PDA

View Full Version : Притеснявам се, не знам какво ми е



unknown201620
11-29-2016, 14:27
Здравейте! Много бих се радвала, ако някой ми даде някакъв съвет, понеже вече много се притеснявам и много ме е страх. Момиче на 19 години съм. Преди 2 седмици имах полов контакт за първи път. Още по време на половия контакт усетих много силни болки в областа на пикочния мехур и ми се пишкаше. На следващия ден имах зацапване, което смятам, че беше нормално, но се появи и една тежест ниско в корема. Не обърнах внимание, мислих, че е нормално, понеже цикълът ми наближаваше и мислих, че е от това. 5 дни след това на 20ти цикълът ми дойде, като първия ден си вървеше нормално и доста обилно както си ми е попринцип. На следващия ден обаче се разболях доста сериозно с гнойна ангина, имах много висока температура. Изписаха ми антибиотици и започнах да ги пия веднага. Дали от настинката или от антибиотиците, но на следващия ден цикълът ми стана много оскъден и след 1-2 дни спря. Докъто бях болна усещах и леки симптоми на цистит, постоянно имах чувството, че ми се пишка, а като отида и нищо. Пих антибиотиците 2-3 дни и след като се излекувах ги спрях. Но и до сега тежеста в корема си остава, като дори имам и доста силни стягания, понякога усещам и болки в кръстаа и яйчниците. Вчера бях на гинеколог, прегледа ме и ми каза, че нямам никакви възпаления на маточните тръби и матката, не ми погледна яйчниците и аз я попитах, но тя каза, че няма как да е от тях. Но въпреки това усещам дискомфорт. Днес си пуснах изследвания за цистит и бъбреци и сега чакам. Но съм много притенсена и се чудя дали да не посетя и друг гинеколог. Много съм изплашена, не знам какво да си мисля, дали е от яйчници или е цистит, много бих се радвала ако някой ми даде някакъв съвет, защото това чакане ме побърква и започвам да си внушавам всякакви неща, дори и че съм бременна въпреки, че няма как да е възможно, защото ползвахме презерватив, а и докторката не спомена нито дума, че е вероятно. А и все пак ми дойде. Не знам дали половият контакт има нещо общо, или всичко е от настинката и от антибиотиците, но много се притеснявам. Не съм имала полови контакти от тогава, единствео въпросния първи път. Нямам никакви други симптоми, само тежеста и болката ниско долу, дори като пишкам не ме боли и не ми пари, но винаги след като се изпишкам имам чувството, че пак ми се пишка.. много моля ако някой е изживявал нещо подобно да ми даде съвет. Благодаря предварително.

heartsdesire
11-29-2016, 16:59
Не мога да ти дам диагноза, но според мен най-вероятно е цистит или възпаление на пикочния мехур, секса няма нищо общо, правили сте го с презерватив. Не че е на сто процента сигурно, риск винаги има, обаче предвид оплакванията ти най-вероятно е свързано с пикочните пътища или бъбреците. Като излязат изследванията кажи какво е станало.

unknown201620
12-01-2016, 12:32
Здравей, мила! Благодаря ти за отзивчивоста. Днес излязоха резултатите от излаедванията ми. Има наличие на някаква бактерия Streptococcus agalactiae.. доколкото разбрах е от група Б, но нямам никаква представа какво причинява, имам час при лекарката чак в понеделник, до тогава сигурно ще се побъркам.. не знам какво да правя и дали има основание да се плаша..

Smrazqvashta
12-01-2016, 12:54
Стрептокока ще ти го излекуват, но аз имам опасение, че от толкова притеснение ще ти стане нещо.

unknown201620
12-01-2016, 18:15
Притеснявам се, защото прочетох не особено хубави неща в интернет... не знам как съм го прихванала, дали е по полов път или от самата настинка и гнойната ангина.. ще мога ли да си водя нормален полов живот и опасно ли ее..

Smrazqvashta
12-01-2016, 18:24
В интернет можеш да намериш не особено хубави неща за много диагнози. Поговори с твоя лекуващ лекар, нека ти отговори на всички въпроси, за да се успокоиш. И спри с този интернет сериозно.

unknown201620
12-01-2016, 18:29
Добре, благодаря много, наистина много ме успокоявате!

heartsdesire
12-01-2016, 18:45
Голяма е грешка като имаш притеснения относно здравето си да проверяваш в интернет, защото в интернет има всичко и си внушаваш, че и на теб може да ти има нещо сериозно.