PDA

View Full Version : Сурови яйца ?



КХАН БОЛГ
11-12-2016, 19:30
Как е по-добре да се приемат яйцата - да се пият сурови или да се варят ? Салмонелата, ако изобщо се появи само в разтройство ли се проявява ? По колко яйца на ден ? :)

VinDiesel
11-12-2016, 19:44
Аз съм пил по две сурови яйца на ден със жълтъците.
Но съм ги купувал пресни от селата.
Ако ти е непоносимо така чисто, взимаш си прясно мляко домашно, слагаш в една кана, мляко, айцата и с пасатора. Може да настържеш и банан вътре...

Rakshy
11-12-2016, 22:24
просто ги сготви, за да не поемаш излишни рискове


миналата или по-миналата седмица даваха, че на пазара има заразени полски яйца

ако не внимаваш кво купуваш като нищо можеш да се заразиш

изглежда хардкор и по филми и клипове пият сурови яйца, но според мен няма смисъл

КХАН БОЛГ
11-13-2016, 06:48
Вчера пих едно ей така да пробвам изобщо не е лошо на вкус, даже беше вкусно на фона на нещата които ям последната година :D Яйцата са домашни, от някакви съседи на село защото ние нямаме. От магазина не бих рискувал, въпреки че един приятел вече 2 години пие такива и нищо му няма.
Сега пробвах за закуска 3 яйца и банан пасирани - божествен всук. По колко на ден мога да пия ?

mathematicalinteger
11-13-2016, 07:50
Доколкото съм чел, може да се получиш хранително натравяне.По-добре си го готви, а не ги пий.

Грозния
11-13-2016, 08:19
Яйцата са домашни, от някакви съседи на село защото ние нямаме. От магазина не бих рискувал, въпреки че един приятел вече 2 години пие такива и нищо му няма.Така рискуваш повече, яйцата от магазина се предполага че са минали някакъв контрол за произхода и качеството, най-малкото някой носи отговорност че ти ги е продал. Нямам нищо против домашните яйца, но там контролът е никакъв и по-добре си ги готви за да нямаш ядове, както ти каза Ракишито.

VinDiesel
11-13-2016, 09:34
Не прекалявай, жълтъците са проблем, иначе белтък можеш колкото искаш.

mathematicalinteger
11-13-2016, 10:33
Абе, да не си гледал някакъв филм, където пият яйца, че да имаш толкова мерак?

КХАН БОЛГ
11-13-2016, 11:20
Надявах се да има по-подготвени от мен, все пак съм виждал че има и трениращи тук :D За суровите яйца се носят легенди във фитнеса и бодибилдинга. И все пак много противоречиви изводи.

mathematicalinteger - Има риск да се заразиш със салмонела, наскоро прочетох че съдържат гликопротеин - авидин. Авидина се свързва с един от витамините от група Б - биотини го неутрализира, което създавало риск от биотинова авмитаминоза. На друго място четох пък, че жълтъка бил най-богатия на биотин и при консумация на цели яйца това не влияело. При термична обработка авидина се разрушава и обезврежда. Филм се сетих за класическия пример Роки, ама не е от там просто отдавна се чудя как да ги приемам. Както казах един приятел си пие всеки ден и се зачудих защо да не почна и аз.

Грозния - От това което изчетох през последните седмици всички препоръчват домашни яйца, затова и взех такива. Точно тия от магазина са от кокошки гледани в изкуствена среда и шанса от проникване на салмонелата е значително по-голям.

VinDiesel - Мерси за съвета братле. И това е доста спорна тема едни казват, че повече от 2 жълтъка на ден не са полезни, други казват, че пък съдържа омега 3-6 мастни киселини и трябва да се приемат цели.

Ако има някой по-компетентен да ни освети :D

VinDiesel
11-13-2016, 11:55
Аз повече от два жълтъка не приемам, според мен и много други са достатъчни. Едва ли ще ходиш на Мистър Олимпия.... Така че не прекалявай.

Rakshy
11-13-2016, 21:04
Хората казват, че жълтъците са лоши заради холестерола, но това не е вярно. Холестерола го делят на 2 вида- добър и лош :Д

Яйцата подпомагат за нивата на добрия холестерол, което е добре. Няма проблем да ядеш жълтъци, няма проблем и да ядеш яйца стига организма ти да се справя, защото някои хора се товарят от яйцата (товаренето се изразява в подуване на корема, диария, гнусни пръдни и т.н. )

Slarc3
11-15-2016, 01:32
Тва ,че яйцата са "лоши" и т.н. идва от холестерола , а Ракшу вече обясни, соу на кратко -> Буллшит.

Сурови яйца => Hardcore movie broscience bullshit.

Готви си ги по какъвто ти е кеф начин, същите резултати.

Obsebvashta
12-12-2016, 21:14
Баба ни носи редовно от село + домашно прясно мляко. Вкуса и на яйцата и на млякото е уникален и няма нищо общо с вкуса на тези в магазина.

Rakshy
12-13-2016, 00:00
Баба ни носи редовно от село + домашно прясно мляко. Вкуса и на яйцата и на млякото е уникален и няма нищо общо с вкуса на тези в магазина.

супер и кво

Seattle
12-13-2016, 06:50
^ Как кво? Поръчваме си яйца и мляко от баба и.

Rakshy
12-13-2016, 09:21
:D :D :D

Obsebvashta
12-13-2016, 20:57
Защото по-горе се коментираше за тези от магазините дето са минали уж някакъв контрол.

Rakshy
12-13-2016, 22:22
Защото по-горе се коментираше за тези от магазините дето са минали уж някакъв контрол.

ахм и как твоя пост помага на някого?

Obsebvashta
12-13-2016, 22:48
ахм и как твоя пост помага на някого?

С това, че ако могат да си набавят домашни, а не да си купуват боклуците от прехвалените магазини.

Rakshy
12-14-2016, 20:35
С това, че ако могат да си набавят домашни, а не да си купуват боклуците от прехвалените магазини.

ахм "прехвалените магазини", ясно

Obsebvashta
12-15-2016, 03:47
Не падаш по гръб, а?

Rakshy
12-15-2016, 09:07
Не падаш по гръб, а?

ако падна по гръб те прибирам в гард, споко

еспадата и точко тряа да знаят за какво говоря :Д

Obsebvashta
12-18-2016, 07:57
ако падна по гръб те прибирам в гард, споко

еспадата и точко тряа да знаят за какво говоря :Д

Едва ли. ;)

Rakshy
12-18-2016, 21:37
Едва ли. ;)

кво едва ли, точно те 2мата знаят какво е "да прибереш някого в гард"

ти просто си си тъпа

Obsebvashta
12-21-2016, 21:02
кво едва ли, точно те 2мата знаят какво е "да прибереш някого в гард"

ти просто си си тъпа

А ти защото си много остър! Но и ти май не знаеш какво е "да прибереш някого в гард"?!

tochko
12-21-2016, 21:34
Хммм, ами Ракши всъщност не схванах израза......

И нека Обещаващата да не се газира толкова ;)
Все пак момичето има право. И аз ползвам домашни яйца-ще кажете няма контрол и да няма нужда от такъв защото когато си произвеждаш сам кокошки от яйца купени от съседката Пенка, шансът да са заразени с нещо почти отпада защото ти ги храниш и контролираш на сто процента, респективно и продукцията им откъм яйца за консумация. С млякото нещата са по-сложни защото все пак е течност, но отново се доверявам на местен производител, а не на млякото от пакети/кутии.

От друга страна и колегата има право, защото до колкото знам живее в Софето пък там месния кравар и бабините яйца отпадат и трябва да се прибегне до готови продукти.

Rakshy
12-22-2016, 08:37
оф бе бате, да прибереш някого в гард е като след тейкдауна влезете в позиция "full guard"

http://www.grapplearts.com/wp-content/uploads/2012/03/closed-OH-head-grip.jpg

така като са те свалили си в най-добрата позиция, в която можеш да бъдеш, а именно - full guard

тва беше може би жиу жицу шега, която се надявах да схванете, ама кур бате, в джудото нема граплинг на земята :Д

Slarc3
12-22-2016, 09:01
^ само аз ли схванах от първия път за кво иде реч .. а по темата "яйца от магазина или не" - стига сте драматизирали, няма да умреш от купени продукти...

tochko
12-22-2016, 14:50
, ама кур бате, в джудото нема граплинг на земята :Д

Схванах обаче за горе написаното ще поспорим

Rakshy
12-22-2016, 19:13
Схванах обаче за горе написаното ще поспорим

няма да спорим, казвам го образно, защото идеята на BJJ е да си на земята и да събмитнеш, идеята на джудото е да го хвърлиш по гръб, am I wrong?

не разбирам от джудо, на олимпиадата всички гонеха ипон - което е хвърляне по гръб? :Д

Obsebvashta
12-23-2016, 14:24
Май се оказах права ;) ?

Slarc3
12-23-2016, 15:44
^ само аз ли схванах от първия път за кво иде реч ..


Схванах обаче за горе написаното ще поспорим

Направо си се оказала права..

Rakshy
12-23-2016, 17:15
тъпа к8рва махай ми се от раздела

tochko
12-24-2016, 23:00
няма да спорим, казвам го образно, защото идеята на BJJ е да си на земята и да събмитнеш, идеята на джудото е да го хвърлиш по гръб, am I wrong?

не разбирам от джудо, на олимпиадата всички гонеха ипон - което е хвърляне по гръб? :Д
Въпросната позиция по гръб се избягва за нападение защото самото стигане до нея означава точки за другия/задържане и в защита стигне ли се до там веднага следва защитна стойка по корем за защита. Иначе ключове си има на ръцете и душене, но както казах но при по-открити ситуации. Особено зрелище в това отношение предлагат колегите от Монголия с хвърчащи ключове които те изпъват веднага след приземяването.
На състезание партера се играе за кратко ако няма абсолютна доминация от единия противник и следва "Мате" от съдията и възвръщане на борбата в стойка. Това как се достига масово до победата не означава, че това е единствения и най-угоден за всички начин.