PDA

View Full Version : Въпрос относно зъбите.



357denislav
11-08-2016, 20:22
Здравейте. Аз съм момче на 16 години.
Преди в 3/4 клас започнах да нося шини на горната челюст в продължение на 2 години като накрая зъболекарят ми каза 1-2 месеца да ги нося само вечер преди да ги махна. Имаше добри резултати, но след като ги свалих след 2 години някъде отново предните ми зъби се върнаха напред. На някой друг случвало ли му се е? И какво направихте?
Също си мисля дали пак с шини ще стане прибирането на предните зъби? Зъбите ми са добре подредени единственото което не ми харесва е, че са напред.
Според вас какво може да се направи?

Smrazqvashta
11-09-2016, 06:22
Шини/брекети или оперативно. Други опции няма.

baby_baby
11-09-2016, 10:26
Сложи пак шините трябва си повече време

LadyTerrible
11-12-2016, 16:49
Носила съм както шини,така и брекети.
С шините започнах като много малка още,носех ги почти постоянно,обаче като всяко дете се дразнех ужасно и все гледах да изклинча. :D Освен това връщането на зъбите е неизбежно в този случай,защото няма какво да ги държи в същата позиция.
Когато ми омръзна от шините,сама си казах,че искам брекети. :D След като ми ги свалиха зъбите ми бяха перфектни,още са-почти 8 години по-късно.Моят ортодонт ми залепи т.нар. ретайнери в задната част на зъбите,които ги поддържат в същата позиция,в която бяха при свалянето на брекетите.Не съм имала никакъв проблем оттогава.
Моят съвет е,ако наистина искаш да си оправиш зъбите,слагай брекети.Има различни възможности вече,не както едно време. :D Има модели и цени,поинтересувай се.Разбира се,най-важното е ортодонтът ти да е добър.

btrend
11-16-2016, 08:07
Да, това често се случва. Преди години носих скоби около 4-5 години, след това ги махнах и сега 10-12 години по-късно нося брекети, защото всичко си е както преди скобите. Носенето на фиксатор след лечението е задължително, даже моята ортодонтка ми каза, че зъбите се нареждат за 3-4 месеца, но после поне още толкова трябва да се носят брекетите без да се затягат, за да фиксират резултата. За това е почти невъзможно да има лечение по-малко от година. И носенето на ретайнери е задължително след това.