PDA

View Full Version : От къде мислите са произлезли хората?



_KATRIN_
11-09-2016, 17:11
Напоследък доста често си задавам въпроса
От къде ли идват хората?
Маймуни, извънземни, Бог , друго. Вие как мислите?
(Извинявам се ако вече има такава тема)

VinDiesel
11-09-2016, 17:17
Според мен, ние сме "засадени" на тази планета от извънземните.
Древните народи, гледат нагоре и описват, своите богове.

Ice77
11-09-2016, 17:59
Според мен от Бог!Просто другите възможности са ми абсурдни особено за маймуните. :D

inewton
11-09-2016, 18:07
Човек и да не е вярващ ако започне да се връща малко по малко назад и мисли, няма как да не стигне до Бог.

Dwyd96
11-09-2016, 18:13
Според мен от Бог!Просто другите възможности са ми абсурдни особено за маймуните. :D

Понеже да те направят от нищото не е въобще абсурдно... -.-

pe6oskeiborda
11-09-2016, 18:13
не са ли ви учили в училище :x

Dwyd96
11-09-2016, 18:15
не са ли ви учили в училище :x

На какво? То няма 100% вярна теория :D

pe6oskeiborda
11-09-2016, 18:18
в уикипедия пише че има
вярвам на уикипедия

anonymous908491
11-09-2016, 18:18
Според мен, ние сме "засадени" на тази планета от извънземните.
Древните народи, гледат нагоре и описват, своите богове.

и според мен са те засадили
ама не извънземни

Ice77
11-09-2016, 18:19
Понеже да те направят от нищото не е въобще абсурдно... -.-

Просто ми е по малко абсурдно от това да те засеят извънземни или да произлезеш от някаква си маймуна. :D
Пък и повечето са доказателствата за Бог поне повече от тях съм чувала. :)

Dwyd96
11-09-2016, 18:21
и според мен са те засадили
ама не извънземни

Tи от позицията на аутсайдер, какво мислиш за произхода на човека ? :D

Dwyd96
11-09-2016, 18:21
Просто ми е по малко абсурдно от това да те засеят извънземни или да произлезеш от някаква си маймуна. :D
Пък и повечето са доказателствата за Бог поне повече от тях съм чувала. :)

Дай 1 :D

anonymous908491
11-09-2016, 18:22
Tи от позицията на аутсайдер, какво мислиш за произхода на човека ? :D

някои са като цветята, слънчогледово момченце

inewton
11-09-2016, 18:22
Понеже да те направят от нищото не е въобще абсурдно... -.-

Как тогава сме произлезли според теб. Така и не каза.

Dwyd96
11-09-2016, 18:25
Как тогава сме произлезли според теб. Така и не каза.

Аз подкрепям теорията за еволюцията!


някои са като цветята, слънчогледово момченце

aaa тва беше добро.. Адмирации :D
Но не отговори на въпроса ми?

inewton
11-09-2016, 18:29
Аз подкрепям теорията за еволюцията!
Чувал съм, че и някои еволюционисти вече я отричат.

Dwyd96
11-09-2016, 18:30
Чувал съм, че и някои еволюционисти вече я отричат.

То и Дарвин я е отрекъл... Но за момента ми се вижда по-малко абсурдна от тая с извънземните и Бог :D

VinDiesel
11-09-2016, 18:31
и според мен са те засадили
ама не извънземни

Прав си кривчо!
В твоя случай Дарвин е прав.

inewton
11-09-2016, 18:32
То и Дарвин я е отрекъл... Но за момента ми се вижда по-малко абсурдна от тая с извънземните и Бог :D
А маймуните откъде са дошли според теб?

Ice77
11-09-2016, 18:33
Дай 1 :D

Има многоо стига да са поразровиш даже и повечето учени вече подкрепят че има Бог!
Открили са също и ада.Но ти явно си назад с тия неща.Пък и не си заинтересован няма смисъл да започваме спор :)

Dwyd96
11-09-2016, 18:34
А маймуните откъде са дошли според теб?

Еволюирали са от по-нисши създание, а то от още по-нисшо и така се стига до момент в който се губи първоизточника...

Но все пак съм сигурен, че не съм създаден от кал или квото е там :D

Dwyd96
11-09-2016, 18:35
Има многоо стига да са поразровиш даже и повечето учени вече подкрепят че има Бог!
Открили са също и ада.Но ти явно си назад с тия неща.Пък и не си заинтересован няма смисъл да започваме спор :)

Е и аз съм открил ада... гр. София, бул. Св. Климент Охрдиски номер 8 :D

То има хора които подкрепят и Митъо пищова за президент ама... :D

VinDiesel
11-09-2016, 18:36
Еволюирали са от по-нисши създание, а то от още по-нисшо и така се стига до момент в който се губи първоизточника...

Но все пак съм сигурен, че не съм създаден от кал или квото е там :D

Защо в днешно време все ощв има нисши създания?

inewton
11-09-2016, 18:36
Еволюирали са от по-нисши създание, а то от още по-нисшо и така се стига до момент в който се губи първоизточника...

Но все пак съм сигурен, че не съм създаден от кал или квото е там :D
В първоизточника е ключа. И ако се замислиш, най- логично е първоизточника да е Бог. Не може толкова сложни организми да са възникнали спонтанно. Ясно е, че има намеса на висш разум.

Dwyd96
11-09-2016, 18:37
Защо в днешно време все още има нисши създания?

щото са еволюирали по-късно или въобще не са :D Ако може да те използвам като доказателство за твърдението ми... :D

Dwyd96
11-09-2016, 18:38
В първоизточника е ключа. И ако се замислиш, най- логично е първоизточника да е Бог. Не може толкова сложни организми да са възникнали спонтанно. Ясно е, че има намеса на висш разум.

Ами ако са извънземни ? :D

inewton
11-09-2016, 18:39
Ами ако са извънземни ? :D
А те откъде са дошли тогава?

Dwyd96
11-09-2016, 18:40
А те откъде са дошли тогава?

Moже да са само енергия :D

inewton
11-09-2016, 18:40
Moже да са само енергия :D

А енергията? Тя откъде е дошла? Всичко води към първоизточника.

Dwyd96
11-09-2016, 18:41
А енергията? Тя откъде е дошла? Всичко води към първоизточника.

A първоизточника от къде е дошъл А? :D

inewton
11-09-2016, 18:44
A първоизточника от къде е дошъл А? :D

Първоизточника е дефиниран като вечен и несътворен. Това пак е най- логичното. Все трябва да има нещо, което не произхожда от никъде и това е първоизточника.

Dwyd96
11-09-2016, 18:45
Първоизточника е дефиниран като вечен и несътворен. Това пак е най- логичното. Все трябва да има нещо, което не произхожда от никъде и това е първоизточника.

а може енергията да е първоизточника :D
Или даден низш организъм да е първоизточника... (А.К.А твоят бог е микроб) 8)

VinDiesel
11-09-2016, 18:46
щото са еволюирали по-късно или въобще не са :D Ако може да те използвам като доказателство за твърдението ми... :D

Може, няма ягоди...
Всеки вярва в това, което е най-логичното за него!

inewton
11-09-2016, 18:50
а може енергията да е първоизточника :D
Или даден низш организъм да е първоизточника... (А.К.А твоят бог е микроб) 8)
Бог е и енергия.

Нисшия организъм няма такива следствия, каквито има Бог.

pe6oskeiborda
11-09-2016, 18:51
Първоизточника е дефиниран като вечен и несътворен. Това пак е най- логичното. Все трябва да има нещо, което не произхожда от никъде и това е първоизточника.
е що ве не може ли да се е създал сам
все пак е всемогъщ и може да прави квото си иска

inewton
11-09-2016, 18:52
е що ве не може ли да се е създал сам
все пак е всемогъщ и може да прави квото си иска

То е същото да се е създал сам.

_KATRIN_
11-09-2016, 18:53
Аз съм съгласна с inewton.
Се трябва да има някой първоизточник и е най логично това да е Бог :)

Dwyd96
11-09-2016, 18:54
Бог е и енергия.

Нисшия организъм няма такива следствия, каквито има Бог.

Защо да няма.. Съвсем спокойно може да се е пръкнал от нищото и да се е размножил :D В последствие няколко милиони години еволюция и готово родил се е Нютон :D

Нито твоята теория е 100% достоверна нито моята :D Taка, че докато не стане 100% ясно можем само да спорим и да си живеем. Aз ще си живея без Бог, а ти с бог (който може да е бил миркоб) :D

Dwyd96
11-09-2016, 18:56
Аз съм съгласна с inewton.
Се трябва да има някой първоизточник и е най логично това да е Бог :)

По същата логика можем да приемем, че Ра и Хор са създали хората :D

Edit: Прочем, не разбирам! Ти си явен пример, че човек е произлязъл от маймуните, а подкрепяш нютон :D

inewton
11-09-2016, 18:59
Защо да няма.. Съвсем спокойно може да се е пръкнал от нищото и да се е размножил :D В последствие няколко милиони години еволюция и готово родил се е Нютон :D

Нито твоята теория е 100% достоверна нито моята :D Taка, че докато не стане 100% ясно можем само да спорим и да си живеем. Aз ще си живея без Бог, а ти с бог (който може да е бил миркоб) :D
Според теорията на вероятностите не е достоверна теорията на еволюцията. Каква е вероятността от един микроб да произлезе човек. И каква е вероятността изобщо да произлезе микроб? Едно събитие е възможно само ако за изпълнението му е предоставено безкрайно време. Ясно, че в случая не е било предоставено безкрайно време.

Може и да си прав. Ама според мен е по- вярна моята теория.

VinDiesel
11-09-2016, 19:02
Моята е най-вярна, не се карайте.
Извънземните са ни оставили на тази планета, ние сме им лабораторните мишки.

Dwyd96
11-09-2016, 19:03
Според теорията на вероятностите не е достоверна теорията на еволюцията. Каква е вероятността от един микроб да произлезе човек. И каква е вероятността изобщо да произлезе микроб? Едно събитие е възможно само ако за изпълнението му е предоставено безкрайно време. Ясно, че в случая не е било предоставено безкрайно време.

Може и да си прав. Ама според мен е по- вярна моята теория.

Всеки вярва в каквото иска...

Теория на вероятностите ще уча по-късно!


Айде чао, че стаана бирено време!

inewton
11-09-2016, 19:05
Всеки вярва в каквото иска...

Теория на вероятностите ще уча по-късно!


Айде чао, че стаана бирено време!
Така е.

Като я научиш ела пак да спориш.

Айде. Ама не е ли стуено вече за бира? Сега е за вино време.

Dwyd96
11-09-2016, 19:06
Така е.

Като я научиш ела пак да спориш.

Айде. Ама не е ли стуено вече за бира? Сега е за вино време.

Има и тъмна бира бе :D

inewton
11-09-2016, 19:13
Има и тъмна бира бе :D

Тя е още по- гадна. Вино е най- добре.

inewton
11-09-2016, 19:18
А бог откъде е дошъл? Кой го е създал? В случай, че кажеш, че бог е вечен и идва от нищото, теорията за големия взрив би била също толкова правдоподобна, затова агностицизма е най-правилната идеология.
Казах вече откъде е дошъл.

Не отричам теорията за големия взрив. Както и тази теория не отрича Бог.

haritov
11-10-2016, 07:22
откъдето е произлязъл бог

haritov
11-10-2016, 07:26
А бог откъде е дошъл? Кой го е създал? В случай, че кажеш, че бог е вечен и идва от нищото, теорията за големия взрив би била също толкова правдоподобна, затова агностицизма е най-правилната идеология.

преди големия взрив е имало точно нищо нямало е дори и време

просто хората се ориентираме според времето което е мярна единица за преди и след
но единственото доказателство че времето съществува е часовника и нищо друго
просто живот без време е невъобразим за човешкия мозък понеже то е свързано с всичко в нашия живот

и тук идва въпроса дали щом времето е създадено от нещо или някой то дали този който може да съществува извън него не е бог?

Грозния
11-10-2016, 19:45
Просто ми е по малко абсурдно от това да те засеят извънземни или да произлезеш от някаква си маймуна. :DНе е абсурдно, просто не искаш да погледнеш истината в лицето (или в огледалото) :D!

Tи от позицията на аутсайдер, какво мислиш за произхода на човека ? :DТой говори от личен опит.
Като гледам аватара му, мисля че е заседнал някъде по средата на процеса при който маймуната се превръща в човек :razz:!

Защо в днешно време все ощв има нисши създания?Защото са прости и тъпи и нямат стимул за развитие 8)!

А енергията? Тя откъде е дошла?От Слънцето - нали си физик, уж?!

inewton
11-10-2016, 19:47
От Слънцето - нали си физик, уж?!
Цялата енергия във Вселената е дошла само от Слънцето?

haritov
11-10-2016, 20:49
а слънцето е просто една малка звезда

Ice77
11-11-2016, 18:03
[QUOTE=Грозния;11520204]Не е абсурдно, просто не искаш да погледнеш истината в лицето (или в огледалото) :D!

Абсолютно абсурдно е!!Иначе защо сега нито една маймуна не е станала на човек А?Или пък кой е създал маймуната тогава??

MoonWatcher
11-11-2016, 19:07
Ильоменати... Няма друго обяснение освен това, че са ни развъдили човекоподобни гущери, които сега контролират човешките правителства! Всичко е една голяма конспЕрация! :D
PS - Ice77 - Теорията за човека, произлязъл от маймуната, е неточна и абсурдна. Ч. Дарвин е стигнал до извода, че човека и маймуната имат общи корени, най-вероятно изгубен вид "средно звено", обитавал малки пространства в Кения или Сомалия преди между 7 и 8 милиона години. Плюс това - няма как маймуна да стане на човек. Това не е въпрос на поколения, столетия и хилядолетия, а милиони години. Именно така се е развивал човека през старокаменната ера - преход от хиляди поколения, и за всяко най-просто изобретение са се налагали стотици поколения на опити, неуверени крачки и провали. Еволюцията е дълъг и определено сложен процес. И никой не е създал маймуната - тя е еволюирала от друг вид, следвайки принципа на естествения подбор за период от 3-4 милиона години.

Dwyd96
11-11-2016, 19:59
Не е абсурдно, просто не искаш да погледнеш истината в лицето (или в огледалото) :D!

Абсолютно абсурдно е!!Иначе защо сега нито една маймуна не е станала на човек А?Или пък кой е създал маймуната тогава??

Майка ти и баща ти са създали маймуната!

Тва, че си тъп на куче не омаловажава факта, че спориш за нещо, за което нищо не знаеш :Х

Днешните маймуни и човека (според "Теория и произход на видовете") имат общ прародител(примат - като теб), една част еволюирали в сегашните маймуни, а другата в съвременния човек.