PDA

View Full Version : Съвет относно часовете за хранене и тренировките



tidtols
11-20-2016, 07:06
Здравейте. С течение на няколко години свалих доста килограми с цената на много усилия и тренировки. Последните няколко месеца качих няколко килограма и сега съм 55 и бих искала да стана отново около 50-51, защото в тези кг се чувствам най-добре. Знам как да се храня, за да отслабна здравословно ( казвам здравословно, защото минах и през йо-йо ефекта на гладуването ).
Понеже съм втора смяна и се налага да тренирам от 9 до 10-10:30 съм объркана по отношение на храненето, дали да ям преди или след тренировка и.т.н.
Преди ставах, тренирах и чак към 12 хапвах и после вечерта и така не закусвах в продължение на години, но знам, че това не е правилно и вече съм решена да го правя по правилния начин. Така, че, бихте ли ме посъветвали според вас в какви часове трябва да хапвам, според нещата, които споделих. Бих ви била много благодарна :)

VinDiesel
11-20-2016, 10:59
Храниш се преди тренировка и след.
Това е най-правилното хранене.
Час, час и половина преди тренировка и същото след тренировка.
След тренировка, продължаваш да гориш калории, макар и тялото да ти е в покой, започнеш ли да се храниш веднага, ще спреш процеса.
Успех с възвръщането на желаната форма.

foreversmall
11-20-2016, 20:14
:D няма значение кога ядеш

VinDiesel
11-20-2016, 20:32
:D няма значение кога ядеш

Нали, вечер 1 път й стига?

Rakshy
11-20-2016, 23:28
няма правилен начин

спокойно можеш да не закусваш, въпроса е дали се чувстваш добре без закуска?


ако ти пада захарта/кръвното много и не можеш да тренираш е близко до акъла, че трябва да ядеш преди тренировка, за да не ти стане лошо


Свежда се до това дали можеш да тренираш на гладно. Ако примерно станеш, изпиеш едно кафе (само кафе, без мляко, без захар, без мед, без там квото още се слага на едно кафе, чисто) и идеш да тренираш всичко е точно. Ако станеш, изедеш една купа овесени ядки и тогава отидеш да тренираш - пак всичко е точно. Не дръж много на всичките сложности свързани с инсулин и т.н.

Най-доброто мерило е това как се чувстваш, както казах, ако ти става лошо - ядеш, ако не ти - не ядеш.