PDA

View Full Version : Нуждая се от съвет...



warwolft
11-07-2016, 20:06
Здравейте,
За пръв път публикувам тук, но съм в такова положение, че не знам накъде да хвана. Та става въпрос за едно момиче от класа ми. Около април месец на тази година супер много се сближихме и се превърна в най-добрата ми приятелка. Наскоро усетих, че чувствата ми към нея вече не са само приятелски. Харесвам я изключително много, но не знам как да й кажа. Не знам дали изпитва същите чувства към мен, но ми се иска да знае какво изпитвам. Напълно разбирам факта, че ако й кажа приятелството ни никога няма да е същото (може дори да изчезне...), но не искам да продължавам да крия чувствата си по този начин. Моля Ви за съвет относно това как да процедирам, как да й кажа, кога да й кажа и e.t.c. Знам, че ситуацията е изключително деликатна и кофти, но ви благодаря предварително!

Borntobewild..
11-07-2016, 20:09
Кажи и, гледай ти да си добре, пък така ще ти олекне.

LadyTerrible
11-07-2016, 20:34
...но ми се иска да знае какво изпитвам.
...но не искам да продължавам да крия чувствата си по този начин.
Всички отговори,които искаш са тук.
Ти си го решил.Оттук нататък какво и как-няма модел или схема,по която тези "неща" да се случват.Бъди себе си.
Щом с нея сте близки,значи те познава добре.Ако това как се чувстваш развали приятелството ви,значи то не е било истинско изначало.Преодолява се всичко това.Успех смело! :)

VinDiesel
11-07-2016, 23:18
А тя с какви очи те гледа, не прави ли неща към теб, които те карат, да си мислиш, че може би и тя те харесва?

Феникс
11-08-2016, 05:09
Има няколко възможности:
1. Да ѝ кажеш и никога повече да не сте приятели, отрязвайки те.
2. Да те отреже и да продължите с приятелството си.
3. Да признае, че и тя те харесва и да станете гаджета.
4. Да не ѝ кажеш никога и цял живот да се питаш ,,какво би станало ако..''
Кое според теб е най-добрият вариант и да стесним кръга на ,,ще ме отреже'' и ,,няма да ме отреже'', дори и да тръгнете все някога ще скъсате и тогава според теб какво ще стане със това ваше приятелство? Ще се разруши завинаги.

Smrazqvashta
11-08-2016, 12:05
Кога и как да и кажеш можеш да усетиш само ти. Ние не сме хората, които могат да го определят. Малко повече кураж и си ти.

baby_baby
11-09-2016, 10:14
Ако не опиташ няма да разбереш :)

Направо си говори с нея и и кажи какво чувстваш не се притеснявай

lowriderzzz
11-11-2016, 07:45
Здрасти! Без да имам кристална топка ще ти кажа какво ще се получи, когато (ако) й кажеш.

Както сам си се досетил, приятелството ви няма да е същото, ако въобще продължи да го има. Когато й признаеш тези работи, най-нормалното което ще стане е тя да реагира с нещо като:
"ОК, това е много мило, и аз много те харесвам, но само като приятел"

Ще каже на думи нещо подобно, но в главата може би подсъзнателно (http://novapsihologiq.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D 0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE/) ще й премиат едни други мисли. Неща такова: "Ааа, той ми казва че има романтични чувства, аз обаче нямам същите към него. Сега може да започне да се държи странно и различно с мен, в същото време не искам да го наранявам като не му откликвам на чувствата. За това по-добре да се отдръпна" И след това най-вероятно леко ще се дистанцира, което ще те накара ти още повече да я преследваш, което още повече ще оплеска нещата.

От къде знам ли че така ще стане. Ами защото и аз преди около 15 години, когато бях ученик имах подобен случай и това се получи.

Вариантите за теб са няколко. Казваш й и гледаш какво става в последствие. (почти на 100% съм сигурен че нещо такова ще се получи)

Другия вариант е да се научиш как да направиш така, че и тя да започне да изпитва подобни чувства. Сиреч привличане (http://novapsihologiq.com/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BDa-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%B0%D 1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD/), което обаче в дълготраен период, пак не е гаранция, че приятелството ви ще остане същото.

И вариант три: ако наистина държиш на приятелстовото ви, тогава ти да се дистанцираш за извество време с цел да притъпиш тези чувства и да си намериш друго момиче, което не познаваш толкова, за да си запазиш същите отношения с това, за което става дума.

П.С. а сигурен ли си, че това е истинска обич (http://novapsihologiq.com/%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%87/) от твоя страна. Истинската обич обикновено е отворена, такава която кара другия да се чувства свободен. Ако мислиш че тя ще реагира както в описания от мен хиптетичен сценарий, то тогава не е истинска обич.

От теб зависи дали искаш да рискуваш приятелството ви или не.