PDA

View Full Version : как да се заговоря/запозная с момиче



sp0rt666
11-13-2016, 00:09
здравейте

Имам проблем с комуникацията с момичета, много се притеснявам като говоря и изобщо не ме бива в такива неща.. :(

има едно момиче (по-малко от мен на години) което харесвам.. от година някъде постоянно я засичам наляво на дясно (ужасс) от един град сме, но тъй като съм си доста срамежлив винаги избягвам контакт освен визуален с очи.. но като ме погледне и направо ........ Х_Х

Пробвах през фб, не ми отговори нито на покана нито на съобщението.. как мога да се престраша и да отида да я заговоря... но имам чувството че ще се препотя три пъти и ще се изчервя като Домат ако отида и я заговоря просто ей така :(

През всички случаи до сега в които сме се засичали винаги гледа към мен така все едно иска ще ме прониже с Поглед ;д надявам се да не е така, но знам ли, но Пуст срам и не мога да направя първа крачка..

Нямаме общи приятели (въпреки,че градчето не е изобщо голямо)

VinDiesel
11-13-2016, 09:46
Не е трябвало да бързаш с фб, а като гледам, не ти е отвърнала, май няма да ти отвърне и на живо.
Но ако искаш все пак пробвай.
Отиваш и се запознаваш с нея.

baby_baby
11-13-2016, 10:11
Най-добре е на живо а не поминтернет така всеки може опитай на живо

Borntobewild..
11-13-2016, 14:53
Ми не е лошо да пробваш да говориш с нея, но тъй като не те е отразила във фейсбук, защо смяташ, че ще те отрази и ако отидеш да говориш очи в очи?

sp0rt666
11-13-2016, 21:45
Не знам и защо смятам и аз че ще ме отрази, но не за първи път ми е се е случвало(преди 2години) да съм добавял някое момиче в ФБ и да не приеме покана, а пък на живо да сме си говорили и да се поздравяваме всеки път.. нз да ли аз съм в грешка или Фб нещо не е както трябва,

но със Колежка която буквално се изпивахме с поглед и говорихме с часове в лекции и на кафе, като я добавих в фб тя не ми върна покана, на другия ден пак си говорим?!?!??!! Да ли шибания фб не излизат известия или просто ми е чудно..
Но както и да е..

Въпроса е как да я заговоря след като сигурно Десетки пъти сме се разминавали като Пътни знаци до сега и нито аз нито тя е отговаряла :( и това ми се струва тъпото..,че ако я заговоря(ако все пак се престраша) как ще реагира ;д

VinDiesel
11-14-2016, 04:41
Риск печели, риск губи. Заговори я, пък каквото стане.

Грозния
11-14-2016, 18:54
Пробвах през фб, не ми отговори нито на покана нито на съобщението..СПРИ!

Както ти каза Дизела, щом не ти е отговорила през ФБ, какво те кара да мислиш, че тя ще те хареса и нещо би могло да се получи между вас?!

И другите са прави, че винаги е по-добре да се действа на живо, но в тоя случай няма смисъл - забрави я!

Риск печели, риск губи. Заговори я, пък каквото стане.А така - да вземе тя да го отреже, че да му дойде ума в главата :D!

VinDiesel
11-14-2016, 19:01
По-добре отрязан, отколкото в невидение и размисли, дали ще му обърне внимание.

Грозния
11-14-2016, 19:03
По-добре отрязан, отколкото в невидение и размисли, дали ще му обърне внимание.Тя работата е ясна, но както казваш - нека се опари сам :D!

VinDiesel
11-14-2016, 19:04
Ще му олекне, а и всеки е удрял на камък, въпроса е колко камъни имаш...

jolymoly
11-29-2016, 17:48
Ми, какво да ти кажа, аз съм момиче и са ме заговаряли какви ли не по НДК. хдхд Веднъж като бях със сетра ми, едни ни питаха дали да гледаш Цар лъв е за малки деца и че те редовно си гледат детски филмчета. Хаха, много смешно беше, но накрая ние много бързахме и нито номера, нито нищо... Просто, ако видиш някое момиче сама на пейка, където и да е, отиваш питаш я какво си мисли за еди какво си, какво прави, запознаваш се с нея. Виж сега, такива неща като срамуването трябва да ги забравиш тотално, отишъл си да си поговориш с нея, какво толкова?! Даже можеш просто да изкоментираш, че харесваш блузата и, шапката и или каквото и да е. Лично на мен ще ми стане доста мило, аз съм си срамежлива по природа. хдхд Даже смешното си е,че давам съвети които най-вероятно аз няма да спазя. хдхд Но както и да е, колкото и да е банално, просто бъди себе си. Допаднете ли си или не, какво толкова? Нито края на света е утре, нито вали за последен път сняг. Това беше от мен, айде поздрави и късмет. х

Genasis
11-29-2016, 18:42
Много смешни въпроси задаваш, но разбираше че аз като един добър батко ще ти обясня 3 неща а за другите ти сам ще се сещаш!

1. Никога не приемай дадено момиче като нещо повече от теб! - На кратко.. когато харесаш едно момиче не мисли че няма друга като нея и че е богиния! Просто е постави като приятел, говори с нея както говориш на твой добър приятел, прави мили жестове и казвай мили думи, но никога не мисли че е нещо повече от теб!

2. Бъди над нещата! - Представи си че вече си е заговорил и тя почне да има някакъв интерес към теб. Следователно ти продължаваш да си мил с нея но никога не приемай нищо навътре! Момичетата са жалки същества които умират за внимание и правят всичко зареди него! Бъди човек на място и винаги устоявай, момичетата харесват мъже които са над нещата!

3. Момичетата са елементарни!- Има период от време.. може би седмици или месеци в които трябва да се държиш прекрасно с нея, трябва да и докажеш, че ти си най-правилния избор който може да направи, разбира се че през това време тя няма да показва почти никъв интерес към теб, но там е играта че когато почне да показва някакъв интерес към теб изведнъж спри да е търсиш! Така ще разбереш дали иска теб, ако почне да ти пише и да ти се обяснява .. твоя е !

sladura89
11-29-2016, 20:56
Ми не е лошо да пробваш да говориш с нея, но тъй като не те е отразила във фейсбук, защо смяташ, че ще те отрази и ако отидеш да говориш очи в очи?

Защото, ако говори с нея на живо ще види, че се държи мъжки и има топки и може пък и да забележи нещо в него, а по интернет няма как да усети енергията или да види какви емоции изпитва като пише! :)

sladura89
11-29-2016, 20:59
Не знам и защо смятам и аз че ще ме отрази, но не за първи път ми е се е случвало(преди 2години) да съм добавял някое момиче в ФБ и да не приеме покана, а пък на живо да сме си говорили и да се поздравяваме всеки път.. нз да ли аз съм в грешка или Фб нещо не е както трябва,

но със Колежка която буквално се изпивахме с поглед и говорихме с часове в лекции и на кафе, като я добавих в фб тя не ми върна покана, на другия ден пак си говорим?!?!??!! Да ли шибания фб не излизат известия или просто ми е чудно..
Но както и да е..

Въпроса е как да я заговоря след като сигурно Десетки пъти сме се разминавали като Пътни знаци до сега и нито аз нито тя е отговаряла :( и това ми се струва тъпото..,че ако я заговоря(ако все пак се престраша) как ще реагира ;д

Ами като за начало започни със Здравей, или Здравей как се казваш?.....Аз се казвам..... Приятно ми е да се запознаем! :)
Ако ти е трудно тогава пробвай да се поздравявате само със здрасти и след няколко такива случаи може да се породи интерес в нея, трябва да си уверен, да имаш самочувствие и в същото време и да си загадъчен, а не като отворена книга нека да и е трудно да разбира неща за теб така ще държиш интереса ѝ, може ти да я разпитваш и да гледаш да не казваш почти нищо за теб освен, ако тя не те пита, даже и тогава може да не и отговориш още от първия път, а да смениш темата! :)