, но масата ти осигурява сериозно преимущество, ако действаш пръв, изненадат ли те, главата ти мускули няма. :D

АгентМура
11-09-2016, 17:15
Ако искате, дайте да си направим един турнир от форума! Аз съм 170 см, 60 кг. Ще ви удуша всички до един!

VinDiesel
11-09-2016, 17:20
Аз може ли да гледам турнира отстрани с жените?

haritov
11-09-2016, 20:03
Ами инвалид би ли било възможно да те набие като е само въпрос на психика, Хари?

да

АгентМура
11-09-2016, 20:05
да

ХАХАХАХахаха

Адския зъл инвалид ще трябва да е. :D :D Да скача и да хапе по артериите направо!!! :smt013 :smile:


Аз може ли да гледам турнира отстрани с жените?

Ти жена ли си?

haritov
11-09-2016, 20:28
ХАХАХАХахаха

Адския зъл инвалид ще трябва да е. :D :D Да скача и да хапе по артериите направо!!! :smt013 :smile:

схващаш накъде бия

АгентМура
11-09-2016, 20:33
схващаш накъде бия

Като някаква болна и откачена пиявица!! :smt013

Ама как ще скочи ако няма крака, Хари?! :D:D:D:D

Rakshy
11-09-2016, 20:45
има причина масово охранителите да са огромни горили, а не 70 кг брус ли-та :д

това ще каже като финални думи

АгентМура
11-09-2016, 21:01
има причина масово охранителите да са огромни горили, а не 70 кг брус ли-та :д

това ще каже като финални думи

Ами 70 килограмовото Брус Ли ако е диво и хапе? АХАХАХА

haritov
11-10-2016, 06:57
Като някаква болна и откачена пиявица!! :smt013

Ама как ще скочи ако няма крака, Хари?! :D:D:D:D

ти сам ще отидеш при него

VinDiesel
11-10-2016, 09:24
ХАХАХАХахаха

Адския зъл инвалид ще трябва да е. :D :D Да скача и да хапе по артериите направо!!! :smt013 :smile:



Ти жена ли си?

Не, ама съм женчо и не съм висок левел биткаджия.

mathematicalinteger
11-12-2016, 14:27
Според мен, не.Мускулите ще ти помогнат за по-силен удар, но за да се биеш добре трябва да имаш техника(бокс,карате или други бойно изкуства).Не знам доколко е вярно, но според мен е така.Въпреки че има улични боища, в които само мятат краката и ръцете като някой копия и ако уцелят някой - здраве.