PDA

View Full Version : Преодолими ли са раните?



RiB
11-21-2016, 16:08
Здравейте. Не пиша много тук, но ми е интересно мнението Ви и също така може да споделите Ваши лични истории. Та... когато в една връзка има едно сериозно нараняване между двамата, това забравя ли се, според вас? Не говоря като спомен, а като чувство? Преодолявали ли сте нещо подобно? Люта рана, която да разколебае някой от двамата, но след това нещата да потръгнат? Айде, живи и здрави!

LoadRunner
11-21-2016, 17:22
да бе, минава, периода е 2 години и напълно си забравил
ма кво искаш да кажеш с това "но след това нещата да потръгнат", ти да не си някой мазохист че да прощаваш неща от въздуха и да си стоиш пак там
продължава се напред с нова

divergent
11-21-2016, 18:23
Даже и да започнеш уж на чисто, тези неща си остават и няма как да се правим, че не ги е имало. Може като цяло да не си спомняш за тях, но все ще има някой момент, в който споменът ще се завърне - или просто ей така ще ти блесне без повод, или при някой дори маловажен проблем във връзката.

LadyDi
11-21-2016, 19:01
Може да е клише, но раните заздравяват. Белезите от тях, обаче, си остават. И докато гледаш белега от грозна рана, можеш ли да забравиш колко е боляло?

VinDiesel
11-21-2016, 19:04
Зависо колко е дълбока раната.
Има простими и не...
Когато нещата са много навътре, колкото и клиширано, счупената чаша и да я залепиш, няма да е като новата...

Грозния
11-21-2016, 19:10
Не говоря като спомен, а като чувство?Като чувство ще го преодолееш и ще ти мине, но като спомен - никога!

LadyTerrible
11-22-2016, 04:47
Мнооого зависи,това мога да кажа.Зависи от хората,от проблема,от чувствата,от отношението ...
Повечето неща след време не болят,колкото и да са те наранили,но естествено-човешки същества сме и имаме памет. :)

RiB
11-22-2016, 08:51
Не съм мазохист. За жалост аз бях дикхеда в определени моменти. Реално не съм такъв, но явно понеже бях некъв мазохист в предишната връзка и ми се промениха доста морални устои. Тъй де, просто се чудя има ли смисъл. Винаги съм си мислил, че ако двама човека са един за друг - няма да имат каквато и да е пречка. Ама, явно падам от друга планета.

LadyTerrible
11-22-2016, 09:07
Винаги съм си мислил, че ако двама човека са един за друг - няма да имат каквато и да е пречка.


Това е много детско и романтизирано виждане за нещата.Няма връзка без никакви проблеми,без никакви конфликти и без никакви пречки.Дори в детските приказки има пречки между двамата влюбени герои. :D
Смисълът се корени в това как се продоляват тези пречки,какво е отношението на двамата партньори спрямо връзката и как я поддържат,закрепват и развиват.Ако очакваш с един човек да се срещнете и изобщо да няма нито една пречка или проблем между вас или във вашите отношения,винаги ще оставаш разочарован.Всичко идва от нагласата,желанието,възпит анието и чувствата,а понякога и от времето. ;)

an7raks
11-22-2016, 09:38
Даже и да започнеш уж на чисто, тези неща си остават и няма как да се правим, че не ги е имало. Може като цяло да не си спомняш за тях, но все ще има някой момент, в който споменът ще се завърне - или просто ей така ще ти блесне без повод, или при някой дори маловажен проблем във връзката.

+100

Smrazqvashta
11-22-2016, 13:05
Има хора, които прощават, но не забравят. За мен да помниш е равно на това да не простиш. Няма как да продължиш, ако те преследват спомени от миналото.

heartsdesire
11-22-2016, 16:12
Зависи от много неща, колко дълбока е раната и дали човекът се поучава от това, че те е наранил веднъж или свиква с теб, приема те за даденост и ти причинява такива многократно. Няма връзка без проблеми, конфликти и рани понякога. Въпросът е в това да намериш човек, който си струва, който си заслужава, с който заедно да преодолявате пречките, вместо взаимно да си ги създавате един на друг.

lentini999
12-17-2016, 19:41
Явно много зависи от това какъв човек си..Аз счупената чаша вече не се мъча да лепя,но дори когато сложих край на всичко и опитвам да продължа напред още спомените ме мъчат ..понякога се отчайвам мислейки че това няма да има край.

NomNomNom
12-24-2016, 18:01
много сте злопаметни

Bisha
12-31-2016, 11:11
Не съм мазохист. За жалост аз бях дикхеда в определени моменти. Реално не съм такъв, но явно понеже бях некъв мазохист в предишната връзка и ми се промениха доста морални устои. Тъй де, просто се чудя има ли смисъл. Винаги съм си мислил, че ако двама човека са един за друг - няма да имат каквато и да е пречка. Ама, явно падам от друга планета.

Точно обратното е, пречки безброй, въпроса е да ги преодолеете заедно. Най-малкото точно след тея "пречки" връзката става по-здрава. Спорове и такива неща показват че и на двамата ви пука. От личен опит знам ако всичко на външен вид е винаги наред, значи не е и в крайна сметка ще се натрупа толкова неизказано че накрая нещата ще се разпаднат.
Най-важното в една връзка е да си имате доверие. Аз лично реагирам доста бурно на нещата и в момента в който се случват ги приемам много навътре и ги мисля твърде много, но да речем на следващия ден вече си виждам всичко ясно и съм окей. Не знам, просто следвай интуицията и чувствата си. Ако някой си струва наистина, колкото и да ме наранява ще намеря причина да остана. (абе тука става много подробно и too deep)