PDA

View Full Version : Робърт Хауърд



istorika
10-31-2016, 18:15
Робърт Хауърд е роден на 22.01.1906 година в Пийстър,Тексас.
любопитен факт за създателя на жанра "Меч и магия" във фентъзито е,че като млад обича бокса и се боксира.
Световна слава му носи героят му Конан от Кимерия,първият разказ за Конан е публикуван през 1932 година
Той започва да пише на 15 годишна възраст,повлиян от писатели като Хауърд Лъвкрафт и Кларк Аштън Смит.
Самоубива се на 11.06.1936 година,след като научава,че майка му няма да излезе от кома,вследствие на заболяване от туберкулоза.
Разказите за Конан са в следния ред
The Tower of the elephant
The God in the bowl
Rogues in the house
The frost giant's daughter
Queen of the Black coast
The Vale of lost women
Black colossus
Shadows in the moonlight
A witch shall be born
Shadows in Zamboula
The Devil in iron
The People of the black circle
The Slithering shadow
The Pool of the Black one
Red nails
Jewels of Gwahlur
Beyond the Black river
The Black stranger
The Phoenix on the sword
The Scarlet citadel
The Hour of the Dragon

Благодаря за вниманието,това в резюме е най-важното за автора на Конан и разказите за него.Разбира се те трябва да се прочетат,за да се усети тръпката,такава каквато я изпитах аз когато прочетох първия разказ за Конан през 1996 год

MoonWatcher
11-02-2016, 06:15
Хубава тема, полезна е за някой, който тепърва се захваща с творчеството на Р. Хауърд. Имам само един въпрос - нямаше ли един разказ, The Thing in the Crypt, който хронологично предшества приключението в Кулата на слона в живота на Конан? Може и да се бъркам, но мисля, че го бях срещал този разказ в един сборник за Конан преди време...

istorika
11-02-2016, 11:01
Този разказ не е на Робърт Хауърд,аз съм чел много книги на последователите му,и да ти кажа имитациите не са лоши-особено на Робърт Джордан

MoonWatcher
11-02-2016, 17:22
Сега като проверих, наистина се оказа, че разказа е от Л. Спрег де Камп, но го четох в един стар сборник, в който не се посочваха други автори на разказите, освен самия Хауърд. Благодаря за информацията. Иначе съм попадал на разкази за Конан от Р. Джордан, но честно казано не съм зачитал някой от тях. Бих ги прочел с удоволствие ако са силни като първите томове на "Колелото на времето".

istorika
11-02-2016, 18:13
Стават,но аз си държа на Р.Хауърд,иначе поредицата Конан Безсмъртния воин е много добра,аз имам повечето книги от нея,липсват ми само 3 от 15

istorika
11-09-2016, 18:23
Кой е любимият ви разказ за Конан на Р.Хауърд