PDA

View Full Version : помощ



nadejda123
11-22-2016, 19:42
Здравейте!
Момиче съм на 15г.
Имам проблем,който се е случвал и преди.
В интимната област,точно където са срамните устни и влагалището ме сърби адски много.
Разбира се спазвам лична хигиена..
Мия се редовно с интимен гел..
Не съм правила секс!!!
Случвало се е да ме сърби,но като влезна да се измия и се намажа с крем здраве ми минава..
Сега проблем е друг,сърби ме от 4 дни и е супер неприятно.
Срам ме е да кажа на родителите си или да отида на гинеколог.
Четох много статии и пише,че може да са гъбички.
Мястото не само сърби,а е зачервено.
Тренирам волейбол и е супер неприятно да ме засърби пред всички,а адски сърби
Някой да даде идеи от какво може да е това..
Искам да спре сърбежа и зачервяването.
Полудявам!!

nadejda123
11-22-2016, 20:25
:)

Smrazqvashta
11-23-2016, 08:46
Течение имаш ли? Най-вероятно е това.

Но тъй като кожата там е по чувствителна може и някой от продуктите, които ползваш по време на/след бръснене да не ти се отразява добре.

Иди на гинеколог, не се притеснявай. Тъй като не водиш полов живот тя няма да ти прави обстоен преглед, а само ще погледне. Няма смисъл да се измъчваш.

nadejda321
11-23-2016, 18:58
Течение имаш ли? Най-вероятно е това.

Но тъй като кожата там е по чувствителна може и някой от продуктите, които ползваш по време на/след бръснене да не ти се отразява добре.

Иди на гинеколог, не се притеснявай. Тъй като не водиш полов живот тя няма да ти прави обстоен преглед, а само ще погледне. Няма смисъл да се измъчваш.

Направих си нов профил,че стария не го потвърдих и не ме пуска..
Ами да имам бяло течение,почти винаги.
Четох в един сайт,че може да е от прахът за пране или о превръзката.
Много жени са писали,че имат същият проблем.

heartsdesire
11-23-2016, 20:56
В интернет има всякакви неща, но е най-добре самата ти да отидеш на гинеколог да се прегледаш. Може да ти изпишат някакво мазило, просто е най-добре да се консултираш с лекар.

nadejda321
11-23-2016, 21:14
В интернет има всякакви неща, но е най-добре самата ти да отидеш на гинеколог да се прегледаш. Може да ти изпишат някакво мазило, просто е най-добре да се консултираш с лекар.

Ако не мине до няколко дни...
Проблема е,че ме е срам да отида на гинеколог ,ако отида на кожен лекар???

Smrazqvashta
11-24-2016, 09:40
Щом имаш и течение си за гинеколог.

angel_S
11-24-2016, 11:59
90% гъбички. Щом не си правила секс просто каже на майка ти. Вече ми се е случвало това и знам колко е неприятно. Спокойно, кажи и да те заведе на гинеколог и той ще ти изпише някакви хапчета и така.

nadejda321
11-24-2016, 13:45
А само ще мине ли ???
И друг път ми се е случвало ,но за 1 ден и минава..
Ако не мине до няколко дни ще кажа..
Гинеколога трябва да ме гледа,смисъл само,ако му обясня какво има има няма да стане ,нали?
А има ли начин да се лекувам сама в къщи ???

heartsdesire
11-24-2016, 17:07
Не, няма начин, защото не знаеш какво ти има. Недей да се срамуваш, това им е работата.

nadejda321
11-24-2016, 20:31
Чух ,че със сода бикарбонат разтворена в топла вода ,можело да се прави промивка и минавало.

angel_S
12-09-2016, 17:22
Не минава... Ама щом не си правила секс, защо тогава те е страх да кажеш на вашите и да идеш на лекар.