PDA

View Full Version : Ще се получи ли ?



lori4ka_ani
10-18-2016, 19:45
Не знам дали темичката е за тук,но се надявам на отговори .
Тааа историята ми е малко объркана,но на кратко-тази година завършвам гимназия в София.Нещата се стекоха ,така че приятеля ми се премести в Бургас.Следователно прецених ,че искам да отида при него ,защото си харесах специалност там ,а и искам да стана по-самостоятелна.Въпроса е имат ли право родителите ми да ме спрат да замина ? И ако да, как евентуално да ги убедя.За мен,на 18 човек трябва сам да избира своя път,а и те също са се отделили от родителите си на тази възраст.

Грозния
10-18-2016, 20:21
И ако да, как евентуално да ги убедя.Ти казала ли си им за намеренията си? Ако не си, откъде знаеш че са против?

tori
10-18-2016, 20:31
Имат право да мрънкат, ако нямат средствата да те издържат. Ама не и да те спрат.

lori4ka_ani
10-18-2016, 21:05
Общо взето само намекнах,като майка ми отвърна положително, а баща ми май за сега не знае.

lori4ka_ani
10-18-2016, 21:06
Ами относно жилище,той разполага .За издържане планирам да работя дори и на 4 часа и да уча задочно

tori
10-19-2016, 04:50
Ами, кажи им какви са ви плановете, може да не са никак против. Само имай предвид, че дипломите от свободния не ги тачат много в реална работна среда. Поне така съм чувала от познати. Пак, де - ти си преценяваш спрямо специалността, но го имай предвид.
Ама тия неща ги говори сериозно с тях, не само да намекнеш пък вашите да се правят на Ванга и да познават къде-кво. И помисли дали имаш и друга опция за жилище, освен неговата, защото нещата с връзките са тънък лед, който се чупи от нищото. Да не останеш някой ден сама да виеш пред унито за общежитие.

lori4ka_ani
10-19-2016, 06:58
аз съм си харесала графичен дизайн,уеб дизайн още отдавна,но в София (в нов български) е 1600,което не мога да си позволя в никакъв случай,докато в свободния е 800.А за самия разговор,някак самите отношения в семейството са такива ,че не говорим много и нямам подход как изобщо да кажа ,че искам да замина и тн.

tori
10-19-2016, 08:11
А кво, познавате се по очите кой какво смята да прави?! :дд Не се излагай, а направо седни и им кажи какви са ти плановете. Вашите няма да те изядат.

Грозния
10-19-2016, 17:44
графичен дизайн... (в нов български) е 1600,което не мога да си позволя в никакъв случай,докато в свободния е 800.С тия университети и тая специалност няма да си намериш добра работа.

lori4ka_ani
10-20-2016, 07:22
нали уж сега било модерно да си графичен дизайнер,да правиш сайтове и тн.Аз като че ли повечед разчитам на CAE сертификата за работа с английки и уеб дизайна като допълнение

Феникс
11-06-2016, 18:15
Имат право да опитат да те разубедят, но не и да те спрат, защото все пак си пълнолетна и имаш глава на раменете си с която да мислиш, НО сигурна ли си че искаш да продължиш образованието си там заради специалността или това е просто оправдание за да си до това момче, ако е така не си променяй бъдещето, заради нещо временно.

LadyDi
11-06-2016, 20:04
Не могат да те спрат, стига да можеш да се издържаш сама.

qkataa_123
11-07-2016, 15:24
Щом си на 18 те няма как да те спрат но те съветвам да им кажеш намеренията си :)

baby_baby
11-09-2016, 10:15
Според мен щом си на 18 нямат право да те спират да все пак ще мрънкат малко но ще им мине