PDA

View Full Version : Въпрос за 3D



Рандомммм
11-18-2016, 08:35
Може ли някой да ми каже как се учи скриптов език? Говоря за скриптов език, който се използва за 3D, това е нещо подобно като пресъздаване на събития / условия / действия (като WC3 свят редактор). Аз направих моя втори модел и аз мисля, че е мндобър, аз мисля че моделирането е лесно, но скриптовете са чист кошмар за мен.

JDeel
11-18-2016, 11:04
Ами както се учи всяко друго нещо - започваш с основите, после бавно и полека надграждаш. С магия и молитви няма да стане.

anonymous908491
11-18-2016, 11:12
така и не се разбира кво искаш да учиш или правиш, ама тва е бъдещето

https://www.khronos.org/registry/webgl/specs/1.0.3/

3д модели и с нотпад можеш да си правиш

Рандомммм
11-18-2016, 12:44
така и не се разбира кво искаш да учиш или правиш, ама тва е бъдещето

https://www.khronos.org/registry/webgl/specs/1.0.3/

3д модели и с нотпад можеш да си правиш

Гледай ся брат аз знам, че е лесно аз вече направих моя модел, и ми се получи тва 3D когато имах един нотпад.

Тия работи ги правя от скоро , и ми се струват много лесни, сега аз искам да опитам да направя някакъв вид MMORPG игра, което си е е трудно в сравнение с това, ще кажа само че, аз трябва да създам главното меню, куестове, да взема оръжия, да си защита системата и индикатора да е злато. И да те питам според тебе колко време ще отнемат тия неща? Питам те щото аз съм малкл мързелив, и прекарвам цялото си време в интернет в продължение на 3 години. Сега аз най-накрая да почна да правя нещо полезно за мене. Между другото аз видех един урок, който показва как се правят скрипт движения.

anonymous908491
11-18-2016, 15:48
https://www.youtube.com/playlist?list=PLLUWsMtogf9jQGzn3nAjAw2_aq3PM08pC

Рандомммм
11-18-2016, 19:52
Пич най-накрая почти може да се каже че разбрах как се прави ама с тоя скрипт си е ебало майката. Благодаря ти за помощта така или иначе.

EDIT: А виж тука ся кво направих:
{create {number}}
{show {number} at {Bottom of the screen}
{set {number} = 0}

=====New Script Page========
EVENT {if {char} is near to {region1} do
= destroy {region1}
= set {number} = 200
= sound play {/imported/assets/lootedGold.mp3}
}

Мисля че разбра кво правя , освен това искам да се опитам и да го преведа на С # и искам да му хвана цаката и на това.

JDeel
11-20-2016, 07:42
Искам, искам... Пак казвам, не става нито с магия, нито с молитви, нито с напразно очакване изведнъж знанието да се настани в мозъка посред нощ. Когато искаш да научиш някакъв език за програмиране, има само един път за това - намираш уроци за него под каквато и да е форма (книга, видео, статии, курсове, приятел) и започваш да го научаваш. Но в днешно време информация има навсякъде и за C# и за всичко и е достатъчно само да потърсиш. Колко време ще отнеме... години, никой не е казвал че е лесно.

Рандомммм
11-20-2016, 10:38
Аз търся съвети и мнения относно работите дето ги правя тук. Да кажем че
Int gold = 0; това
е същото като:
INT gold;
gold = 0;
Единствената разлика е, че за пръв път той става цяло число и след това се променя.
Това, което питам за скрипта, е как мога да го въведа правилно? Например
, ако gold = 5 след това (gold = 0)