PDA

View Full Version : Подутина под лявото ребро.



ivaylo_20
11-04-2016, 09:09
Добър ден на всички! Пише ви момче на 19г.Отпреди около 3 месеца ми се получи подутина, точно под лявото ребро.Първо искам да започна с това, че пуша марихуана всеки ден, не изпитвам голямо удоволствие от това, даже понякога се питам защо го правя.От нея започнаха силните паранои, че това с подутината е нещо нелечимо, нещо ужасно. Всеки ден ставам с тази мисъл и си лягам с нея.Ходих на ренген , ехограф , при хирурзи и други лекари, но те смятат, че е възпален мускул на стомаха. Казаха ми да променя начина си на хранене и сигурно ще ми помогне. Но вече минава доста време след посещението и това още не се е махнало. Сутрин, когато стана, почти не е изпъкнало, а след като се нахраня хубаво и изпия някаква течност, това нещо силно започва да се подува и дори понякога има леки(не много продължителни) спазми и болки. Моля кажете, дали може да е нещо, което лекарите не са открили и може да е опасно.

VinDiesel
11-04-2016, 09:15
Мастна тъкан ли е или водниста?
Мястото удряно ли е?

ivaylo_20
11-04-2016, 09:24
По-скоро на вид прилича точно на дясната мускулна част, но в пъти по-издуто. Едното издуване е под реброто и на пипане не е много меко, сякаш мускулите там са по-големи от тези в дясната страна на корема. Не помня да съм се удрял там.

VinDiesel
11-04-2016, 09:36
И на мен ми бие на възпаление.
Правилно са ти казали, спри да ядеш боклуци, а подбирай храна си.
Също си прави топъл компрес на възпаленото място.

ivaylo_20
11-04-2016, 09:57
Благодаря много за отговора.Но притеснението ми идва от там, че като стана, преди да съм ял, подутината почти не се забелязва, а след като се нахраня се надува толкова много, че чак понякога ми е трудно да си поема дъх и се измарям лесно.

Smrazqvashta
11-04-2016, 09:59
Щяха да видят, ако има нещо сериозно. Недей да си докарваш допълнителни главоболия.

tori
11-04-2016, 10:58
Не ползвай топло - ако наистина е възпаление, може да докара повече проблеми. Поискай друго мнение, поне според мен.

VinDiesel
11-04-2016, 11:45
Не ползвай топло - ако наистина е възпаление, може да докара повече проблеми. Поискай друго мнение, поне според мен.

Топлият компрес ще отпусне възпаления мускул, ще го облекчи със сигурност. За разлика от студения компрес, топлия компрес се прилага за болки, причинени от преди няколко дни например. Студеният компрес се прилага веднага след причинената травма,
тогава е най-полезен и ефективен, стягайки нараненото в момента място.
В неговия случай топлия компрес няма как да му навреди, при положение, че има мускулно възпаление. ;)