PDA

View Full Version : Как да разпозная фалшивия часовник?



Tatyanaamd
11-27-2016, 10:13
Здравейте, взех си часовник Версаче, но имам някакво странно чувство, че не е оригинален.Някой има ли идея как мога да разбера?

Грозния
11-27-2016, 13:12
Първо от къде и как си го "взел/а"?

Ако е от официален магазин-представителство, би трябвало да е оригинален.
Другият вариант е да го занесеш на добър часовникар, който да го погледне и да ти каже какъв е - оригинален, реплика или откровенно менте.

VinDiesel
11-27-2016, 13:39
Оригиналните часовници имат сертификати.

MoonWatcher
11-27-2016, 15:16
Познава се по цената. Оригиналните часовници "Версаче" струват обикновено между 800 и 1000 лева, поне подобна е цената на повечето модели на сайта им. Ако си купил/а модел за 50-100 лева, е почти 100% фалшив. Също така, скъпи часовници се продават само в маркови магазини, специализирани в продажбата на часовници или дори само една марка часовници. Ако си взел/а часовника от някой магазин с джунджурии или в някое магазинче в някой мол, едва ли е истински.

haritov
11-27-2016, 17:51
Познава се по цената. Оригиналните часовници "Версаче" струват обикновено между 800 и 1000 лева, поне подобна е цената на повечето модели на сайта им. Ако си купил/а модел за 50-100 лева, е почти 100% фалшив. Също така, скъпи часовници се продават само в маркови магазини, специализирани в продажбата на часовници или дори само една марка часовници. Ако си взел/а часовника от някой магазин с джунджурии или в някое магазинче в някой мол, едва ли е истински.
аз и ментета мога да продавам за по 1000лв няма кой да ме спре

всеки часовник има отличителен белег като линии разположени диагонално върху металната горна част на корпуса (това е само пример)

или нещо от сорта поинтересувай се и виж за твоя часовник

MoonWatcher
11-27-2016, 18:02
аз и ментета мога да продавам за по 1000лв няма кой да ме спре

всеки часовник има отличителен белег като линии разположени диагонално върху металната горна част на корпуса (това е само пример)

или нещо от сорта поинтересувай се и виж за твоя часовник

Можеш, но в магазина за джунджурии в мола или пък в OLX едва ли някой ще се довери на човек, продаващ часовник за 1000 лева. Най-гарантирано оригинален часовник се купува от магазин на компанията производител или от сайта им, де... Иначе ако има някакъв различителен белег за оригиналност, то той трябва да е на особено място или почти незабележим, за да бъде труден за фалшификация. А за да разбере дали има такъв, трябва ходене при часовникар и хвърляне на още пари.

haritov
11-27-2016, 18:57
Можеш, но в магазина за джунджурии в мола или пък в OLX едва ли някой ще се довери на човек, продаващ часовник за 1000 лева. Най-гарантирано оригинален часовник се купува от магазин на компанията производител или от сайта им, де... Иначе ако има някакъв различителен белег за оригиналност, то той трябва да е на особено място или почти незабележим, за да бъде труден за фалшификация. А за да разбере дали има такъв, трябва ходене при часовникар и хвърляне на още пари.
нъц
забележими са

anonymous908491
11-27-2016, 20:15
Можеш, но в магазина за джунджурии в мола или пък в OLX едва ли някой ще се довери на човек, продаващ часовник за 1000 лева. Най-гарантирано оригинален часовник се купува от магазин на компанията производител или от сайта им, де...

бля бля бля
в заложните къщи е пълно с оригинални
особено в тия до казината

tatyanamd
11-29-2016, 18:39
Часовникът е купен от американски сайт за 900лв. Само, че това беше преди повече от месец и името му ми избяга. http://www.prikachi.com/images.php?images/512/8972512F.jpg http://www.prikachi.com/images.php?images/515/8972515J.jpg http://www.prikachi.com/images.php?images/517/8972517F.jpg

anonymous908491
11-29-2016, 19:11
би трябвало да има документи, часовници за по 100лв са задължително с документи и номер

Genasis
11-29-2016, 19:29
Няма такова нещо като оргинален часовник! Има часовници с оргинална марка която повишава 60-70% цената на часовника!
Ето например аз лично продавам часовници www.stylishwatch.tictail.com , и не мисля че някой би се оплакал от качеството или нещо подобно!

Давам пример с телефоните... така наречената голяма марка за телефони- SAMSUNG се разработват в Китай, нима да не са оргинални!?

JDeel
11-30-2016, 11:41
http://versace.certilogo.com/
Тук се проверява автентичността. Търсиш някакъв 12 цифрен код дето да започва с CLG, трябва да е на картонче или нещо такова. Повече инфо: http://www.versace.com/international/en/customer-care/authenticity.html

dimitar_ak
11-30-2016, 12:08
Марки, които правят гащи, не правят часовници. Дори и да е оригинален, като механизъм няма да е нищо особено - китайски, Citizen или Seiko

HardJ
12-02-2016, 07:26
Хора вие сте луди :D Имам голяма мания с часовниците и хвърлям големи пари за тях, като разбира се , че има истински часовници :D. Тогаво защо хората продължават след толкова години да плащат по 30000-60000 за часовник ако само пишеше Rolex ;). Всичко е до качество и майсторлък :) Относно твоят часовник не ми изглежда много оригинален попринцип часовниците на Versace под циферблата имат код и пише къде е произведено часовничето, на винта им има логото на Versace :)
И да Versace нямат собствен механизъм предимно ползват класическият ETA 2824, който е Swiss не е японка ;)
И един съвет ако си купуваш часовник само от оторизан търговец или бутик, като винаги трябва да имаш документи, печат и сертификат на купувача :)