PDA

View Full Version : Болки в сърцето ??



adoppteR
10-29-2016, 17:52
Здравейте! На 14 години съм, момче. Както разбирате от заглавието.... От около 1 седмица забелязвам болки в сърцето или под сърцето, изобщо не знам дори къде го усещам ... Значи тренирам от година и половина ще стане скоро(дигане на тежести и домашни упражнения)... Нямах апсолютно никакви проблеми.. До сега... Значи по време на тренировката вече за 2-3 път усещам болка се едно ми пробиват игла в сърцето/под сърцето... Дори не мога да я опиша... Болката е точно от ляво.. Или е от сърцето, или малко под сърцето.. И като я почуствам веднъж.. И ми прецаква цялата тренировка.. Просто всеки път когато си натоваря коремът или мускулната област около сърцето и усещам забиване на игла буквално.. Не знам.. Дори си мисля, че е нещо сериозно като предизвестие за инфаркт.. Надявам се,че не е толкова на сериозно ... Чувал съм, че при растежът на децата, от време на време сърцата болят.. Но не знам вече какво да си мисля.. Болката е непоносима.. Моля ви кажете ми какво може да бъде и какво да правя... Знам, че трябва да ида да се прегледам на кардиолог.. Но възможно ли е да не е нещо опасно.. Просто известна болка, която ще отшуми ?.. Не знам какво да си мисля вече...

Благодаря ви предварително..

Грозния
10-29-2016, 18:16
Отиди на лекар кардиолог, да ти направят ехография на сърцето.

heartsdesire
10-30-2016, 10:21
Нормално е сърцето да те наболява понякога, но чак непоносима болка, при мен отшумява много бързо и много рядко ми се случва. Възможно е да не е нещо опасно, но е възможно и да е. Може би се натоварваш прекалено много. Отивай на преглед, за да разбереш по-скоро. Успех! :)

divergent
10-30-2016, 16:47
Нормално е да усещаш бодежи понякога, но все пак в твоя случай тренираш и може да е от натоварването, затова отиди при личния си лекар и поискай направление за кардиолог, за да се изследваш и да си спокоен. Недей да следваш моя пример да игнорирам такива неща, за да не ми кажат евентуално, че ще се мре. :D

Pikolo31
10-31-2016, 20:44
Взимаш ли някакви добавки ?

LudiqZaek
10-31-2016, 20:48
В пубертета е нормално и при мен се случваше докато тренирах, взимай по 1 хапченце мента глок и валериан, то отпуска сърцето и ти минава. При мен винаги действаше, прочети листовката как се взима, защото мен като ме бодеше го пиех и до 2 минути все едно е нямало тази болка, може да ти мирише много гадно, ама действа :)

adoppteR
11-01-2016, 08:32
Никога не съм взимал добавки и никога няма да взимам. Тренирам единствено и само натурално. Обаче мисля, че забелязах какъв е бил проблемът ми... Ем значи, когато писах темата беше поредният път, когато сърцето беше почнало да ме боли.. Но след това си взех 2 дена почивка.. Вчера направих тренировката пак, но само че този път наблегнах над дишането.. Смисъл дишах с уста и след всяко дигане дишах и издишах.. Мисля, че това е бил главният проблем. Дишането... Преди изобщо не гледах да дишам.. Просто го правих като че съм уморен, с носът.. А така сърцето не може да достави достатъчно кръв в мускулите и се натоварвам супер много.. Вчера си направих нормално тренировката без нито 1 път да ме набоде или да почуствам каквато и да е болка в сърцето.. Според мен, цялата работа е дишането и преумората... Не ми трябва доктор според мен... Щото ако нашите разберат.. Просто може да ми забранят тренировките. Което не искам да става. Благодаря ви все пак !

divergent
11-01-2016, 12:51
Абе отиди си профилактично, може и без вашите.

haritov
11-01-2016, 13:00
абе сърцето не се намира баш в ляво просто по-голямата му част е там и не е казано че като те боли там е сърдечна болка

имаш ли задух? суха кашлица? посиняване на езика ?

щото ако искаш направо едни кръвни изследвания си пусни да ти видят едно LDH и CK-MB

adoppteR
11-01-2016, 16:09
Нямам никакви кашлици,синини, недостатъци на въздух и подобни... (слава богу) Всичко ми е добре, само това което съм описал.

haritov
11-01-2016, 17:07
По принцип това съпътства сърдечните проблеми
По-скоро са мускулни болки според мен но ако искаш се прегледай

reni1234
11-01-2016, 17:14
Не се притесняваи и аз съм имала този проблем даже от време на време пак се явявя притискаме за моменти,но после минава това е от натоварване,но все пак ако се притесняваш много,отиди на преглед...

Smrazqvashta
11-04-2016, 08:28
Сърцето не боли. Ако усещаш болка по вероятно е да е интеркостална невралгия или нещо друго.

VinDiesel
11-04-2016, 09:02
В момента на самото вдигане, трябва да издишаш и обратното. Хубаво е да не се претоварваш, колко пъти седмично тренираш?

BluE_s
11-04-2016, 20:23
Какви LDH и КФК?! Няма инфракт. При него болката не е такава. Разберете първо какво всъщност е инфаркт. Ако толкова те притеснява тая болка иди първо при личния, а не директно при кардиолог. Може причината да е в сухожилията или някой интеркостален нерв. Успех!

football_guy11
11-05-2016, 11:30
Сърцето не боли. Ако усещаш болка по вероятно е да е интеркостална невралгия или нещо друго.

Точно така! Сърцето няма как да те заболи, освен ако не получаваш инфаркт, а съм убеден, че автора не получава някви мини инфарктчета :D По-скоро да те прерязва някакъв нерв, минаващ от там. Аз съм усещал същата болка, боли си на нерв. Може да се е възпалил или нещо подобно, но е изключено да те боли сърцето! ;)

qkataa_123
11-05-2016, 15:34
Здравейте! На 14 години съм, момче. Както разбирате от заглавието.... От около 1 седмица забелязвам болки в сърцето или под сърцето, изобщо не знам дори къде го усещам ... Значи тренирам от година и половина ще стане скоро(дигане на тежести и домашни упражнения)... Нямах апсолютно никакви проблеми.. До сега... Значи по време на тренировката вече за 2-3 път усещам болка се едно ми пробиват игла в сърцето/под сърцето... Дори не мога да я опиша... Болката е точно от ляво.. Или е от сърцето, или малко под сърцето.. И като я почуствам веднъж.. И ми прецаква цялата тренировка.. Просто всеки път когато си натоваря коремът или мускулната област около сърцето и усещам забиване на игла буквално.. Не знам.. Дори си мисля, че е нещо сериозно като предизвестие за инфаркт.. Надявам се,че не е толкова на сериозно ... Чувал съм, че при растежът на децата, от време на време сърцата болят.. Но не знам вече какво да си мисля.. Болката е непоносима.. Моля ви кажете ми какво може да бъде и какво да правя... Знам, че трябва да ида да се прегледам на кардиолог.. Но възможно ли е да не е нещо опасно.. Просто известна болка, която ще отшуми ?.. Не знам какво да си мисля вече...

Благодаря ви предварително..

Ами отиди на лекар ако те боли много силно или е продължително защото и мене ме болеше преди като правех едни упражниня за разтягане ама мене ме заболяваше за много кратко време и беше само няколко пъти

haritov
11-05-2016, 19:21
Какви LDH и КФК?! Няма инфракт. При него болката не е такава. Разберете първо какво всъщност е инфаркт. Ако толкова те притеснява тая болка иди първо при личния, а не директно при кардиолог. Може причината да е в сухожилията или някой интеркостален нерв. Успех!

никой не е казал че е направил инфаркт но да кажем че ако има сърдечни проблеми по този начин едва ли ще останат незабелязани

BluE_s
11-06-2016, 22:02
никой не е казал че е направил инфаркт но да кажем че ако има сърдечни проблеми по този начин едва ли ще останат незабелязани

Просто това, което предлагаш е неуместно поне според мен.

haritov
11-08-2016, 17:50
Просто това, което предлагаш е неуместно поне според мен.

просто е кардинално решение