PDA

View Full Version : моля ви дайте ми съвет какво да променя



karamano
10-30-2016, 23:26
здравейтее :)

на 22години съм и в последните години съм станал голям Сноб,почти не общувам с момичета :(
Не че не искам, но така се стекоха обстоятелствата... в последните 2-3години ама грам не излизах, бях се отчуждил от всички т.нар... "Приятели" , просто ми писна... реших да пробвам с нови и нови запознанства, но нямах успех... и си Преках близо 3години самотен, не че сега е по-различно,но..

след сериозни размисли и страсти, реших малко- малко да си възвърна предишния живот поне да излизам по-често, е малко по-малко започнах 1-2,3.. 10 пъти излезнах, и след това сетих и си припомних за какво съм станал Вълк единак, раздаваш се за хората те с нищо не отвръщат, Не че искам, но поне малко от малко.. звъниш, пишеш, питаш все насила ставаха нещата и преди и сега... А бе на това не му казвам приятелство аз...

От там идва и главния проблем контакта с момичета, напълно съм го изгубил.. преди умеех да разсмивам, да се заговарям, да пускам майтапи, било на общи теми било в компания, но сега имам чувството,че съм Друг човек, срамежлив, смотан... не знам какво да кажа и за това и мълча в повечето време.. а Пък ако имам някакви симпатии към определено момиче просто се паникьосвам..

:(

heartsdesire
10-31-2016, 08:11
Започни да излизаш с приятели, които стават само за компания или с така наречените ти твои приятели, но щом си се отчуждил с тях, защото не си ги смятал за такива, значи трябва да промениш просто отношението ти към тях. Не се раздавай за тях, просто излез с тях, за да разпуснеш, може и да ти е забавно. Трябва да не ти пука просто, да мислиш за себе си, да се раздаваш само за тези, които заслужават. Както и да е, а за момичетата - предполагам, че приятелите ти познават и момичета, в някакъв случай ще се озовете в обща компания. Недей постоянно да мислиш дали това, което ще кажеш ще прозвучи тъпо, а просто си говори спокойно, щом преди си пускал шеги и си разсмивал, значи и сега ще можеш. :) Успех!

LadyTerrible
10-31-2016, 17:20
Приеми се такъв,какъвто си.Всички се променяме,това е абсолютно нормално.
Не се стеснявай чак толкова-според мен се случва,защото много го мислиш.Бъди естествен-както ти идва отвътре,а не какъв мислиш,че ТРЯБВА да си.Нали все пак искаш хората да те уважават заради теб самия? :)
Колкото до раздаването...хората го имаме сериозно този проблем с "давам-получавам" ... ако си направил нещо за някого от сърце ,било то жест/подарък или просто да го потърсиш,няма за какво да съжаляваш. :) Който не е оценил твоята добрина/инициатива,си е напълно за негова сметка. Аз съм фен на максимата,че когато даваш нещо от себе си,прави го от добрина и желание,а не за да получиш нещо обратно.Тогава човек се чувства свободен и щастлив със себе си.

karamano
11-01-2016, 02:08
heartsdesire,ladyterrible..

започнал съм тази инициатива, старая се да излизам, горе-долу възвърнах стари "приятества" през последните няколко месеца, гледам винаги да съм точен, нямам претенции къде какво как ще правим, целта ми беше просто да излиза това лято, но да завържа разговор или контакт с момиче така и не стана...

Lady, каза ми нещо което наистина май май това е главния проблем, "много мисля.. " Буквално Обмислям всякакви постъпки, действия, дори неща които още не са се случили аз пак Гледам да ги обмислям различни варианти.. знам,че звучи глупаво.. но то става подсъзнателно и дори сега като ми ГО казваш, аз не знам как да го контролирам..

Ето сега 3-4 пъти трия и пиша за да може точно и ясно да го напиша, въпреки,че и в който и да е случай ще разбереш за какво става дума, аз просто гледам всичко да е По-Конец..
Какво да правя как да спра и се пусна по-течението ако мога да се изразя така..

За определени въпроси веднага ми изникват различни гледни точки, как би било по-добре, анализирам, сравнявам.., Абе наистина много го мисля. в някой сфери в живота наистина ми помага, но в по-простите неща сам се натоварвам..

Феникс
11-06-2016, 17:39
Отделил си се от света заради стотиците неблагодарници и предатели, сигурно. Но колкото и клише да ти звучи, не всички са предатели, все сред 7 милиона човеци би трябвало да съществуват някои честни и верни приятели. ТЪРСИ, това ми е съвета, ако престанеш да търсиш, никога няма да откриеш това от което се нуждаеш, а понякога човек търси това от което не се нуждае, а си мисли, че се нуждае, докато това от което се нуждае е точно пред очите. Именно самотата позволява на хората да израснат до определена степен, да ги накара да се замислят над някои неща и да им даде необходимият стимул за живот, просто трябва да го осъзнаеш.

heartsdesire
11-06-2016, 18:05
Ето сега 3-4 пъти трия и пиша за да може точно и ясно да го напиша, въпреки,че и в който и да е случай ще разбереш за какво става дума, аз просто гледам всичко да е По-Конец..
Какво да правя как да спра и се пусна по-течението ако мога да се изразя така..


Точно, че прекалено много обмисляш нещата, преосмисляш постъпките си много добре и думите, преди да ги кажеш. Просто несигурността води само до лоши неща. Прави те да изглеждаш стеснителен и даже странен. Просто се отпусни, не си обмисляй толкова репликите, ще видиш, че всичко е в главата ти, че проблемите всъщност ще се оправят като не ги мислиш толкова.