PDA

View Full Version : Тренировка



KIRIL98
10-16-2016, 18:02
Така, понеже съм некадърен и тъп човек, имам два тъпи въпроса. През ден тренировката ми е 10 лицеви, 10 коремни, 10 бицепсово сгъване с дъмбел 8кг, трицепсово разгъване с дъмбел (8кг) зад глава с 2-те ръце, разтягане на ръце встрани с дъмбел 4кг и гребане с дъмбел 8кг. Правя две серии и ги правя вечер към 21:00. Та, въпросите са ми-за начинаещ, тренировката бива ли я и проблем ли е, че вечер преди лягане я правя? Приемам всякаки насоки, понеже съм както казах вече съм новобранец :)

Rakshy
10-16-2016, 23:06
тва кога тренираш няма значение, освен ако не ти пречи на самия теб

10 лицеви, 10 коремни, 10 сгъвания, 10 разгъвания, 10 side laterals и 10 гребане х2

трябваше да си ги напиша наново просто


според мен това са супер малко повторения и тежест. Буквално ще свикнеш с това нещо след първата седмица и след това ще си като момиченцето, което си тичка на пътечката 40 мин. По-добре иди на лостове и прави суперсерии набирания и лицеви опори докато не почнеш да падаш от лоста ида не можеш да се изправиш на през 1 ден. Ще видиш много повече резултат.

А принципно не обичам лостове и калестеникс, смятай :Д

KIRIL98
10-17-2016, 13:20
тва кога тренираш няма значение, освен ако не ти пречи на самия теб

10 лицеви, 10 коремни, 10 сгъвания, 10 разгъвания, 10 side laterals и 10 гребане х2

трябваше да си ги напиша наново просто


според мен това са супер малко повторения и тежест. Буквално ще свикнеш с това нещо след първата седмица и след това ще си като момиченцето, което си тичка на пътечката 40 мин. По-добре иди на лостове и прави суперсерии набирания и лицеви опори докато не почнеш да падаш от лоста ида не можеш да се изправиш на през 1 ден. Ще видиш много повече резултат.

А принципно не обичам лостове и калестеникс, смятай :Д

Благодаря за съвета. Почвам лостовете :)

tochko
10-19-2016, 17:08
Не е лоша идея, като за начало на някаква обща физическа подготовка. Както каза Ракшито си постави цел примерно-30, 40 или 50 повторения за едикакво си, разделени на едиколко си подхода и едиколко си повторения. Твой е избора да разнообразяваш упражненията в подредбата им (на кръгове или серии) и повторения. Ако прочетеш малко литература ще разбереш за това как е добре да "изненадваш" тялото-похват характерен за Арнолд в началото на кариерата му.

Съчетай лостовете с гирите и останалите неща от собствено тегло които можеш да правиш вече, като създадеш разнообразие-днес едно, утре друго, после трето. Тренировката може да е всичко в един ден, или разделена на сплит спрямо мускулните групи.

Не забравяй правилната техника, дишането и краката.... Въпреки, че не съм от най-редовните в това отношение, да-краката са голям стимул за растеж на краката на хормонално и сърдечнп-съдово ниво. Убеден съм, че не разтягаш, така че по-добре го прави за съответното движение преди и след подхода/серията за да напълниш мускулните влакна с кръв. Същото цялостно разтягане в края на тренировката.

И най-накрая облеклото-нещо което масово се пренебрегва-тренираш ОБЛЕЧЕН и достатъчно загрят. Всякакви стари Суичъри и анцузи са наред тук в достатъчно количество и дебелина. В почивката се прави разтръскване, леко подтичване с цел да запазиш температурата на тялото. От скоро започнах да завършвам моите тренировки със нещо свръхвисоко интензивно-например 3 по 100 скока на въже и между сериите 20 V преси за бързина. Резултатът е отвратителна болка и изтощение, но-това те прави машина, в моя случай в сферата на джудото.

Не се сещам за друго, но ако има питай.