PDA

View Full Version : равни ли са всички българи



haritov
11-08-2016, 19:22
понеже има решение циганите или по-точно тези цигани които спадат към ромската общност

да получават 30 евро помощи (нещо от сорта) което е два пъти повече от хората които се наричат българи

се чудя следното

нали всеки който има лична карта на която пише че е българин си е българин без значение какъв се самоопределя

или нали законите трябва да равни за всички българи защо едни българи взимат повече от други българи

и нали това си е нашата страна наречена България не трябва ли всеки който иска да живее тук да работи и да има права
да спазва българския закон без значение какъв е за какъв се самоопределя от къде идва и за какво се бори

та чудя се не трябва ли да е така

aurissaaaaa
11-13-2016, 12:27
от няква фондация дето работи с дарения предоставят парите

намери някой да дарява и за българските лапета и ще има и за тях 30 евро. Иначе е мн тъпо т'ва да, съгласен съм. И Швейцарците наскоро няк'ви детски градини им строиха, а в нашия квартал хората плащат няк'ви ненормални суми за да им гледат децата в разни клубчета.

Като няма държава ... :)

defender
11-14-2016, 14:35
Като няма държава ... :)

Че нали точно ти си срещу държавата, кво ревеш. Няма държава заради такива като тебе.

golemiq_korab_minava
11-14-2016, 19:41
Трябват ни още генерали като Радев..

Smrazqvashta
11-15-2016, 08:45
Много неща трябва.

golemiq_korab_minava
11-15-2016, 14:23
Много неща трябва.

Ама нема

haritov
11-15-2016, 19:27
Трябват ни още генерали като Радев..

тъй тъй сменихме Генерал Бойко с Генерал Радев

Zlennox
11-15-2016, 20:13
Крайно време е да почнем да набираме президентски персонал от KFC и McDonalds. Щом неквалифицирани лайна - както вече видяхме с Тръмп - печелят без проблем президентски избори, на следващите току виж Боби Михайлов президент.

golemiq_korab_minava
11-15-2016, 20:58
тъй тъй сменихме Генерал Бойко с Генерал Радев

Що не гласувахте за Марешки, бе ?

Ще видим. На мен не ми прилича на Бойко.

golemiq_korab_minava
11-15-2016, 20:59
Крайно време е да почнем да набираме президентски персонал от KFC и McDonalds. Щом неквалифицирани лайна - както вече видяхме с Тръмп - печелят без проблем президентски избори, на следващите току виж Боби Михайлов президент.

Стига и ти. Тръмп ще ги оправи. Пък и каза, че има силни чувства към Русия.

Zlennox
11-15-2016, 21:37
Стига и ти. Тръмп ще ги оправи. Пък и каза, че има силни чувства към Русия.

Нека си организарат по една оргия с нашия и да са направят един трипактен съюз некаде в някое скрито ъгълче на света та да си го лапат тримцата.

golemiq_korab_minava
11-16-2016, 06:51
усещам чувства..

със злоба няма да промениш нищо

Не подценявай знанята им..

Все пак са станали президенти..

Zlennox
11-16-2016, 21:21
Все пак са станали президенти..

На основата на какво? Демагогия и популизм...

haritov
11-17-2016, 04:59
Що не гласувахте за Марешки, бе ?

Ще видим. На мен не ми прилича на Бойко.

ти от де знаеш че не харесвам Бойко?

mr_teatime
11-17-2016, 05:24
понеже има решение циганите или по-точно тези цигани които спадат към ромската общност

да получават 30 евро помощи (нещо от сорта) което е два пъти повече от хората които се наричат българи

се чудя следното

нали всеки който има лична карта на която пише че е българин си е българин без значение какъв се самоопределя

или нали законите трябва да равни за всички българи защо едни българи взимат повече от други българи

и нали това си е нашата страна наречена България не трябва ли всеки който иска да живее тук да работи и да има права
да спазва българския закон без значение какъв е за какъв се самоопределя от къде идва и за какво се бори

та чудя се не трябва ли да е така

Хубав екзистенциален въпрос, на който ще ти отговоря с едно изречение:
Всичко е политическа игра.

Циганите се толерират, тъй като са неграмотни и не се интересуват. Тях ги интересува, да не бъдат закачани и да са т.к. "над нещата". Да си строят къщите, да си режат нелегално дърветата, да не плащат за нищо на държавата.

Ромското (и не само) население на България се манипулира лесно, както се вижда за пореден път от репортажите по телевизията. Защото те имат лидери (по-точно тартори). Един милион случая са, когато на мангалите се отпускат помощи, не им се спира ток, вода и т.н.

Цялата врътка е, че заради избора на хора да гласуват или не, се достига до момент в който население, нямащо представа за какво иде реч, е "насочено" да избере този който е платил най-много. Замазани очи с бири и храна, празни обещания за помощи ...

Тук ще се оправим, когато 18 - 30 годишните се позапознаят малко с политиката (минимална обща култура). Попрочетат две три неща и направят правилния избор. А не да има избирателна активност 50%, от която 15% гласуват с "Не подкрепям никого".

Не е важно кой гласува, а кой брои ;)

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 05:47
На основата на какво? Демагогия и популизм...

няма значение

Zlennox
11-17-2016, 06:02
няма значение

Ми то, и Хитлер, Мусолини и Сталин са били избрани защото са били велики демагози. Това омаловажава ли начина по който са стигнали до там и били избрани? Не мисля че по-голямата част разбират какво се случва с възвишаването на крайно десни популистки партии и кандидати. Този псевдо-национализм отзвучава ерата на 30/40-те години. Както и да е, това е друга тема.

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 06:14
Съвсем демократично си печетлят изборите. :) Няма случайни неща за появата на подобен род личности. Разбзира се, че света заприличва на 30-те години на миналия век.. Но заприличва, не заради новите фигури във властта, ами защото са създадени същите предпоставки от много други вируси, управляващи света и използващи ''демокрацията'' , за да пълнят гушите си с петрол и да създават невиждани войни.

Не съм подкрепял Тръмп. И съм по-ляв между другото.. Но до колкото чувам, дори Асад има надежда, че новия президент ще намери общи точки с Русия. .Както и да е..

aurissaaaaa
11-17-2016, 09:34
Човек би могъл да каже и че съвсем честно и по капиталистически големите компании си спретват картели.

Няма случайни неща за появата на подобен род личности.
Да, живеем в най-голямата финансова криза от 30-те насам.

Иначе не е лошо, че избраха Тръмп, ако 1)не осере НАТО, 2)си изберат приличен президент след него, 3)предприемат мерки по отношение на засилващите се Китайски влияние и икономика.

Открай време слушаме за автоматизацията и колко работни места ще бъдат затрити. Еми, да се надяваме, че ще се започне с търговска война между САЩ и Китай, и възползване от масивния напредък в технологиите да бъдат изтеглени производствата от Китай. Едно на ръка, че поддържат феодалния им модел; второ, че китайците крадат технологии; и трето, че Китай е фашистка държава и трябва да бъде стъпкана, а не подпомагана в стремежите й за световно господство.

Та да, на Демократическата партия това не им влиза в плановете. Тръмп ... ще видим. Светът много на зле е тръгнал и без т'ва - откровено казано бих предпочел апокалипсис пред свят, в който Китай е водещата политическа сила.

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 15:16
Аха, за това САЩ няма да подпишат споразументието за парниковите емисии и след още 50 години:

1) Ходенето на плаж ще е исторически феномен (поради заболявания от рак на кожата причинени от изтанения озонов слой)
2) Повечето краибрежни градове вече ще усететят надигащото се надморско равнище (северния ледовид океан няма да съществува)
3) високото съдържание на СО2 в атмосферата ще подтисне синтеза и усвояването на някои хранителни елементи от земеделските култури в следствие на което продуктивните им качества има вероятност да изгубят смисъл. Освен това селектираните от човека видове и сортове ще станат твърде неустойчиви на бързо променящата се околна среда и нарушените цикли в климатичните условия. Ще настъпи масов икономически срив и масов глад във всички бедни райони на света, които днес нямат проблеми.
4) Удължаването на топлите и сушави сезони в Африка и пресъхващите водоеми следствие на разтопените ледникови запаси по планините в Индия и на други места ще предизвикат невиждани до сега имиграции на милиони хора към северните страни.

Абсолютна никаква лъжа не е, че най-големия проблем за бъдещето на човечеството е ВОДНИЯ ресурс на сладка и питейна вода.

5) САЩ с нищо не могат да попречат на Китай и Русия. Освен с всеобщ апокалипсис.



6) Ауриса ще яде само ГМО продукция. Хиляди хора в САЩ боледуват именно заради лошата им храна, а в бъдеще ефектите ще са доста по-потресаващи.

7) Пчелите почти изчезват. Отпадат от пазара голям дял от овошните, плодовоите, билковите и др. продукти.

Пчели по ГМО растения не ходят. Но не само.. Съществуват нови хибриди в практиката, които не се посещават от пчели, въпреки че не са ГМО.
Пчелите умират и заради:
-масова химизация
-завишени радио-активни честоти
-монокултури

an7raks
11-17-2016, 15:47
бих предпочел апокалипсис пред свят, в който Китай е водещата политическа сила.

Интересно дали ще мислиш така, когато вземеш да се разлагаш жив от лъчева болест.

aurissaaaaa
11-17-2016, 16:58
Отговорът на въпросът ти е ясен - Японското общество има доста културни сходства с китайското, и японците се самоубиват на поразия.

Ако искаш да перифразирам - по-добре мъртъв, отколкото принуден да живее в свят, воден от източноазиатска култура.


5) САЩ с нищо не могат да попречат на Китай и Русия. Освен с всеобщ апокалипсис.
Кво намесваш пък Русия сега като дори не е фактор в това отношение. Пфт.

А иначе скоро ще видим дали не могат. Китайците са в много интересно положение - и Европа се опитва да ги изрита от Европейските пазари, и САЩ /Тръмп/ отскоро започнаха да негодуват. Междувременно за всички става очевидно, че са опасни, тъй като инвестициите им идват с политически очаквания и нерядко целят просто да изкупят конкуренцията. В Африка, например, си докарват собствени работници - от най-квалифицираните до обикновените бачкатори, всичко е китайци - не наемат на място. Става въпрос за колонизация, каквато дори англичаните не са си мечтали да правят.
САЩ и Великобритания, примерно, имат няк'ви си там разпоредби от правителствата, и ако си собственик на някаква хай-тех компания, примерно Елон Мъск да си да речем, ти е забранено да работиш с техни компании, или да продаваш на тях.

До 10-15 години дори няма да се споменава Русия ако тр да сме честни. Китай е наистина огромна опасност за цивилизования свят.
И не ми е ясно защо такива като теб толкова се радват на това.
http://www.bbc.com/news/world-asia-china-34592186
Дано осъзнаваш за какъв изродски фашизъм си говорим.


Все още не е късно да се изрежем от тях, а дори може да се окаже полезно. Ако Тръмп си удържи на обещанията, и Европа последва САЩ, изолирайки Китай икономически, в дългосрочен план вероятно ще се окаже изключително добър ход.
Не виждам причина да им се подарява света на тепсия задето си имат роби и правят пластмасаци.




Ауриса ще яде само ГМО продукция. Хиляди хора в САЩ боледуват именно заради лошата им храна, а в бъдеще ефектите ще са доста по-потресаващи.

Първо, ГМО храните са забранени в ЕС.
Второ, аз ЛИЧНО нямам нищо против ГМО храните освен неприятния сайд-ефект, че има достатъчно храна та да се размножават разни китайци и африканци. В т'ва отношение ми е тъпо, признавам си.

anonymous908491
11-17-2016, 17:08
И не ми е ясно защо такива като теб толкова се радват на това.
http://www.bbc.com/news/world-asia-china-34592186
Дано осъзнаваш за какъв изродски фашизъм си говорим.


BBC сигурно е единствения сайт, който ползва все още флаш
и знам много добре защо все още ползват флаш
тъжното е, че ти и след години няма да го разбереш

тия английски кретени са на същото ниво като ройтерс и CNN, спускат им отгоре и те почват да оплюват
с причина абсолютни никой интелигентен човек не би си губил времето да им чете насраните новини и смешните анализи

aurissaaaaa
11-17-2016, 17:16
http://www.blitz.bg/svyat/puskat-big-bradr-v-kitay-shche-nakazvat-glupavite-mrzelivite-i-politicheski-neudobnite_news456623.html - от твоя селяндурски сайт

http://clubz.bg/18055-kitaj_izgrajda_sistema_na_koqto_oruel_silno_bi_zav idql

http://www.networkworld.com/article/3017417/security/china-scs-social-credit-system-most-disturbing-tech-story-of-2015.html

https://www.hongkongfp.com/2016/01/10/orwellian-dystopia-or-trustworthy-nation-the-facts-on-chinas-social-credit-system/

Стига ти толкова внимание от мен за този месец.

Лека вечер

anonymous908491
11-17-2016, 17:23
разказва холандският de Volkskrant

вече даже не си ми забавен, а се чудя как са те превърнали в завършен идиот

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 17:24
хахахахахах


хахахахахаха


Първо. докато световната икономика е зависима от природните ресурси, Русия си остане икономически фактор.
Второ. Русия работи изключително съвсместно във военно отношение с Китай и със основание. Което означава, че мине ли САЩ с роката напред, Русия ще подкрепи Китай. Освен във военната свера, всички видяхме как газвоите тръбопроводи от Сибир се насочика към Пекин.


Европа е много притеснена от Тръмп, не знам за какво обединение главотиш. Европа е доста слаба без САЩ. Русия е малко вероятно да изгуби влиянието си в Европа. ЕС е пред разпад. Въпрос на малко време е.



Аурисе. Генно модифицираните продукти, с които се тъпчиш като мръсна свиня, всъщност са много добър индикатор за запушеното ти съзнание и безмислещите ти функции на роботче вървящо към самоунищожение заедно с останалата маса хомо сапиенс.

anonymous908491
11-17-2016, 17:26
отгоре му спуснаха, че тръмп вече трябва да го подкрепят
до ония ден всички на хранилка го псуваха
ама нямат шанс да му спретнат революция

an7raks
11-17-2016, 17:33
Отговорът на въпросът ти е ясен - Японското общество има доста културни сходства с китайското, и японците се самоубиват на поразия.

Не съм особено запознат с културата им. Знам, че японците имат "традиция" да се самоубиват, когато се издънят сериозно в нещо. Въпрос на чест. Много бих се радвал, ако и тук беше така.
Иначе, силно се съмнявам по някакъв начин да налагат културно вличние, където и да е. Просто е безсмислено. А за икономическото влияние ми е все тая. Едва ли ще е по-зле от американците, които си печатат зелени хартийки без покритие.

anonymous908491
11-17-2016, 17:45
единственото общо между японци и китайци са дръпнатите очи

aurissaaaaa
11-17-2016, 17:49
А за икономическото влияние ми е все тая. Едва ли ще е по-зле от американците, които си печатат зелени хартийки без покритие.

https://www.youtube.com/watch?v=-nZkP2b-4vo

Бих ти пратил линк към поредица курсове посветени на китай от ЕдХ, но нещо ми подсказва, че ще свършат като другите курсове, които съм линквал - неотразени.
Тези видеа поне са интересни :)

Приятно гледане!

aurissaaaaa
11-17-2016, 17:53
Европа е много притеснена от Тръмп, не знам за какво обединение главотиш. Европа е доста слаба без САЩ.
ЕС е най-голямата икономика в света, Франция има ядрено оръжие, и армиите на ЕС сборно правят Русия да изглежда като джудже.
Проблемът на Европа не е липсата на сила, а разделението.

Французите и германите ако се разберат за обща армия, играта на Русия в Европа свършва. И това ще се види в близките година-две ще се случи ли.



Аурисе. Генно модифицираните продукти, с които се тъпчиш като мръсна свиня, всъщност са много добър индикатор за запушеното ти съзнание и безмислещите ти функции на роботче вървящо към самоунищожение заедно с останалата маса хомо сапиенс.

1. дразнещо вулгарен си
2. казах ти, че ГМО в ЕС са забранени. Обясни ми как бих могъл изобщо да се тъпча с тях, дори да исках ?
3. На теб ли да вярвам за опасните ГМО-та или на стотици изследвания върху различни храни които показват, че са си съвсем годни за употреба. Друг въпрос е, че превръщат специалности като твоята в материал за бунището. Вероятно затова и негодуваш, нз. А и ми е се тая

anonymous908491
11-17-2016, 17:58
задръстен соросоиден кретен
забранено е отглеждането на ГМО, УЖ
за сметка на това гмо соя присъства в 90% от продаваните пакетирани храни
изследванията са от 10 години, на теб може и да не ти пука, че децата ти ще са хермафродити, ама другите не сме много на кеф от подобно положение

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 18:18
Не знам в кои фантазии обединена Европа има военнен потенциал равняващ се и на половината от руската конвенционална и техническа мощ, ако премахнем САЩ. В една разгърнала се война по всички фонтове, дори в с пълната мобилизация на САЩ, Русия вече ще е окупирала всяка избрана цел.. :Д

Европейската икономика е напълно зависима от руската газ и САЩ...

Ако Европа се подчини още малко на САЩ и очакваните природни катаклизми допълнително повлиаят на земеделското производство , ГМО-то ще се разреши и тук.

Вносът на ГМО продукция е позволен.

В момента над половината хранителните стоки в магазитните, тоест почти всички сладки бомбони, шоколади, разни салати и тнт, са произведени с участие на ГМО микроорганизми..


Това, че не се задавяме, не означава, че организмът ни е приобщен към изкуствена химия.


Преди години на същия принцип са говорили за оловото. Как нямалко НИКАКВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА, ЧЕ Е ВРЕДЕН. И чак след много години някои тъпкани, мачкани и заплашвани учени успяват да бъдат ''чути'' от ''благородни'' сили и управляващи, за да излезе на показ истинското смъртоносно влияние на този елемент, натрупвайки се в тялото на хората.


И сега на същия принцип има много създадени технологии, които с успех могат да се реализират на пазарите, но се ликвидират по всякакъв начин от основаните днес корпорации..

aurissaaaaa
11-17-2016, 18:24
https://www.youtube.com/watch?v=ryuWUQqOwZI

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 18:30
аурисе, знам, че специалността ти е компютърни технологии, но това не означава, че трябва да отхвърлиш всякакво екологично мислене... нека се развива модернизацията, но също така и да се оценява натуралното, природното съвършенство..

anonymous908491
11-17-2016, 18:30
https://www.youtube.com/watch?v=ryuWUQqOwZI

https://www.youtube.com/watch?v=kipF4aLoYh4

Zlennox
11-17-2016, 18:42
https://www.youtube.com/watch?v=kipF4aLoYh4

:D :D Глобалното затопляне и то е измама, както дедо тръмп каза, "китайците го пропагандираха". Нема нищо случайно у тоя свет, всички е масони и илюминати!

Zlennox
11-17-2016, 18:48
http://www.gmo-free-regions.org/gmo-free-regions/bans.html

http://blogs.reuters.com/great-debate/2015/05/21/if-you-dont-want-your-food-genetically-modified-tell-nature-to-stop-it/

На папагала децата ще станат хермафродити и без ГМО :D

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 18:53
http://www.gmo-free-regions.org/gmo-free-regions/bans.html

http://blogs.reuters.com/great-debate/2015/05/21/if-you-dont-want-your-food-genetically-modified-tell-nature-to-stop-it/

На папагала децата ще станат хермафродити и без ГМО :D

след като прочетох заглавието на втората страница ме домързя да сричам на английски, така че може ли да ми обясниш по-на пряко за какво иде реч?

anonymous908491
11-17-2016, 18:55
след като прочетох заглавието на втората страница ме домързя да сричам на английски, така че може ли да ми обясниш по-на пряко за какво иде реч?

толкова е прост, че приравнява опрашване между две различни разстения с опрашване между риба и домат

Грозния
11-17-2016, 18:56
Откакто Тръмп спечели, всички тролове-либерасти изпълзяха изпод мостовете като за последна битка :D! Сякаш идва краят света... техният свят :D !


:D :D Глобалното затопляне и то е измама...То си е точно така!

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 18:58
толкова е прост, че приравнява опрашване между две различни разстения с опрашване между риба и домат

ясно

те монсанто такива рибки най-ловят.

докато има дивеч и опитни зайчета, ще има и извратени владетели.

anonymous908491
11-17-2016, 18:59
преди 10 000 години климата на земята е бил много по-топъл от сегашния
глобално затолпляне има, ама не е само по вина на газовете
озонови дупки има, ама нещо скоро взеха и изчезнаха
пак не се знае защо

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 19:05
преди 10 000 години климата на земята е бил много по-топъл от сегашния
глобално затолпляне има, ама не е само по вина на газовете
озонови дупки има, ама нещо скоро взеха и изчезнаха
пак не се знае защо

има някакви цикли, но има изчисления, които доказват, че газовете в допълнение с изсичането на горите, (което е започнало преди хиляди години) се натрупват и задържат. Хич не са малко заводите и колите.

Zlennox
11-17-2016, 19:05
толкова е прост, че приравнява опрашване между две различни разстения с опрашване между риба и домат

Толкова си прост че не си вложил и един килобайт размисъл в статията! Не става дума за пчелички и мед. Когато я прочетеш и се обрзавош върху ГМО индустрията, тогава може да ме наречеш прост, а не да приравняваш ГМО с пестициди и други препарати използващи се са подсилването на обработката на продукти! Генно модифициране съществува много преди научния бум, още от зората на селксо стопанството.

http://www.beyondveg.com/billings-t/fruit-table/wild-cultiv-fruit-1a.shtml

"Аll human beings, two Cambridge University scientists have established, are genetically modified, including Chipotle’s customers. Over the years, hundreds of foreign genes have jumped into human DNA through a natural phenomenon called “gene flow.” As a result, all humans carry genes that originated in algae, bacteria and fungi."

anonymous908491
11-17-2016, 19:06
загубата на горите е големия проблем, всичко друго зависи от тях, цялата екосистема е основана на тях

aurissaaaaa
11-17-2016, 19:06
за 50 години 2* градуса разлика

за 500 000 години - 5 градуса разлика


Сигурно е едно и също.


Баси вие как функционирате изобщо. Понякога ме е срам, че изобщо посещавам този сайт.

Zlennox
11-17-2016, 19:09
Откакто Тръмп спечели, всички тролове-либерасти изпълзяха изпод мостовете като за последна битка :D! Сякаш идва краят света... техният свят :D !

То си е точно така!

Жалко е че няма да мога да ти видя реакцията когато се пържиш и гърчиш на асвалта не пил вода от 3 дни. Такива като теб в Белгия и за евтаназия или поне лоботомия.

anonymous908491
11-17-2016, 19:11
как ли са ги изчислили тия 5 градуса за 500 000 години
то в кравария няма сграда по-стара от 200 години

anonymous908491
11-17-2016, 19:14
Жалко е че няма да мога да ти видя реакцията когато се пържиш и гърчиш на асвалта не пил вода от 3 дни. Такива като теб в Белгия и за евтаназия или поне лоботомия.

в коя част на Белгия, щото те много сериозно се изплюха на краварите като си договориха отделни точки в СЕТА

Zlennox
11-17-2016, 19:15
как ли са ги изчислили тия 5 градуса за 500 000 години
то в кравария няма сграда по-стара от 200 години

http://www.giss.nasa.gov/research/briefs/schmidt_01/

Ааааааа, виж какво чудно нещо е интернета, но понеже ти грозният сте толкова дълбоко затлещени в анусите си, нeвроните много рядко стигат до мозъка ви.

Грозния
11-17-2016, 19:15
за 50 години 2* градуса разлика

за 500 000 години - 5 градуса разлика


Сигурно е едно и също.


Баси вие как функционирате изобщо. Понякога ме е срам, че изобщо посещавам този сайт.Аз пък казвам, че идва глобално застудяване 8)! Дневните температури от последните 10 дни и прогнозата за следващите 10 го доказват :D!


Жалко е че няма да мога да ти видя реакцията когато се пържиш и гърчиш на асвалта не пил вода от 3 дни. Такива като теб в Белгия и за евтаназия или поне лоботомия.HellKnight :D???

Къде ще си на Коледа?

anonymous908491
11-17-2016, 19:16
http://www.giss.nasa.gov/research/briefs/schmidt_01/

Ааааааа, виж какво чудно нещо е интернета, но понеже ти грозният сте толкова дълбоко затлещени в анусите си, нeвроните много рядко стигат до мозъка ви.

ма тва са тия същите, които заснеха в Холивуд как стъпват на Луната
тия поне 70% от нещата им са чиста лъжа

Zlennox
11-17-2016, 19:19
в коя част на Белгия, щото те много сериозно се изплюха на краварите като си договориха отделни точки в СЕТА

До колкото виждам СЕТА е на масата и е приета.

Друг е въпросът как умната Британска интелигенция от псевдо-националисти/фашисти към коят и ти би се причислил, ще се справят като напуснат след 2 години?

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 19:23
Толкова си прост че не си вложил и един килобайт размисъл в статията! Не става дума за пчелички и мед. Когато я прочетеш и се обрзавош върху ГМО индустрията, тогава може да ме наречеш прост, а не да приравняваш ГМО с пестициди и други препарати използващи се са подсилването на обработката на продукти! Генно модифициране съществува много преди научния бум, още от зората на селксо стопанството.

http://www.beyondveg.com/billings-t/fruit-table/wild-cultiv-fruit-1a.shtml

"Аll human beings, two Cambridge University scientists have established, are genetically modified, including Chipotle’s customers. Over the years, hundreds of foreign genes have jumped into human DNA through a natural phenomenon called “gene flow.” As a result, all humans carry genes that originated in algae, bacteria and fungi."
Абе човек. Като не разбираш нещо, недей да се правиш изводи от две прочетени статии.. Дори не си разбрал какво имат предвид в написаното.

ГМО продукцията е създадена на база изкуствено вмешателство от човекът в ДНК-генетичната информация. Това ще рече, че се ''кръстосват'' гени от напълно различни видове за създаването на нови сортове, съобразно изискванията за устойчивост и висока продукция. ГМО в природата не съществува в това развитие и насоченост, в което учените след втората световна война разработват и прилагат, когато се открива ядреното оръжие и деленото на атомите.

В природата еволюцията протича за хиляди години, по пътя на естествения подобор, според Дарвин и случващи се генетични мутации. Но никъде пшеница не се кръстосва с фасул.
Традиционната селекция, която се осъществява от хората е съвсем различно нещо.
Отпбирането на най-качествените растения и умишленото им оплождане с с други сортове от същия вид или род не е ГМО.
Ако искаш може да ти препоръчам някои книги по селекция..

В ЕС създаването на нови сортове е с участието на биологично инженерство и микробиологични методи, където уж не се бърка в генетичния материал, но отново по твърде изкуствен начин, който е най-бърз и ефективен за икономиката, се създават нови сортове.

Zlennox
11-17-2016, 19:23
ма тва са тия същите, които заснеха в Холивуд как стъпват на Луната
тия поне 70% от нещата им са чиста лъжа

Ми мисля че ако попиташ всеки малко по интелигентен доктор или професор в тази свера ще ти каже че океаните са един метод. Ако искаш добави, Кеймбридж до въпроса, в метатърсачката и пак същото ще ти излезне. Тези от Индиа може и да са малко съмнитлени, току виж са в Боливудска продукция за кацането на Марс тук някога в близкото бъдеще...

anonymous908491
11-17-2016, 19:26
До колкото виждам СЕТА е на масата и е приета.

Друг е въпросът как умната Британска интелигенция от псевдо-националисти/фашисти към коят и ти би се причислил, ще се справят като напуснат след 2 години?

приетата СЕТА няма нищо общо с исканата от кандата, денек кравария СЕТА, толлкова е преработена, че кандаците го изядоха

ти си либерал, подкрепяш еднополовата любов, подкрепящ междурасовата любов, подкрепяш и междувидовата любов
няма как оплождане между животно и разстение да те притесни
би позволил да чукат майка ти
би се включил в чукането на майка ти
тва са ти либералните разбирания
ако някой те насили веднъж, догони го и го накарай да те насили втори път, след това трети и т.н.

Zlennox
11-17-2016, 19:29
Абе човек. Като не разбираш нещо, недей да се правиш изводи от две прочетени статии.. Дори не си разбрал какво имат предвид в написаното.

ГМО продукцията е създадена на база изкуствено вмешателство от човекът в ДНК-генетичната информация. Това ще рече, че се ''кръстосват'' гени от напълно различни видове за създаването на нови сортове, съобразно изискванията за устойчивост и висока продукция. ГМО в природата не съществува в това развитие и насоченост, в което учените след втората световна война разработват и прилагат, когато се открива ядреното оръжие и деленото на атомите.

В природата еволюцията протича за хиляди години, по пътя на естествения подобор, според Дарвин и случващи се генетични мутации. Но никъде пшеница не се кръстосва с фасул.
Традиционната селекция, която се осъществява от хората е съвсем различно нещо.
Отпбирането на най-качествените растения и умишленото им оплождане с с други сортове от същия вид или род не е ГМО.
Ако искаш може да ти препоръчам някои книги по селекция..

В ЕС създаването на нови сортове е с участието на биологично инженерство и микробиологични методи, където уж не се бърка в генетичния материал, но отново по твърде изкуствен начин, който е най-бърз и ефективен за икономиката, се създават нови сортове.

http://arstechnica.com/science/2015/04/genetically-modified-crops-nature-got-there-first/ това е достатъчно. Пак, не става въпрос за смешване на фасул с риба, нито пък учени са правили такава кръстоска, виж, може кръстоска между гени, но не метаморфоза както ти ги изкарваш... Нито пък натурална селекция.

ГМО явно за теб означава само лабораторни модификации...
Кулктивацията на различни храни също е генно модифициране.

https://www.sciencedaily.com/releases/2010/11/101104083102.htm

Грозния
11-17-2016, 19:36
HellKnight също много обичаше да размахва линкове към разни тъпотии, "доказващи" тезата му :D!

Zlennox
11-17-2016, 19:40
приетата СЕТА няма нищо общо с исканата от кандата, денек кравария СЕТА, толлкова е преработена, че кандаците го изядоха

ти си либерал, подкрепяш еднополовата любов, подкрепящ междурасовата любов, подкрепяш и междувидовата любов
няма как оплождане между животно и разстение да те притесни
би позволил да чукат майка ти
би се включил в чукането на майка ти
тва са ти либералните разбирания
ако някой те насили веднъж, догони го и го накарай да те насили втори път, след това трети и т.н.

Не точно, но когато си затворен в твойто си малко мехурче от емпирични изводи за света, трудно е да погледнеш на нещата по обективно. Не си достатъчно запознат със социалната антропология и как индивиди като теб функционират та мозъка ти да може да еволюира поне малко.

anonymous908491
11-17-2016, 19:42
Не точно, но когато си затворен в твойто си малко мехурче от емпирични изводи за света, трудно е да погледнеш на нещата по обективно. Не си достатъчно запознат със социалната антропология и как индивиди като теб функционират та мозъка ти да може да еволюира поне малко.

щом еволюцията включва роднински и междувидов секс, ще я пропусна
пък ти чукай роднините си спокойно, теб от ГМО не те е страх, кво остава за разни кръвни мутации

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 19:51
http://arstechnica.com/science/2015/04/genetically-modified-crops-nature-got-there-first/ това е достатъчно. Пак, не става въпрос за смешване на фасул с риба, нито пък учени са правили такава кръстоска, виж, може кръстоска между гени, но не метаморфоза както ти ги изкарваш... Нито пък натурална селекция.

ГМО явно за теб означава само лабораторни модификации...
Кулктивацията на различни храни също е генно модифициране.

https://www.sciencedaily.com/releases/2010/11/101104083102.htm
Да. ГМО означава лабораторни модификации, защото съм се интересувал. Не случайно е забранено с помръчителни закони фермерите използващи генномодифицирани семена да правят собствено семероизводство, с оглед безпосността им. Има и филми, поразрови се. Вече научи коя е основната корпорация на ГМО.

Размяната на гени от разни микроорганизми, разни мухи и каквото се сетиш си е чисто излюпване на МУТАНТИ не съществуващи никога в природата. А тези хибриди, пак повтарям, че чрез традниционната селекция НЕ МОГАТ да се произведат. Ще ти дам пример със българските хирбриди и сортове царевица и американските. Погледни внимателно разликата в продуктивните заложби..

За разлика от теб имам малко по-голяма видимост в тази сфера, все пак това завършвам и съм имал контакт с професори и доценти по тези въпроси.

defender
11-17-2016, 20:00
Кораба е прав, в природата няма домати с гени на риба.
Освен това, доколкото знам, ГМО културите трябва да бъдат обработвани само със специални торове от Монсанто, а това е вид зависимост.
Докато в природата нещата са доста по-свободни.


ПП: Как така спокойно подарявате монопол върху храната ви на някаква корпорация, братче.

anonymous908491
11-17-2016, 20:03
Освен това, доколкото знам, ГМО културите трябва да бъдат обработвани само със специални торове от Монсанто, а това е вид зависимост.

обработват ги по друга причина, те са де факто отровни, ако не бъдат обработвани с техни препарати и се разболяват много повече от всички други култури

defender
11-17-2016, 20:10
ако не бъдат обработвани с техни препарати и се разболяват много повече от всички други култури

Ами значи и храната ще я направят както при Топлофикация или ЧЕЗ, то тва е целта.
Както БИЛА и ЛИДЛ убиха малкия квартален магазин, така и Монсанто ще уби малкия земеделец.

Абе крепостни селяни, ама по по-модерен начин.

anonymous908491
11-17-2016, 20:16
нещата са много по-зле
техните култури прехвърлят ли се на съседен участък, тия веднага ги приемат за свой продукт и трябва да им плащаш

golemiq_korab_minava
11-17-2016, 20:23
обработват ги по друга причина, те са де факто отровни, ако не бъдат обработвани с техни препарати и се разболяват много повече от всички други култури

Не, за това вече може да се гадае. Но се знае, че веднъж засяти на едно поле, то става заразено за селедващите години, тъй као оставя в почвата част от семената.
Целта на тези фирми е да издокарат всички права към ръчичките си по всякакви извратени начини, то се вижда. И са успели. Цялото производство на СОЯ и Царевица днес в САЩ е ГМО. Голяма част от останалите култури - също. От Европа производството е изнесено към Близкия изток и Средна Азия, където се развива силно.


А че индустрията с пестидиците работи редом с селекцията на голям брой култури - със сигурнст.

А България, че копира всичко, което се прави в САЩ и на Запад - абсолютно е така.

Гледа се паричките как да валят, не екологията, не здравето.


Химията на 100% . И се увеличава. Не зависимо дали ГМО или обикновен сорт, той се третира с отровни вещества от самото засяване. Борбата с болести и неприятели се свежда до използване на повече препарати. Това е най-икономично и в същото време най-изгодно за прозводителите на химията. Премахната е карантината и внасянето на много растителен материал от чужбина ликвидира българската наука от една страна, от друга, а от друга новите вариации са по-чувствителни и се пръскат повече, за сметка на това са продуктивни и всички са доволни, всички се въртят в един добре замислен печелбарски кръг.

defender
11-17-2016, 20:24
нещата са много по-зле
техните култури прехвърлят ли се на съседен участък, тия веднага ги приемат за свой продукт и трябва да им плащаш

Ми да, както на топлофикация само за това че тръбите им минават през банята ни и ще им плащаме, дори и да нямаме парно. Това е същата работа, ама с храната.


Ама глупаците се радват, щото гмо домата нямало да се разваля и са готови да си продадат задниците и свободата. То това е манталитет.

anonymous908491
11-17-2016, 20:28
тръбите минават през банятата ти, плащаш и си живееш
тръбите не минават през банята ти и ти да си търсиш нов дом
тръбите минават през твоята баня, ама не стигат до банята на съседния блок

defender
11-17-2016, 20:37
Очаквам, близко бъдеще всеки, които няма да може да си плаща за нещо ще бъде обявяван за терорист.

Тоест раждаш се и от първия миг трябва да почваш да си плащаш, ако не можеш, табелка потенциален терорист. Всичко ще е предопределено в живота ни.

smilegirl12
11-17-2016, 20:40
Очаквам, близко бъдеще всеки, които няма да може да си плаща за нещо ще бъде обявяван за терорист.

Тоест раждаш се и от първия миг трябва да почващ да си плащаш, ако не можеш, табелка потенциален терорист.

Като цяло и системата на банките е много зле ... Знам един случай на едно 4 - годишно дете и двамата родителя умират в катастрофа и осавят заем и то трябва да го плаща, а е на 4 ?!?!?!? Докато стане на 18 мале мале лихви, глупости ...

defender
11-17-2016, 20:49
Докато стане на 18 мале мале лихви, глупости ...

Ами това ще си е плантация за хора, както например плантация за отглеждане на зеле, на дини, краставици т.н.

Култивират ни, пикират, прекопават, поливат, торят, берат, консумират и изхвърлят. Критерият, че даден човек е вече за изхвърляне (или пък се е развалил) ще е моментът когато човекът няма да може да си плаща за нещо, тогава смърт чрез "доброволна" евтаназия, после му взимат органите (и имуществото като цяло), кремация и прах, изораване за новата продукция.

Това е бъдещето, където бог е пазарът.


ПП: Аз не знам господата материалисти-прагматици (и "по случайност" атеисти) във форума на какво друго се надяват че може да стане, че са толкова ентусиазирани даже?

Нека ни споделят на какво точно бъдеще се надяват. Мерси!

aurissaaaaa
11-17-2016, 21:36
Еми да, т'ва е крайната игра. В САЩ, Китай и Русия няма капак за печалбарите. От ЕС обаче ги пошляпват чат-пат, което пак е нещо.

Уеее

https://www.youtube.com/watch?v=Jo_-KoBiBG0

Айде лека

ПП: усещате ли как се оплаквате от бизнес практиките на компаниите, а за самия продукт нищо съществено не сте казали освен няк'ви свободни съчинения за риби :Д
https://www.youtube.com/watch?v=sH4bi60alZU

an7raks
11-18-2016, 17:46
Ами това ще си е плантация за хора, както например плантация за отглеждане на зеле, на дини, краставици т.н.

Култивират ни, пикират, прекопават, поливат, торят, берат, консумират и изхвърлят. Критерият, че даден човек е вече за изхвърляне (или пък се е развалил) ще е моментът когато човекът няма да може да си плаща за нещо, тогава смърт чрез "доброволна" евтаназия, после му взимат органите (и имуществото като цяло), кремация и прах, изораване за новата продукция.

Това е бъдещето, където бог е пазарът.


ПП: Аз не знам господата материалисти-прагматици (и "по случайност" атеисти) във форума на какво друго се надяват че може да стане, че са толкова ентусиазирани даже?

Нека ни споделят на какво точно бъдеще се надяват. Мерси!

Къде пак намесваш атеизма в простотиите си?

golemiq_korab_minava
11-18-2016, 18:19
няма ли вяра в нещо повече, човек рано или късно започва да прави глупости според мен

an7raks
11-18-2016, 18:31
няма ли вяра в нещо повече, човек рано или късно започва да прави глупости според мен

Че сякаш вярата спира извратеняците по манастирите...

golemiq_korab_minava
11-18-2016, 18:51
Че сякаш вярата спира извратеняците по манастирите...

зависи в какво вярват.