PDA

View Full Version : ОБЪРКАН ДО ДУПКА?!



latinmoon
11-24-2016, 17:11
Здравейте хора!
Момче съм, на 18 години вече. Объркан и омазан в разни схеми и филми за живота.
Вече все по-често се питам какъв е смисъла на живота, какъв е пътя към успеха, каква е тайната за волята, какво е любовта, какво да правя...
Чета доста книги за личностно развитие и за успешни и богати личности, и на теория знам доста, но нищо не правя по въпроса. Защо и аз не мога да си обясня. Попаднал съм в капана на книгите - само чета, чета и чета, за да се чувствам добре и в правилния път за кратко. Опитах да медитирам често, да визуализирам, да обуздая мислите си, успявам но за кратко. За известно време сякаш знам формулата за успеха, тайната на света, как да бъда богат, колко е лесно и приятно всичко, а сега съм много, много долу духовно и сякаш всичко, което знам е без значение и предназначение.
Не, не искам да съм обикновен човек с работно време от 8 до 17ч, да се прибирам вкъщи, да вечерям с жена си, на която изневерявам тайно, да се напивам всяка вечер и да гледам телевизия и особено тъпите НОВИНИ докато ми промият достатъчно мозъка. Не. Това поне ме крепи да се развивам.
Тренирах много и различни неща, имам богата култура как да се храня благодарение на брат ми, който е фитнес инструктор, но често спирам тренировките и правилното хранене и се омазнявам. Сега от 2 месеца не съм тренирал нищо и съм качил към 4-5 кила. Пак не знам защо, просто ми писва, омръзва ми и се отказвам.
В любовта не знам как вървят нещата. Доста моми си харесвам (явно само на външен вид) и като ги опозная, като разбера, че не са това, което съм си мислил, видя ли, че не са толкова позитивни и готини, станат ли лесни и скучно, просто губя интерес. С доста момичета бях последните 2 години, но не мога да завържа сериозна връзка. Мога, но явно не съм искал. Сега не искам да се занимавам с никакви момичета, защото поне вмомента ми изглежда безсмислено.
Приятелите. Имам само 1, който често прати тъпи неща, въпреки, че аз много му помагам и винаги съм разчитал на него и доста неща сме преживели заедно, все пак му прощавам и не ги мисля тези неща въобще. Всички други гледат да те преебат, да те използват докато си им полезен, после се оправяй. Силно ми се иска да не е така, но е.
Любимото ми хоби и дори професия, защото въпреки, че съм ученик, успявам да изкарваю доста пари от него, започва да ми омръзва май. Исках да се развивам в тази сфера след като завърша, да се занимавам цял живот с това, но напоследък започва и то да ми омръзва и се чудя какво става.
Господ? Атеист ли съм, не съм ли? ! Какъв съм и аз не знам. Вярвам, че има някаква сила, но да кажа, че съм истински християнин едва ли.
Поне знам, че съм добър човек. Никому лошо няма да мисля, чувствам се в пъти по-щастлив да помогна на някого, отколкото да му се присмивам. Вярвам в това, че ако си добър ще привличал само хубави неща. Всички сме едно. Всички сме създадени от една материя. Като правиш едно нещо то се връща при теб.
Попринцип съм голям оптимист, но сега си правя равносметка, че май само ми се исла да съм. Или просто оптимистите си казват истината, но все пак се надяват да не е така. Защото аз се надявам да не е. Но от 2 месеца насам нищо не се е променило.
О... и тези телефони.
Когато съм с някого въобще не си поглеждам телефона. Но сам ли съм в нас, някои дни мога да изпукам час, два дс чета разни работи на телефона или да слушам музика ( поне не седя у фейса ). Но пак е загубено време. Искам да го спра са го използвам, да го забравя, да го изхвърля. Но не ни стига воля явно. Трябва да ми се насъбере много, да ми писне и да спра да го използвам. Става, но за малко.
Не знам, книгите ли ме объркаха, хората ли, хормоните ли? Това част от пътя към успеха ли е? Знам ли...
Как да намеря пътя, какво да правя? Ще мине ли скоро...
Благодаря за вниманието!
Бъдете живи и здрави и усмихнати, добри и обичащи хора.
Благодаря!

Jack_Reacher
11-24-2016, 19:45
не съм го чел цялото но ти нямаш цел
избери си цел и почвай да правиш необходимото и да я преследваш докато я постигнеш