PDA

View Full Version : как да зубря ве хора....HELP!



hunny b
11-01-2016, 13:22
Здравейте!
Решил съм да стана лекър, но май няма да стане моята работа.
В прочем миналата година завърших, на матурата по биология изкарах 5,58 ма файда нулева(засега).
Явих се аз на изпитите в му варна, за да опипам почвата, там да видя за какво иде реч, нали резултатите от изпитите 2ика, нормално, без никаква подготовка.... Тази година се записах при една госпожа, която подготвя за му-та и ся супер много се отчаях..

Значи първия път ни беше дала 8 теми които трябва да научим, е научих ги(или поне така си мислих). Доиде време за изпитването, изброи ни 2 от 8 те
теми, които ние трябваше да напишем, после да направим съответния тест от сборника....
На теста нямах грешка, но на темите ми писа 2 с аргумента-ми то е преразказано, комисията на това най-много да ти даде 3ика, даже и тройка може и да не ти напишат, иначе е вярно....

Е да ама немога да зубря, нестава при мен някси, дума по дума да научавам нещата....

За тези които не са разбрали - как да се науча да зубря, и като назубря някой абзац как да не го забравям след време....

Предварително Благодаря на отзовалите се!

Моля без хейт свързан с зле структурирания текст...сори

Живи и здрави,
Иван

RapExotic
11-01-2016, 17:53
ЛекЪр се става трудно. По-добре стани негър.

the_world_around_me
11-02-2016, 18:33
С мерак :D Иначе не знам

the_world_around_me
11-02-2016, 18:35
Иначе наистина, ако много го искаш, ще научиш материала. А и щом има тест( а не се пише цяла тема ) е много по-айляк. А и си момче ,така че не ти е нужно 6,00

siegheil14/88
11-02-2016, 19:24
другия вариант е платено

anonymous908491
11-02-2016, 19:51
Иван, би ли си написал и фамилията, да знам след време да те избягвам, ако съм на лекар ?

LadyTerrible
11-04-2016, 12:48
Здравейте!
Решил съм да стана лекър, но май няма да стане моята работа.
В прочем миналата година завърших, на матурата по биология изкарах 5,58 ма файда нулева(засега).
Явих се аз на изпитите в му варна, за да опипам почвата, там да видя за какво иде реч, нали резултатите от изпитите 2ика, нормално, без никаква подготовка.... Тази година се записах при една госпожа, която подготвя за му-та и ся супер много се отчаях..

Значи първия път ни беше дала 8 теми които трябва да научим, е научих ги(или поне така си мислих). Доиде време за изпитването, изброи ни 2 от 8 те
теми, които ние трябваше да напишем, после да направим съответния тест от сборника....
На теста нямах грешка, но на темите ми писа 2 с аргумента-ми то е преразказано, комисията на това най-много да ти даде 3ика, даже и тройка може и да не ти напишат, иначе е вярно....

Е да ама немога да зубря, нестава при мен някси, дума по дума да научавам нещата....

За тези които не са разбрали - как да се науча да зубря, и като назубря някой абзац как да не го забравям след време....

Предварително Благодаря на отзовалите се!

Моля без хейт свързан с зле структурирания текст...сори

Живи и здрави,
Иван

Мисля,че подхождаш доста плоско към цялата ситуация.Според мен със зубрене не се стига до никъде.Вложи мисъл в нещата,логика,напрегни си мозъка.Доста е вероятно учителката ти да е направила тези коментари именно защото се стремиш да наизустиш всичко на практика и накрая изглежда като неподробен преразказ.Иска се да се види,че разбираш нещо от материята,а не че можеш да наизустяваш текстове и да ги възпроизвеждаш.Ако вървиш в тази посока,ще се изтормозиш зверски,а и няма гаранция,че ще бъдеш приет.В случай,че наистина искаш да станеш лекар,тези учебникарски навици трябва да ги изкорениш и то още съвсем в началото.

qkataa_123
11-04-2016, 15:46
Здравейте!
Решил съм да стана лекър, но май няма да стане моята работа.
В прочем миналата година завърших, на матурата по биология изкарах 5,58 ма файда нулева(засега).
Явих се аз на изпитите в му варна, за да опипам почвата, там да видя за какво иде реч, нали резултатите от изпитите 2ика, нормално, без никаква подготовка.... Тази година се записах при една госпожа, която подготвя за му-та и ся супер много се отчаях..

Значи първия път ни беше дала 8 теми които трябва да научим, е научих ги(или поне така си мислих). Доиде време за изпитването, изброи ни 2 от 8 те
теми, които ние трябваше да напишем, после да направим съответния тест от сборника....
На теста нямах грешка, но на темите ми писа 2 с аргумента-ми то е преразказано, комисията на това най-много да ти даде 3ика, даже и тройка може и да не ти напишат, иначе е вярно....

Е да ама немога да зубря, нестава при мен някси, дума по дума да научавам нещата....

За тези които не са разбрали - как да се науча да зубря, и като назубря някой абзац как да не го забравям след време....

Предварително Благодаря на отзовалите се!

Моля без хейт свързан с зле структурирания текст...сори

Живи и здрави,
Иван

Ако искаш наистина да станеш лекар трябват много усилия затова,за да стане това нещо трябва да се учи много и да вярваш че един ще станеш лекар, не слушай другите които ти казват че няма да станеш,вярвай в себе си просто и в свойте умения :)

Iphigenia
11-06-2016, 10:07
Мисля,че подхождаш доста плоско към цялата ситуация.Според мен със зубрене не се стига до никъде.Вложи мисъл в нещата,логика,напрегни си мозъка.Доста е вероятно учителката ти да е направила тези коментари именно защото се стремиш да наизустиш всичко на практика и накрая изглежда като неподробен преразказ.Иска се да се види,че разбираш нещо от материята,а не че можеш да наизустяваш текстове и да ги възпроизвеждаш.Ако вървиш в тази посока,ще се изтормозиш зверски,а и няма гаранция,че ще бъдеш приет.В случай,че наистина искаш да станеш лекар,тези учебникарски навици трябва да ги изкорениш и то още съвсем в началото.

А ти лекар или студент по медицина ли си?

LadyTerrible
11-12-2016, 10:37
А ти лекар или студент по медицина ли си?
Кандидатствал студент съм.В тежка специалност,с тежки изпити.Говоря от опит,не само личен.
Какво значение има дали съм лекар? Щом авторът пише тук,със сигурност е наясно,че не всички сме завършили медицина,но имаме опит.

mathematicalinteger
11-12-2016, 11:07
Пич, искаш да станеш лекар, а не ти е интересно да учиш?Няма как да станеш, когато не те влече.