PDA

View Full Version : Боядисване на коса, моля за помощ



vasil poriazov
10-20-2016, 15:50
Здравейте съфорумници, естествения цвят на косата ми е много тъмно кафяво, искам да я боядисам русо.
Вчера боядисах само в средата, само че изчаках 15 минути, защото докато косата ми беше в пяна личеше адски, ама адски русо и си помислих, че е готово, измих си косата и какво да видя, нещо между много светло кафяво и русо, огнено русо ли не знам как се казва.. :D даже русо може да се каже, но личи като оранжево, абе доста тъмно русо. Мисълта ми е дали ако си направя отново днес процедурата но на цялата коса и ако изчакам около 40 минути дали ще стане светло русо, + дали в средата няма да стане още по-русо? Моля без негативни коментари + такива от типа на: Защо ти е да се боядисваш, с каква цел го правиш и не знам си какво, просто така съм решил.
Благодаря на всеки които реши да ми помогне и изкаже мнение. :)
п.с. Марката на боята е Wellaton, 8/0 номер.

tori
10-20-2016, 16:25
Пренебрегвайки факта, че мразя русите коси изначало, бих те посъветвала да идеш на фризьор. Ако не ти се ходи, вземи си блондор и мачкай сам ама чети внимателно на опаковката.

vasil poriazov
10-20-2016, 16:33
На фризьор въобще не искам поради факта, че мога да си го направя и в къщи, просто искам да знам дали в средата косата ми ще стане по-светла а отстрани по тъмна, защото първия път боядисах само средата

LoadRunner
10-20-2016, 16:57
защо искаш да се изрусяваш
аз май не съм виждал момче да се изрусява
кво тр да значи това

btrend
10-20-2016, 16:58
Значи ако от тъмно се правиш светло косата задължително трябва да се обезцвети. Цветът не става равномерен, защото боята се активира от топлина, в корена е по-топло за това и там ще ти стане цветът, но по дължините косата ще остане рижава, отделен е въпросът, че абсурд цветът да е равномерен. Може би ако се боядишеш 6-7 пъти един след друг, но още на 3тия ще си останал без коса. Така че не знам какъв им е проблемът на всички с фризьорите, но подобни процедури не са правят у дома, от личен русо-рижав опит ти го казвам.

vasil poriazov
10-20-2016, 17:36
Благодаря много, този отговор наистина ми помогна, а само ми е чудно как от 3-тия/4-тия път косата ще окапе? Виждал съм хора, които се боядисват постоянно

tori
10-20-2016, 23:32
Постоянно в равни интервали от време, в което косата да се позакрепи. Мацката говори за един след друг 3-4 пъти да се боядисаш.

lunacy
10-23-2016, 08:54
вземи си блондор и мачкай сам ама чети внимателно на опаковката.

ъъ, не


Значи ако от тъмно се правиш светло косата задължително трябва да се обезцвети. Цветът не става равномерен, защото боята се активира от топлина, в корена е по-топло за това и там ще ти стане цветът, но по дължините косата ще остане рижава, отделен е въпросът, че абсурд цветът да е равномерен. Може би ако се боядишеш 6-7 пъти един след друг, но още на 3тия ще си останал без коса. Така че не знам какъв им е проблемът на всички с фризьорите, но подобни процедури не са правят у дома, от личен русо-рижав опит ти го казвам.

ъъъ, не

авторе, супрата/БЛОНДОР-а/обезцветяването много изтощават косата, независимо дали е правено при фризьор или вкъщи; имай това предвид

естественият цвят на косата ми не е от най-светлите и въпреки това с хубава амонячна боя /НЕ супра или обезцветител/ се получава много светло русо; затова моят съвет е първо да опиташ с боя, но гледай да е качествена
// ти вече си опитал де, лол

боядисвам се при фризьор обикновено и не мога да препоръчам някоя марка; но ти можеш да си потърсиш, особено в магазините, в които се продават професионални бои за коса


така, към въпроса ти :D да, вероятно в средата ще си остане по-светло, но се съмнявам да е някаква фрапираща разлика

btrend
10-25-2016, 06:57
Постоянно в равни интервали от време, в което косата да се позакрепи. Мацката говори за един след друг 3-4 пъти да се боядисаш.

Да, точно така.

btrend
10-25-2016, 07:00
ъъ, не



ъъъ, не

авторе, супрата/БЛОНДОР-а/обезцветяването много изтощават косата, независимо дали е правено при фризьор или вкъщи; имай това предвид

естественият цвят на косата ми не е от най-светлите и въпреки това с хубава амонячна боя /НЕ супра или обезцветител/ се получава много светло русо; затова моят съвет е първо да опиташ с боя, но гледай да е качествена
// ти вече си опитал де, лол

боядисвам се при фризьор обикновено и не мога да препоръчам някоя марка; но ти можеш да си потърсиш, особено в магазините, в които се продават професионални бои за коса


така, към въпроса ти :D да, вероятно в средата ще си остане по-светло, но се съмнявам да е някаква фрапираща разлика

Не съм съгласна, защото в салона има различни допълнителни продукти, които се добавят към боята, а и все пак там работят професионалисти, знаят какъв оксидант да сложат към боята, защото не е просто купуваш си и готово. А и има толкова нови методи например стронгбол или олаплекс, които предпазват косата и от черно може да станеш бяло без никакъв проблем с косъма. А конкретно ако пък толкова не иска да отида на фризьор към боята да добави (не знам точно как се казва) но е малко пакетче с лилав прах, той помага за премахване на жълтите тоново.

baby_baby
11-10-2016, 10:02
От тъмно кафяво няма как от първи път да ти стане русо недей да експериментираш а отиди на фризьор там най-добре ще те направят