PDA

View Full Version : Малко Инфо за приключване на Университет



Gre33en
10-30-2016, 23:54
здравейте, още една година ми остава да уча в университета, но тъй като поради лични причини ходя доста рядко на лекции и когато има изпити, напълно изгубих представа какво, как се случва след като дойде 4 курс... с колегите не общувам нито ги познавам нито те мен.. не че има значение, но просто не знам какво се прави след като приключа с Бакалавъра(икономика) 4години, след като мина и Държавен изпит??? дават ми диплома за Бакалавър и това е? така ли?

Знам,че звучи глупаво,но ама грам представа си няма какво се прави след това? Трябва магистър да запиша нали така за да изкарам пълното ВИСШЕ, но чул съм,че може и в други университети да се учи, но как става какво се изисква така и не съм разбрал..

LadyTerrible
11-04-2016, 12:54
Влизаш си в сайта на университета,респективно на факултета и започваш да четеш правилника и процедурите.
Не мисля,че навсякъде е едно и също и като не знаем къде учиш,как можем да ти отговорим ние? Лично аз не мога да асимилирам за какво висше говориш като си 4-ти курс,а си нямаш и на идея какво се случва около теб...

JDeel
11-04-2016, 14:19
Знам,че звучи глупаво,но ама грам представа си няма какво се прави след това?

След това търсиш начин да изкарваш кинти и да си живееш живота както намериш за добре. Бакалавър, Магистър... това и на завършилите с отличие не помага, камо ли на изпаднали "висшисти". Като не ти се отдава, просто не си губи времето с това. Намери си друго за правене, което да ти се отдава.

Dwyd96
11-04-2016, 15:47
Kaто ти дадът дипломата по икономика, след 30 минути (максимум), пред теб ще спре черен Майбах! Ще излезне мазен костюмар и ще хвърли черно кожено куфарче в краката ти с думите "Вътре има 1 000 000 лв. Това ти е заплатата ако работиш за мен!".


Сега сериозно! Ако не можеш да намериш нищо за това какви са изискванията за прием в магистърските програми, във вашия ВУЗ или в другите университети, то тогава КАК ЗАБОГА ЗАВЪРШВАШ????