PDA

View Full Version : Да го направя ли по фейсбук?



LazyEnthusiast
11-04-2016, 20:01
Така, ето я историята:
Всяка сутрин преди работа минавам през едно кафене за да си взема капучино и нещо за хапване. Правя го всеки вече от близо 2 месеца. Харесах си една бариста, но почти е невъзможно да я заговоря. Винаги има и друг персонал или други клиенти. И като цяло не ме бива в такива неща. Успях да намеря фейсбук профила ѝ, лесна работа като за мен. Въпросът ми е дали е добра идея да ѝ пиша във фейсбук? Просто искам да я поканя на кафе, да я опозная. Не харесвам идеята с онлайн запознанствата, но в случая не виждам друг начин. Какво мислите по въпроса? Ако го направя, според вас какъв е най-правилния подход? Да отбележа, че съм на 25 години съм (и тя толкова).

VinDiesel
11-04-2016, 20:06
Има ли между вас невербален контакт, когато си взимаш.....?

heartsdesire
11-04-2016, 20:07
Според мен трябва да ѝ пишеш. Кажи ѝ, че те е впечатлила, всеки ден посещаваш кафенето, отбележи и, че не обичаш онлайн запознанствата по принцип и може и да се получи. Действай!

LazyEnthusiast
11-04-2016, 20:12
Има ли между вас невербален контакт, когато си взимаш.....?

Забелязал съм 1-2 пъти, че ме заглежда когато не ме обслужва тя, но това може да значи нищо. Работата им налага да се държат добре с клиенти.

LazyEnthusiast
11-04-2016, 20:14
Според мен трябва да ѝ пишеш. Кажи ѝ, че те е впечатлила, всеки ден посещаваш кафенето, отбележи и, че не обичаш онлайн запознанствата по принцип и може и да се получи. Действай!

Нямам проблем да ѝ пиша. Ще го преглътна. Само се чудя дали всичко това би изглеждало странно. Най-вероятно зависи от човека и от интереса му към този, който му пише.

VinDiesel
11-04-2016, 20:25
Не се прекланяй на предрасъдаците за фб., преди два месеца, едно семейство(мой клиенти) дойдоха, но този път с тяхна приятелка, забелязах как ме оглеждаше отгоре до долу и т.н. На мен ми хареса много. Случайно стана така, че коментирах снимка на наш общ познат, тя също я коментира и аз реших да действам.
Писах й, пишехме си няколко дни, излезнахме, до ден днешен не сме във сериозна връзка, но се виждаме редовно за ..... спорта. :D. Разпитвайки я, тя ми каза, че буквално от пръв поглед много ме е харесала, и си е казала "Тоя няма как да не го.....".
После се е чудила дали да не ми пише, защото е видяла че аз съм писал на онази снимка, но пък съм я изпреварил с малко.
Така че женския поглед, може да значи от абсолютно нищо, до всичко...
Моя съвет е, щом не намираш начин на живо, стреляй през фб..

VinDiesel
11-04-2016, 20:33
Според мен трябва да ѝ пишеш. Кажи ѝ, че те е впечатлила, всеки ден посещаваш кафенето, отбележи и, че не обичаш онлайн запознанствата по принцип и може и да се получи. Действай!
Това ако го напише, най-много да я отблъсне.
Прекалено мило ще звучи за начало. Познай какво ще й се зароди в главата...

LadyTerrible
11-04-2016, 21:31
Само се чудя дали всичко това би изглеждало странно.
На мен ми е интересно как си й намерил профила? Сигурно ако имат бадж с имената...
Странно е за мен,да.Малко е stalker-ско. :D Според мен иницирай контакт на живо,ако изглежда обнадеждаващо-тогава ти й поискай facebook.

LazyEnthusiast
11-04-2016, 21:58
На мен ми е интересно как си й намерил профила? Сигурно ако имат бадж с имената...
Странно е за мен,да.Малко е stalker-ско. :D Според мен иницирай контакт на живо,ако изглежда обнадеждаващо-тогава ти й поискай facebook.

Лесно е. Пишеш във фейсбук "people who work at едикъдеси". Дори тя да не си е писала, че работи там, все ще има някой, който е написал и най-вероятно са приятели във фейсбук. justITguythings :D

LadyTerrible
11-04-2016, 22:01
Лесно е. Пишеш във фейсбук "people who work at едикъдеси". Дори тя да не си е писала, че работи там, все ще има някой, който е написал и най-вероятно са приятели във фейсбук. justITguythings :D

Станали сте по-добри от жените :D

ENIGMA00
11-04-2016, 22:19
Аз не виждам нищо странно в това да се свържеш чрез нея с фейсбук. Доста хора на на нашата възраст го правят така в момента. Аз имам една приятелка на която редовно и пишат някви различни типове. Без задръжки тъй че не трябва да се притесняваш. Мислех, че вие мъжете нямате толкова голям проблем да правите първата стъпка. Няма как да се изложиш. Действай не си губи времето, защото сигурно само тва ти е в главата. Успех с мадамата! :D

qkataa_123
11-05-2016, 12:39
Така, ето я историята:
Всяка сутрин преди работа минавам през едно кафене за да си взема капучино и нещо за хапване. Правя го всеки вече от близо 2 месеца. Харесах си една бариста, но почти е невъзможно да я заговоря. Винаги има и друг персонал или други клиенти. И като цяло не ме бива в такива неща. Успях да намеря фейсбук профила ѝ, лесна работа като за мен. Въпросът ми е дали е добра идея да ѝ пиша във фейсбук? Просто искам да я поканя на кафе, да я опозная. Не харесвам идеята с онлайн запознанствата, но в случая не виждам друг начин. Какво мислите по въпроса? Ако го направя, според вас какъв е най-правилния подход? Да отбележа, че съм на 25 години съм (и тя толкова).

Според мене правилно ще постъпиш ако и пишеш и я поканеш на кафе, по този начин ще се опознаете по добре :)

LazyEnthusiast
11-05-2016, 15:28
Добре, едвам ме навихте :D , ще го направя. По-добре да пробвам и да не стане, отколкото да съжалявам, че не съм пробвал. В най-лошия случай ще си намеря друго кафене.. :D

VinDiesel
11-05-2016, 15:47
^Взе ми думите от пръстите. Успех!

qkataa_123
11-06-2016, 07:01
Добре, едвам ме навихте :D , ще го направя. По-добре да пробвам и да не стане, отколкото да съжалявам, че не съм пробвал. В най-лошия случай ще си намеря друго кафене.. :D

Ми успех ти пожелавам :)

LazyEnthusiast
11-06-2016, 17:09
Ъпдейт: Има вероятност да се е "отказала" от фейсбук. За всеки случай изпратих и покана за приятелство, но няма дори сийн за сега. :D

Ъпдейт 2: Мне, току-що отговори.

Ъпдейт 3: Била е влюбена. Край на историята. Поне няма да я мисля вече.

ПП: Благодаря за подкрепата и до нови теми. :D

Феникс
11-06-2016, 17:27
Най-добрият вариант е да говориш с нея очи в очи. Покани я на кафе, намерете обща тема за разговор пък после каквото стане.