PDA

View Full Version : Ужасен проблем..



speakersn
11-12-2016, 16:22
Здравейте!
Съфорумници искам вашият съвет отностно следната ситуация:
Имам си приятелка от доста време (години), която е доста срамежлива и аз винаги съм влизал в положение. Срам я е от това да е сред много хора, предпочита тесен кръг от хора, ако е възжмоно само ЕДИН човек.Аз съм по-голям с 3 години и отначалото това не ми правеше впечетление, но с годините искам все повече да е край мен и да споделяме не само времето което прекарваме двамата, но и времето което прекарваме и с приятели(не постоянно, но все пак). Иначе казано - искам да я направя ощя по-голяма част от живота ми. Готов съм да направя същото, ако тя имаше компания - да излизам с тях(понякога, без да ставам досаден), да стана част също и от нейният живот в още по-голяма степен, но тя такава компания няма. За всичките тези години в които сме заедно дали вярвате или не, тя е излизала с мен и моята компания точно 0 пъти. А съм и предлагал и съм я канил безброй пъти.. карали сме се .. спорили сме .. . Това което иска тя от мен е да и позволявам без да се сърдя и тн. да излиза с други момчета(тя и още едно момче,а не в голяма компания). В крайна сметка това го получава от мен. Но когато стане въпрос, че е редно и тя да направи нещо за мен,нещо което аз искам, и то не само за мен , но за НАС тя отново излиза с предлозите за срам, че не иска, не може и тн.
Аз постоянно казвам, че сме големи хора вече, и че е редно ако искаме да продължим живота си заедно трябва да създадем и обща среда с други хора, приятели, познати и тн.Дори една нова година не сме карали заедно пак заради срамове и това да не сме с други хора.Времето лети, а с всичките си косури се чуствам неразбран...говорим...спорим .. безброй пъти, БЕЗБРОЙ и промяна няма. Сълзи, чувства .. всичко остава напразно.

Аз искам да бъдя с нея, но искам и тя ми дава това от което имам нужда - не желая да е залепена за мен, ценя си личната свобода, НО желая все пак да имаме и общи приятели да се смеем, да се радваме, да социализираме повече, но това не се случва.Говорили сме с нея хиляди пъти, ХИЛЯДИ.Отчаям съм.Не знам какво да направя повече.Чувствам се безсилен.

Моля ви за мнения/съвети и тн .

:(

LadyTerrible
11-12-2016, 16:33
Много добре те разбирам и мисля,че това,което искаш е напълно нормално. :)
Ако момичето има проблеми с общуването,които са толкова сериозни,колкото казваш,може би има нужда от помощ.Ако съм разбрала правилно,не сте малки.Нейният отказ от общуване в крайна сметка няма как да не повлияе и на теб.На мен лично ми е много странно как при положение,че сте заедно от години,тя не иска да бъде част от твоята среда...в повечето пъти проблемът е точно в обратното.Възможно ли е някой от компанията ти или самата ти среда да я отблъскват по някакъв начин?Да усеща,че не я приемат/удобряват за твоя половинка(което може и в действителност да е далеч от истината)? Да мисли,че нямат общи интереси и да не знае как да се впише?
Ако отговорът на всичко е "не",значи има проблем,който тя самата трябва да реши.Казваш,че си до нея и си правил компромиси и преди,но това не води към положителни последици,само се задълбочава проблемът...значи трябва да смениш подхода.

speakersn
11-12-2016, 16:48
Не сме малки да, въпросите:
Възможно ли е някой от компанията ти или самата ти среда да я отблъскват по някакъв начин? - компанията и средата ми са хора предимно интроверти, тихи и спокойни, сравнително интелигентни и с добри обноски. Нямаме парти енимълс от които евентуално да се притеснява, че ще стават великите купони.

Да усеща,че не я приемат/удобряват за твоя половинка(което може и в действителност да е далеч от истината)? Да казвала ми е, че не усеща отношението което иска към себе си.Тук с голямата уговорка пак казвам, че тя е БУКВАЛНО непозната за тях, дори след толкова много години.И и казвам... "Всичко винаги има 2 страни. Ти си красива (наистина е ) и си ми приятелка,а не идваш с мен никъде..какво да си помислят и те .. че не ги харесваш или че си особняк човек.. как искаш някакво свръх топло отношение от хора, с които си на здравей-здрасти,а и хора които и самите те са в голяма степен малко бастуни(в добрият смисъл) в отношението си към жените?"

Да мисли,че нямат общи интереси и да не знае как да се впише? разбирам въпроса, но не смятам, че това е проблем.Напротив катко казах - интелигентни хора с желание за дълбоки разговори, а не глупости и тн.(нещо която и тя иска).

Тя постоянно сякаш убеждава, по скоро себе си отколкото мен, за това си състояние на срам с това, че едва ли не е велика черта на характера и, и само достойни хора допускала до себе си. Често говори по темата с някаква агресия и почти злоба, сякаш като защитна стена, която строи около себе си с цел да не допуска външни хора. Счита почти ВСИЧКО за лично и не желае и да говори дори за ежедневни работи с други хора, за да не разбере някой нещо за нея..

Леле.. като пиша го колко нелепо звучи всичко...

VinDiesel
11-12-2016, 16:59
Така от прочетеното разбирам, че не живеете заедно.
Заживеете ли, ще е още по-голям проблем.
Имам въпрос.
Върни се назад във времето и ми кажи за първия ви секс, срамежлива ли беше и сега срамежлива ли е?
Как е в секса като цяло, сещаш се, мръсница или монахиня?

LadyTerrible
11-12-2016, 17:00
Леле.. като пиша го колко нелепо звучи всичко...

...Сега като си прочетеш какво написа,предполагам си даваш по-точна сметка за случващото се.Не познавам нито теб,нито момичето.Ти знаеш най-добре.На мен не ми изглежда като да има голяма надежда за промяна от само себе си при нея.Напомня ми за една позната страшно много...тя сама отблъсква хората от себе си и после го оправдава с всякакви средства.Винаги съм смятала,че подобен проблем идва от страховете дали ще бъдеш приет/харесван от околните и за да избегнеш да бъдеш отблъснат,ти го правиш пръв...Затворен кръг е.Личностен проблем.Ако беше чак толкова сигурна в себе си,чертите на характера и дойстойнствата си,дали щеше да постъпва така или просто нямаше й пука,нямаше да се страхува,защото тя сама се оценява и това е най-важното за нея?

baby_baby
11-13-2016, 20:38
Мисля че момичето не е срамежливо а просто си е харесала друго момче и иска да е с него

VinDiesel
11-13-2016, 20:50
Мисля че момичето не е срамежливо а просто си е харесала друго момче и иска да е с него

Далеч си от истината.