PDA

View Full Version : Колко плащате за телефон?



LoadRunner
11-04-2016, 16:56
Ми значи, обаждат ми се от Мтел по телефона и ми предлагат нов договор. Та предложиха ми 1000 минути към всички мобилни и безплатно в Мтел за 15лв, което според мен си е направо фирмен план щото това няма изговаряне, както и да е. Приех го това ама ми казаха че ще ми пратят документите по спиди? Смисъл не искат да ходя в офис а по куриер, нещо ми е съмнително, някой да е чувал нещо подобно?

Вие на къв план сте, смис колко минути за колко пари?

Indistinct
11-04-2016, 17:05
Ми значи, обаждат ми се от Мтел по телефона и ми предлагат нов договор. Та предложиха ми 1000 минути към всички мобилни и безплатно в Мтел за 15лв, което според мен си е направо фирмен план щото това няма изговаряне, както и да е. Приех го това ама ми казаха че ще ми пратят документите по спиди? Смисъл не искат да ходя в офис а по куриер, нещо ми е съмнително, някой да е чувал нещо подобно?

Вие на къв план сте, смис колко минути за колко пари?

Сигурен ли си, че наистина са ти се обадили от Мтел?

LoadRunner
11-04-2016, 17:17
ами на телефона ми изписа "M-tel Obslujvane" с номер +35988133
и ест се представиха от мтел
защо

само да кажа че преди пак скоро ми звъня няква от нормален номер да ми предлага таблети и аз и отказах и тя почна да се заяжда :д и тя определено не беше от мтел

me_&_my_broken_heart
11-04-2016, 17:28
Минавай на теленор за 16 лв. на месец ти дават неограничено към всички мобилни оператори в БГ има и 30-40 мин. Роуминг, 5000 мб на висока скорост.( а и като падне скоростта, пак не слаба ;) ) И не се занимавай с тия глупости дето ти звънят на мобилния. Ти да не си неква бабка на 60 години, че да те лъжат ;)

RapExotic
11-04-2016, 17:29
Ще е интересно после да споделиш как си се прецакал. На такива неща се отговаря с твърдо НЕ. Договори се подписват в офис, като преди това трябва да си на ясно за какво точно си отишъл, в противен случай те правят на маймуна. Важи за всички оператори.

LoadRunner
11-04-2016, 17:37
Ама защо да ме излъжат, аз ходих в офис на мтел да ги питам дали е фейк , те казаха че има такава практика да предлагат оферти които не фигурират никъде по телефона и това не е свързано с офисите но пак били от мтел (каза ми че принципно има такава практика)
Според мен ми се обаждат защото от половин година ми свърши стария договор и те нали искат да им остана абонат за да не ида другаде, също така аз и без това досега плащах се по 15лв но много по-малко минути а това сега ме устройва.

Също така аз ще си взема договора вкъщи и ще прочета всички страници (а знам че не са малко). Смисъл не съм на 15 че да се лъжа от раз, все пак ще прочета всичко.

И защо на такива неща да се отговаря с твърдо НЕ?

YoungBloodZ
11-04-2016, 17:45
Абе, кое е сексуалното на тая тема, че е в раздел "Секс"? Иначе аз не плащам и една стотинка, защото фирмата ми плаща телефона.

LoadRunner
11-04-2016, 17:48
споко уе, ше я преместиш като я приключим че повече хора тука има
ауе фирмен и личен телефон нямат нищо общо бе
кой ше е тоя влайчо дето ще ти плаща да си говориш по 1000 часа с гаджето да речем

YoungBloodZ
11-04-2016, 17:52
ауе фирмен и личен телефон нямат нищо общо бе
кой ше е тоя влайчо дето ще ти плаща да си говориш по 1000 часа с гаджето да речем

Фирмения ми е и личен... Като сме цялата фирма в някаква група излиза жълти стотинки.

VinDiesel
11-04-2016, 17:54
За 9,90 лв.
-говоря неограничено към всички бг оператори
-нет 3 гб трафик

YoungBloodZ
11-04-2016, 18:02
Сега прочетох всичко по темата. Най-добре го направи в офис на мтел. На един приятел от виваком му бяха предлагали неограничени минути към всички оператори и неограничен интернет на максимална скорост за 18 лева, пратиха му договора по куриер, а после се оказа, че било 2000 минути към всички и 5ГБ интернет.

LoadRunner
11-04-2016, 18:08
За 9,90 лв.
-говоря неограничено към всички бг оператори
-нет 3 гб трафик

кажи оператора и как си се сдобил с тоя план защото горе долу и при всички оператори неограниченото е за около 20 лв

(не мога да ви опиша изключителното ми удоволствие от това че имам възможността че общувам с вин дизел, защо беше в странство и с какво се промени през тия тежки трудни години?)

tori
11-04-2016, 18:26
Аз съм на такса 10-12 лева някъде, с изплащането на телефона стигат до 14-5, мисля. Хем и се отпускам да пускам и смс-и като не мога да отговоря. С 2000-2500 мин съм май, не помня, знам само, че са към всички и с бърз нет - 2000 МБ. И май още нещо ама ни помня...
На нас никога не са ми предлагали да подписвам документи по куриер и даже не съм чувала теленорци да предлагат таквиз нища... По-скоро не бих направила така, нищо че са ме успокоили от фирмата. За тия неща си има офиси. Те още малко ще почнат и по гълъби да си пращат документите.

LoadRunner
11-04-2016, 18:34
Аз казах че да, ясно има ги договорите в офисите но тази оферта я няма в офися, чат ли сте или не? Тая оферта е само по телефона.. А аз нали уж ще го чета тоя договор:Д освен тука ако има юрист да го обсъдим с него

Единственото лъжливо нещо което ми се стори че е лъжливо че каза тоя по телефона че това е специално предложение- промоция с 25% по-евтино- 15лв а иначе е повече, но каза че е за целия период, и аз сега загрях че като свършат 2те години ще го вдигнат на 20лв ма аз тогава ще бегам веднагически към нов оператор примерно?!?....

VinDiesel
11-04-2016, 18:46
кажи оператора и как си се сдобил с тоя план защото горе долу и при всички оператори неограниченото е за около 20 лв

(не мога да ви опиша изключителното ми удоволствие от това че имам възможността че общувам с вин дизел, защо беше в странство и с какво се промени през тия тежки трудни години?)

Писна ми да влизам преди и просто не влизах. :)
Сега съм отново на линия.
Плана ми е на Виваком. Един от първите клиенти съм, още откакто се появиха като Виваком, картата ми е фирмена от голяма група, но номера ми никога не се е ползвал за служебни цели. :D Друг е въпроса, че в днешно време, тия по магазините, които правят договори взимат бонуси. Доста от тях лъжат хората или премълчават с какъв точно договор се обвързваш....
Така че внимавай! По телефон избягвай да говориш изобщо! Това ще е подвеждане на 200%.
Бъди нахален и искай разчупен план според нуждите ти, давайки им пример как другите имат всичко за по 10-15 лева.

Договор само в офис!

LoadRunner
11-04-2016, 18:56
кофтито е че документите вече са пристигнали и утре тр да ги взема
ама първо мисля да ида до другите оператори в офисите и да им кажа че съм на мтл но искам да се местя и да видя дали ще ми предложат нещо невероятно

YoungBloodZ
11-04-2016, 18:57
Аз казах че да, ясно има ги договорите в офисите но тази оферта я няма в офися

Кви са тия глупости изобщо? :lol:

LoadRunner
11-04-2016, 19:02
Кви са тия глупости изобщо? :lol:

кое не разбра бе умник, в офисите не им изкача такава оферта а те не са ми предлагали и не ми предлагат в реално време
кое по-точно не разбра

VinDiesel
11-04-2016, 19:03
кофтито е че документите вече са пристигнали и утре тр да ги взема
ама първо мисля да ида до другите оператори в офисите и да им кажа че съм на мтл но искам да се местя и да видя дали ще ми предложат нещо невероятно

Преди имаха такава практика, щом се съгласиш с предложеното по телефона, се брои за подписан договор, доколкото си спомням, това го забраниха на операторите от КЗП? Или се бъркам, ако се бъркам, значи си подписал договор.....

YoungBloodZ
11-04-2016, 19:03
Според мен няма как като са ти я предложили да не можеш да подпишеш в офиса.

LoadRunner
11-04-2016, 19:04
ще видим, но аз мисля че ако не съм сложил подпис а те са си решили нещо мога да ги съдя и да спечеля без никакви усилия

LoadRunner
11-04-2016, 19:05
Според мен няма как като са ти я предложили да не можеш да подпишеш в офиса.

ами ти не знаеш ли че офисите нямат нищо общо с централата им в софия която всъщност явно не е обществен офис

YoungBloodZ
11-04-2016, 19:06
ами ти не знаеш ли че офисите нямат нищо общо с централата им в софия която всъщност явно не е обществен офис

Нали като те питат по телефона пак трябва да ти донесат договор, който да подпишеш? Какъв е проблема същия този договор да се сканира и да се препрати до всеки офис?

LoadRunner
11-04-2016, 19:08
Нали като те питат по телефона пак трябва да ти донесат договор, който да подпишеш? Какъв е проблема същия този договор да се сканира и да се препрати до всеки офис?

защото явно има хора които са привилегировани да получават бонусите, знам ли
мернах в нета че и други хора са получавали документи за нов договор по куриер от мтел ма нищо конкретно че е лъжа и тнт

единственото е че може да има уловка с условията, ппонеже онзи ми каза 25% намаление, и аз ся се усетих че тия промоции имат давност и като свърши промоционалния период и ме слагат на някви 20 лв които никъв шанс да искам да плащам щото и сега съм си ок принципно

YoungBloodZ
11-04-2016, 19:10
защото явно има хора които са привилегировани да получават бонусите, знам ли

Ми те пак могат само на точно определени хора да предлагат тези оферти. Или аз нещо съм неадекватен и не сгрявам? :lol:

VinDiesel
11-04-2016, 19:12
http://e-vestnik.bg/15762/vivakom-e-operatorat-sanktsioniran-za-dogovori-po-telefona/

LoadRunner
11-04-2016, 19:15
въобще не ми се чете това дългото ама си мисля че ако е измака и НЕ подпиша без проблеми правно ще си ги осъдя

LoadRunner
11-04-2016, 19:42
забравих да кажа, този от телефона ми каза че в 7 дневен срок мога да се откажа от договора без причина
аз си мисля че това си е чисто истинско, просто уловката ще е другаде

VinDiesel
11-04-2016, 19:58
Ако питаш мен с е отказвай навреме...

Грозния
11-05-2016, 09:03
Абе, кое е сексуалното на тая тема, че е в раздел "Секс"?Предполагам това, че отношенията с мобилните оператори са си чисто преебаване :D!

LoadRunner
11-05-2016, 12:45
ми виваком ми предложиха ся за 14лв 1000минути, 5гб, и телефонче за 2 лв (тип нокия с фенерче)
ако мтел не ми предложат същото мисля да ги сменям

припомням че тяхното е 15лв 1000минути, 5гб

НО както и да го погледна левче по-малко + телефонче е повече от без левче и без телефонче

Та някой ако има някви проблеми с виваком сега е момента да говори или да си змаълчи завинаги (до вторник)

Грозния
11-05-2016, 16:17
и телефонче за 2 лв (тип нокия с фенерче) Тия телефони са пълен шит, не знам за какво ти е. Да, за говорене стават, но за нищо друго.

Това са стари боклуци, останали непродадени от преди 10 години и сега се чудят как да ги пробутат с разни тъпи промоции.

LoadRunner
11-05-2016, 16:21
Тия телефони са пълен шит, не знам за какво ти е. Да, за говорене стават, но за нищо друго.

Това са стари боклуци, останали непродадени от преди 10 години и сега се чудят как да ги пробутат с разни тъпи промоции.

ами че точно за говорене ми трябва, да
за какво да ми служи друго един телефон
аз моя за друго от години не го ползвам
и ко значи боклуци, аз не виждам нищо боклучаво в едно безплатно устройство за разговори на което батерията ще държи 10 дена (ако реша да ходя на поход в планината и се изгубя тва телефонче ще ми спаси живота)

VinDiesel
11-05-2016, 16:26
Аз пък компютър не ползвам отдавна..
Телефон с голяма батерия и стрелба.
Иначе офертата за 14 лева не е лоша.
1000 мин. са предостатъчни.

LoadRunner
11-05-2016, 16:33
да, искаш да кажеш че си ползваш само телефона ли
аз тва не го разбирам, компа си е много по-удобен, на мен ТВ ми върви за бекграунд на компа, от телефон мноу мразя да правя нещо в нета
или може би трябва да си сменя смартона и ще запея друга песен

Грозния
11-05-2016, 17:07
ами че точно за говорене ми трябва, да
за какво да ми служи друго един телефон
аз моя за друго от години не го ползвамИнтернет, прогноза за времето, апове за безплатни съобщения и разговори, да си провериш пощата например?!?

За какво са ви тия хиляди безплатни минути (реално са много по-малко :D ), като има безплатно Wi-Fi почти навсякъде 8)! Ама то тая тъпа "нокия с фенерче" сигурно няма Wi-Fi или апове.

Аз пък компютър не ползвам отдавна..Сигурно бачкаш по строежите... или в "Чистотата" :razz: !

аз тва не го разбирам, компа си е много по-удобен, на мен ТВ ми върви за бекграунд на компа, от телефон мноу мразя да правя нещо в нетаТука сме на едно мнение!

или може би трябва да си сменя смартона и ще запея друга песенНяма :) ! По-новият смартфон е по-добър само с това, че е по-бърз и поддържа повече апове. Интерфейсът е същият (че и по-лош)! Батерията му даже ще издържа по-малко от на стар смартфон, защото по-мощният процесор и електроника, харчат повече ток.

VinDiesel
11-05-2016, 17:35
Искаш да ми кажеш, че на самсунг 7с не му държи батерията?
Защо измислиха според вас смартфоните?
Понякога даже ровя и през телевизора, като съм си у нас.
Аз лично изгубих приложението на компютъра, както пейджърите едно време..

YoungBloodZ
11-05-2016, 17:39
Искаш да ми кажеш, че на самсунг 7с не му държи батерията?

В сравнение с нокията с фенерче - да, не му държи батерията. Даже имаше някакъв модел на самсунг, на който му гърмеше батерията. :lol:

LoadRunner
11-05-2016, 17:47
В сравнение с нокията с фенерче - да, не му държи батерията. Даже имаше някакъв модел на самсунг, на който му гърмеше батерията. :lol:

именно седмицата гърмеше
а на мен знаете ли колко ми е смешно да видя хора усилено чаткащи в телефони, много ми е някак си тъпо американско
Слушай следната картинка- миналата седмица- Аз- отивам на театър- влизаме- отиваме си на реда и тр да седнем в средата и гледам хората на близкия ред един до друг цикат в телефона, 10 различни човека един до друг наредени на средна възраст, дори не бяха тийнове, супер смях

deitona22
11-05-2016, 20:21
Аз- отивам на театър- влизаме- отиваме си на реда и тр да седнем в средата и гледам хората на близкия ред един до друг цикат в телефона, 10 различни човека един до друг наредени на средна възраст, дори не бяха тийнове, супер смях

Коя постановка гледа?

JDeel
11-05-2016, 22:23
Едно време като ученик се бях чалнал и постоянно ходех с walkman и слушалки в ушите, даже и по време на час. Тогава GSM-те още прохождаха. И бях странен в очите на другите. Днес хората вършат по-странни неща и даже се гордеят от това :)

VinDiesel
11-05-2016, 23:37
В сравнение с нокията с фенерче - да, не му държи батерията. Даже имаше някакъв модел на самсунг, на който му гърмеше батерията. :lol:

Самсунг галакси нод 7, а аз говоря за 7с......
Нокията с фенерче не мисля че е смартфон.
Всеки си преценява според нуждите му.

tori
11-06-2016, 08:06
На вивата нета им е отвратителен. Поне до преди година беше. Сега не знам как е.
Грозен, всеки си търси нещо, което да е удобно за него. Не се извъждай голям програмист и защитник на смрадфоните, щото рънъра каза, че не ще смрадфон. В планината наистина нокия с фенерче е по-добрата алтернатива. Казвам го като почитател на Лумия - телефони, които не губят батерия чак толкова бързо, ако стоят в джоба и се ползват само когато трябва да се обадиш някъде.

LoadRunner
11-07-2016, 20:58
тая тема що е в кофата, тр да е в ИТ технологии

аз минах пак на Мтел но в офиса им ходих да се пазаря, и се спазарихме за почти същото

14лв- 1000 минути към всички- 4000 мб нет- нокия с фенерче /дуал сим/ за 1 лев.

Грозния
11-07-2016, 21:11
...се спазарихме за почти същото

- нокия с фенерче /дуал сим/ за 1 лев.С тая нокия си ги докарал до фалит... шъ знайш :D !

Какъв модел е? По-стара ли е от "стария" ти смартфон?

LoadRunner
11-07-2016, 21:14
С тая нокия си ги докарал до фалит... шъ знайш :D !

Какъв модел е? По-стара ли е от "стария" ти смартфон?

ти си някакъв уникален тъпанар
аз получих безплатно устройство за разговори
ти си като жените, никой не те разбира какво искаш да покажеш или кажеш

YoungBloodZ
11-07-2016, 21:29
ти си някакъв уникален тъпанар
аз получих безплатно устройство за разговори
ти си като жените, никой не те разбира какво искаш да покажеш или кажеш

В случая е прав донякъде. Тая нокия ще струва сигурно 30-тина лева нова, а ти си я взел безплатно, ама не е точно безплатно, защото те парите си ги избиват от плана. Няма безплатен обяд...

AnarchyBoy
11-08-2016, 08:56
Аз съм в група - гранична полиция и плащам 9.99 лв. към Мтел.

Говоря неограничено към всички оператори
Неограничени смс-и към всички оператори
1000 минути към Държави членки на ЕС, Канада, Русия и Америка
200 минути за всички останали държави
Неограничен бърз интернет за всичко.

;3

YoungBloodZ
11-08-2016, 08:57
Аз съм в група - гранична полиция и плащам 9.99 лв. към Мтел.

Говоря неограничено към всички оператори
Неограничени смс-и към всички оператори
1000 минути към Държави членки на ЕС, Канада, Русия и Америка
200 минути за всички останали държави
Неограничен бърз интернет за всичко.

;3

Дразни ни, дразни ни...

deitona22
11-08-2016, 10:45
Дразни ни, дразни ни...

Абе и аз на виваком съм на бая добра оферта.
Нито нета мога да изхабя,нито да изговоря минутите.

Грозния
11-08-2016, 17:30
аз получих безплатно устройство за разговориНека позная - Nokia 130 dual sim (модел 2014) :D ?
Трънчо, кАжи чЕстно какъв ти е стария смартфон, че него не мога да позная :) ! Питам сериозно.

Тая нокия ще струва сигурно 30-тина лева нова, а ти си я взел безплатно, ама не е точно безплатно, защото те парите си ги избиват от плана.Тя сигурно е и кодирана.

Абе и аз на виваком съм на бая добра оферта.
Нито нета мога да изхабя,нито да изговоря минутите.С толкова Wi-Fi-та навсякъде, за какво са ви толкоз "безплатни" минути не знам.

deitona22
11-08-2016, 17:37
^Имам си нужда.
Извън селото,не навсякъде има интернет,което е щастие за мен.

Грозния
11-13-2016, 16:47
Трънчо, как е новата "нокия 130 с фенерче" :D?