PDA

View Full Version : Фотиграфия



dimitreskovt
10-12-2016, 08:10
Здравейте! Аз се занимавам с фотография, не професионално, но за сметка на това имам голямо желание. От скоро снимам с апарат и хората казват, че се справям добре. Реших да се занимавам с фотография защото тя ми дава възможност да се изразявам, да споделям гледната си точка с околните, като в същото време се отпускам и релаксирам. Оставям линк с моята фейсбук страница, който иска може да разгледа и да сподели мнение, ще се радвам някой който се занимава със снимане да пише. :) https://www.facebook.com/dimitreskoart/

JDeel
10-12-2016, 09:28
В най-новите снимки облаците ти са станали прекалено драматични според мен. Имаш три снимки от 6, 7 и 12 септември - освен облаците, всичко под тях не ми е вижда наред. На едната черното не е баш черно, на другите контраста не се връзва с небето и не изглеждат нито натурални, нито сочни. На тази от 12-ти уж е залез и слънцето е златно, а пък града е сив, та почти черно-бял.

Първоначалните HDR експерименти винаги са плашещи, така че е нормално. Когато извадиш детайли от една снимка, които първоначално не са се виждали си викаш "лелеее глей кво нещо, от пиле мляко, мноо яко човек... дали може и още..."... и така в един момент сътворяваш нещо дето няма нищо общо с реалността, но си въобразяваш че ти харесва. Е, снимките не е задължително да са 100% реални, тогава биха били просто документални. Но когато се правят арт, все пак трябва да има някаква хармония :)

Ето например един фотограф дето винаги прави HDR снимки, но все пак изглеждат добре за окото: https://stuckincustoms.smugmug.com/

Иначе не е голяма философия просто да направиш снимка с апарата и да я нагодиш да изглежда по-добре, но без много арт. Идеята е, че фотоапарата си прави някакви автоматични настройки за всяка снимка, но най-често снимката може да стане по-добре от това. Снимаш RAW, вкарваш в CameraRaw или Lightroom, догаждаш плъзгачите докато започне да изглежда по-добре и готово. Естествено трябва да знаеш кой плъзгач за какво е :)

dimitreskovt
10-12-2016, 16:24
Много благодаря за мнението! :)

qkataa_123
11-05-2016, 15:17
Само мога да кажа едно, наистина от теб може да стане професионален фотограф :)