PDA

View Full Version : Протеин или гейнър ?



КХАН БОЛГ
10-30-2016, 15:27
Здравейте, целта е покачване на чиста мускулна маса, а съм раздвоен. Приятели трениращи от години ме убеждават за едното и твърдят, че е по-добро, други обратното. Разговарях с консултанти от два от най-популярните сайтове в България и същото :D. Едните категорични, че ми трябва гейнър, другите ме убеждават да взема протеин..Също така вие като неутрални с какво бихте препоръчали да го комбинирам креатин, бцаа, глутамин и т.н. Ще се радвам и за всяка добавка да споделите предпочитани /по-добри/ марки :)

LoadRunner
10-30-2016, 15:30
гейнъра е само захар и ще качиш само чиста мас
протеина изгражда мускула а въглехидрати можеш да си набавиш лесно и вкусно от храната (ориз, картофи, хляб, паста овес)
но гейнъра ако струва 20 лв килото суроватката струва 50лв килото
и сам може да прецениш защо едното е евтино другото скъпо

RapExotic
10-30-2016, 18:37
И в гейнъра има протеин, но е твърде малко (под 30%). Вземи си чист протеин, направи си хранителен режим, ако си решил да го комбинираш с креатин направи два цикъла с него, като гледай през това време да тренираш сериозно и да се храниш правилно и след това си продължи само на протеини и храна.

КХАН БОЛГ
10-31-2016, 07:51
Мерси за отговорите. Гледам всеки ден да се храня правилно и да се натоварвам колкото мога. Ще ми обясниш ли по-подробно за цикъла ? Също така каква марка да са протеина и креатина ?

RapExotic
10-31-2016, 19:29
Цикъла на прием на креатина го пише на опаковката. Най-общо казано - пиеш го 5 седмици, като първата седмица взимаш по 4 дози на ден, а останалите по 1 доза на ден. След това почиваш 5 седмици и пак повтаряш същото. След това е хубаво да не го приемаш поне няколко месеца, а според мен и година.

Креатина сам по себе си не помага за растежа на мускулите, а ти дава повече енергия за по-усилени тренировки. Реално белтъка ти изгражда мускулите, така че след тези два цикъла с креатин, които траят 4 месеца, се предполага, че ще са ти достатъчно заякнали мускулите за да си продължиш само с тренировки, протеин и правилно хранене.

Rakshy
11-01-2016, 00:44
Цикъла на прием на креатина го пише на опаковката. Най-общо казано - пиеш го 5 седмици, като първата седмица взимаш по 4 дози на ден, а останалите по 1 доза на ден. След това почиваш 5 седмици и пак повтаряш същото. След това е хубаво да не го приемаш поне няколко месеца, а според мен и година.

Креатина сам по себе си не помага за растежа на мускулите, а ти дава повече енергия за по-усилени тренировки. Реално белтъка ти изгражда мускулите, така че след тези два цикъла с креатин, които траят 4 месеца, се предполага, че ще са ти достатъчно заякнали мускулите за да си продължиш само с тренировки, протеин и правилно хранене.

бахти тва колко Bro sciency звучи

Slarc3
11-01-2016, 12:29
"цикъл" с креатин........... 4 месеца он 4 месеца офф.. уат.. да... фак.. ??

RapExotic
11-01-2016, 17:42
"цикъл" с креатин........... 4 месеца он 4 месеца офф.. уат.. да... фак.. ??

4 месеца траят двата цикъла с почивката. 5 седмици он + 5 офф + 5 он.
После няма нужда от креатин, освен ако не си решил да си превръщаш тялото в склад за органични химикали.

Rakshy
11-01-2016, 22:16
ахахахахахахах

Seattle
11-01-2016, 23:02
Очевидно сега навлизаш в тия работи. Не си хаби парите за глупости (добавки) ами ги дай за храна. Принципно- протеин ако взимаш, взимаш чист и го пиеш след тренировка. Останалото е хранителен режим, и по скоро ядеш колкото можеш да побереш 5-6 пъти дневно, само че си подбираш видовете храна за да постигнеш даден баланс на протеин, въглехидрати и мазнини (навлизаме в подробности).

Между другото... Който ти казва че може да се качи "чиста" мускулна маса, те лъже. Същия тоя след няколко месеца ще те кара да взимаш и други работи които не са полезни. Всичките тия батки дето ходят нацепени целогодишно... те не са само на протеин :)

Slarc3
11-02-2016, 17:10
4 месеца траят двата цикъла с почивката. 5 седмици он + 5 офф + 5 он.
После няма нужда от креатин, освен ако не си решил да си превръщаш тялото в склад за органични химикали.

Някой да ми обясни втф прочетох току що.

Rakshy
11-02-2016, 18:09
тоя креатин се пие по-стриктно от стромбата :Д

Jack_Reacher
11-21-2016, 17:31
протеин си земи по добре
ама качествен за да има ефект
иначе няма смисал

teenmania
12-10-2016, 14:59
гейнъра е само захар и ще качиш само чиста мас
протеина изгражда мускула а въглехидрати можеш да си набавиш лесно и вкусно от храната (ориз, картофи, хляб, паста овес)
но гейнъра ако струва 20 лв килото суроватката струва 50лв килото
и сам може да прецениш защо едното е евтино другото скъпо

Абсолютно не е вярно.Захар има в low/cheap гейнерите, но има и предостатъчно гейнари с въглехидрати различни от захар/декстроза.Пример... може да потърсиш за: Waxy Maize Starch

Рандомммм
12-18-2016, 15:52
Тия работи е най-добре да ги обсъдиш със специалист който си разбира от това а не да вземе да те натрови. Иначе гледах у Била че продават гейнъри за 10 лв на Mass gain ей така изглеждат.
http://www.nutrim-bg.com/uploads/product/14/thumbs/MassG_preview.png

Rakshy
12-18-2016, 21:36
Тия работи е най-добре да ги обсъдиш със специалист който си разбира от това а не да вземе да те натрови. Иначе гледах у Била че продават гейнъри за 10 лв на Mass gain ей така изглеждат.
http://www.nutrim-bg.com/uploads/product/14/thumbs/MassG_preview.png

е да бе, добавки от билла, как ли пък не :Д