PDA

View Full Version : БГ армия и условия



doctorcrow
11-12-2016, 16:12
Здравейте , не знам дали тук е правилната "зона" за моят въпрос , но не намерих по-подходяща него.
А той е : Как точно бих могъл да се запиша в Българската армия и какви са условията? От Разград съм и съм пълнолетен. Ще помоля да няма коментари от вида на "Трябва да си малоумен за да се запишеш в армията" , "Няма смисъл от Българската армия" и прочее. Моля за коментари единствено относно горе зададеният въпрос.
Благодаря!

anonymous908491
11-13-2016, 19:15
Ако си издръжлив и бърз, ще те пратят за кашик.
Ако си нисък и дребен, ще си танкист.
Ако си момиче и си хубава, Ненчев може директно генерал да те произведе.

golemiq_korab_minava
11-14-2016, 10:27
Здравейте , не знам дали тук е правилната "зона" за моят въпрос , но не намерих по-подходяща него.
А той е : Как точно бих могъл да се запиша в Българската армия и какви са условията? От Разград съм и съм пълнолетен. Ще помоля да няма коментари от вида на "Трябва да си малоумен за да се запишеш в армията" , "Няма смисъл от Българската армия" и прочее. Моля за коментари единствено относно горе зададеният въпрос.
Благодаря!

защо не запишеш едно военно висше училище? Не е толкова трудно. В противен случай, дори да те приемат, ти ще си един никакъв, на най-нисък чин. Ще получаваш минимална заплата. Ще те заточат някъде по границата. Дейностите, които ще изпълняваш няма да включват никакви професионални операции. Не се провеждат учения с бойна техника, по-различна от стрелба с картечница и автомат, защото няма финансиране. Курсовете за клалификация са скъпи. Поне така съм чувал, не съм сигурен. Ако кажем, че искаш да ставаш танкист... Имаме 150 действащи танка. Останалото е в резерв. Сам преценявай какъв ще е шансът ти и колко пъти в годината ще участваш в някаква тренировка и управление на това нещо.. По-скоро ще шофираш някакъв камьон от 1960-70-те години. Или най-вероятно кола-джип. По цял ден ден ще обикаляш като гранична охрана.. Пак казвам, не съм военен, но щом питаш в тиинппрлбем... Не е задължително да имаш образование, за да може се развиваш в някаква дейност, но винаги е предимство. Има и други дейности, например комуникационни системи, радиостанции и др, ама отново според мен за по-хубавото си искат връзки.

Ebaticirka
12-06-2016, 21:40
Приятелю, в българската армия не съществуват чинове, а звания и това, че ще е на най-ниското, може да му е само в плюс.В момента висшето военно училище в Търново определено не е добра идея, на армията офицери не и трябват, трябват и войници.Така, разликата между първото звание- Редник и второто ефрейтор е два лева, при сержантските и офицерски звания също е доста смешен ръста, общо взето в поста ти няма нищо вярно, както и на колегата по-горе.Танкист няма да станеш, това дали ще си кашик или не, не зависи от физическите ти показатели, а от връзки/късмет.Като цяло в армията простотията е на ниво и в момента периода не е никак готин да започнеш, но ще видиш и научиш неща които твоите набори няма, в момента поне два пъти в годината има учения в чужбина- Полша,Германия,Нова Зеландия и т.н.Учения с бойна техника се провеждат и всъщност ако караш "някакъв камион" от не знам си коя година, можеш да се пишеш късметлия.Образованието ти в армията(освен чисто военното) няма никаква тежест и няма да ти е в плюс, влизането става като се обяви конкурс за дадена област, записваш се, минаваш ВМА, комисия и психо, после физически, общ тест за интелигентност и си ти, ако нещо те интересува питай.

haritov
12-13-2016, 13:34
по заслуги се става само ефрейтор и генерал...

Iphigenia
12-14-2016, 20:31
?

golemiq_korab_minava
12-16-2016, 15:45
?

ох този аватар ме забива ;Д