PDA

View Full Version : За медикаментозния аборт.



klave
10-17-2016, 02:39
Здравейте! искам да изкажа мнението си за медикаментозния аборт и за така известните хапченца Ескапел. Надявам се да бъда полезна, за тези които се интересуват ,от тази интервенция. Аз съм на 23 години. Тази година юни месец стана гафа с моят приятел. Това се случи за първи път , друг път не ни се беше случвало подобно нещо. Винаги сме се пазили много, но този път .... както и да е. на 3 час след акта веднага изпих Ескапел. Нямах зацапване. Добре ама цикъла ми закъсня с цели 7 дни !! имах странна болка в кръста , напрежение в гърдите и тогава реших да си направя тест. За моя голяма изненада 2 много ярки червени чертички. Паникиосах се , разплаках се, все пак тази бременност е не желана (причините ще ги спестя).НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ И НА ЕСКАПЕЛ Знам колко е лошо на минеш през интервенцията АБОРТ.. поне така са ми споделяли приятелки.Още на същия ден си взех направление и отидох напреглед. С вагинален ехограф остановиха моята бременност. Тогава моят лекар ми препоръча медикаментозния аборт, понеже това е първа бременност,и има големи рискове ако го направя по хирургическия начин (кюретаж). Разбира се аз веднага се съгласих след като ми беше обяснено че този вид аборт е много по-щадящ жената и няма опасност да не забременееш. Матката не се травмира а психически не изпитваш нищо страшно както при хирургическия аборт. Аз бях в 5 .г.с Дойде ми времето и часът за аборт. Отидох при Лекаря и той ми даде едно хапче което спомага за отлепяне на сакчето и омекотява матката. Изпих го и нямах никакви смущения нито болки. пребрах се в нас разхождах се и всичко си беше нормално. След 36 часа трябваше да изпия 2 рото хапче, то предизвиква контракций чрез което плодът се изхвърля. Това задължително трябва да се случи в медицинското заведение пред строгия контрол на вашият лекар. Легнах на леглото в болницата и изпих второто хапче. Още след 30 тата минута усетих болки в стомаха и много силни контракции. Лекара ми каза ,че може да се разхождам, но на мен не ми беше до разходки ,защото имах болки. Полежах си един час, след което станах да се разходя. След час и 30 мин усетих как започвам да кървя. Казах си всичко свърши. Тогава лекара ме извика на магарето. Легнах на магарето а той ми бръкна с един голям памучен тампон за да ме доизчисти. Когато станах от магарето, се стреснах, колко много кръв видях пред очите си и не вярвах че е от мен. Толкова гадна гледка беше. Станах облякох се и се подготвих за вагинален ехограф. Матката беше чиста. Всичко мина нормално. Държа да ви кажа че на 2 рия и 3 тия ден след аброта имах много силни болки и много силно кървене. Докато се изчистя както трябва мина цял един месец. Слава богу дойде ми цикъла и всичко е наред. Сега когато и да реша мога да направя опит за бременност , защото знам ,че матката ми не е травмирана. Най важно за мен е че всичко се случи в пълното ми съзнание , без да ме преспиват защото няма нужда. Това е най - съвременния и интелигентен начин за прекъсване на бременност. Не мисля повече да минавам през това ,защото за всяка една жена ,това е много тъжен и неприятен спомен. Споделям ви го защото е възможно сега някое момиче да е на мое място и да се пита какво е то това (медикаментозен аборт) и по добре ли е да избере него пред Хирургическия. Да определено с две ръце съм ЗА. Не навсякъде го предлагат този вид аборт. Но го има в България на няколко места и ако ви се наложи препоръчвам да изберете него .Успеваемоста на хапчето е над 99%. . Не си травмирайте тялото с Хирургически интервенций. Дано да съм била полезна :)

Ivaaaaa
10-17-2016, 15:19
Регистрира се само заради това?

anonymous908491
10-17-2016, 20:46
тия описания ми напомнят как се чувствам като имам разстройство

mathematicalinteger
11-13-2016, 08:38
тия описания ми напомнят как се чувствам като имам разстройство

aaa, жесток е