PDA

View Full Version : Какво да правя?



BaiTo6o
12-03-2016, 17:07
Нещата стоят по следния начин - харесах си едно момиче от моето даскало, намерих я в фб добавих я и си пишем от известно време и доста ми допадна, като съдя по нейното държание изглежда, че и аз и допадам и инстинкта ми го подсказва, но нещата седят по следния начин - Аз съм на 18 а тя на 14-15, не е като да нямаме разлика в възрастта. Но като цяло мен това не ме бърка, защото ми допада наистина. Не гледам с очи на нея като поредната бройка за секс или каквото било. Просто ми е малко странно защото с всички с които съм бил до сега сме имали максимум до година две разлика във възрастта. Не ме притиснява и, че примерно могат да тръгнат някви слухове, че съм ходил с малки и тн. Та да минем към въпроса - в даскало се засичаме редовно но нея я е доста срам, имам чувството, че и се заплита езика като я заговоря нещо :Д кофтито е, че тяхните не я пускат вечер до късно на вън, а изглежда, че на нея и се иска (ама нали знаете как седят нещата когато си малък .. ) та въпроса ми е да направя ли крачката за нещо повече или по-добре не. Моля само сериозни и обоснователни коментари а не само от сорта "Дейставай" или " Недей". Ако съм изпуснал нещо да разясня и не ви става ясно нещо питайте, ще допълвам.

VinDiesel
12-03-2016, 17:16
Първо и ти си малък, така че 3 години разлика не са нищо. Нормално е да има контрол от родителите си, все пак е момиче и е малка. Щом имаш сериозни намерения и я харесваш, какво те спира да искаш сериозна връзка с нея? Ако нещата потръгнат се запознай с родители й още в началото, така ще видят че си сериозно момче и веригите около врата й, ще потпаднат до някаква степен. Все пак, защо се колебаеш?

BaiTo6o
12-03-2016, 17:53
Ами точно това е, че не знам как ще реагират родителите и. Защото много от приятелите ми са на мнения, че родителите и като разберат, че имаме такава разлика в възрастта не биха ме взели на сериозно или по-точно не биха ме харесали, да не говорим , че кой ги знае ако са някви много строги може да има неща от сорта на "повече да не сме те видяли с тоя" или нещо от сорта.

VinDiesel
12-03-2016, 18:03
Докато не пробваш, няма как да разбереш, аз лично не вярвам да има проблем с годините. Разбирам да си на 25-30, естествено реакцията на родителите ще е основателна. Ще бъдеш мъж, отиваш и се запознаваш с тях, така също ще направиш и впечатление на бащата. Всеки баща би поверил дъщеря си на мъж, а не на някой сополанко.
Сегашната ми приятелка е на 20, а аз на 26, не сме в сериозна връзка, родителите й са ме виждали на снимка, знаят на колко съм и са ОК с това.
Така че няма от какво да те е страх или срам.

BaiTo6o
12-03-2016, 18:08
Донякъде си прав. Просто още може би не съм сигурен в себеси как да постъпя, въпреки, че знам какво искам. А пък и малко е кофти, че я ограничават в излизането но донякъде е разбираме заради възсрастта и най-вече, че е момиче. Но пък това ми е странното на мен, защото други си е да излезнете двамата вечерта, било то разходка или друго.

divergent
12-03-2016, 18:11
Не ви е чак толкова фрапантна разликата, стига родителите ѝ да не са по-възрастни и/или консервативни, едва ли биха сметнали три години за нещо страшно. Другото което е, не самата разлика, а възрастта е от значение. Не е на 12 все пак. Нищо няма да загубиш ако направиш следващата крачка, покани я да излезете и ще си проличи дали може да стане нещо между вас.

divergent
12-03-2016, 18:14
А пък и малко е кофти, че я ограничават в излизането но донякъде е разбираме заради възсрастта и най-вече, че е момиче. Но пък това ми е странното на мен, защото други си е да излезнете двамата вечерта, било то разходка или друго.
Това ще е само в началото, ако нещата евентуално станат сериозни, ще започнат да я пускат до по-късно. Моята майка например винаги ми е мрънкала за късните прибирания и съм длъжна да звъня или пиша на всеки кръгъл час, ако съм навън през нощта, а съм на 19. Когато обаче съм била със сериозен приятел, ѝ стига само да знае, че съм с него, за да е спокойна и да не ме кара да докладвам непрекъснато.

heartsdesire
12-03-2016, 18:24
Когато обаче съм била със сериозен приятел, ѝ стига само да знае, че съм с него, за да е спокойна и да не ме кара да докладвам непрекъснато.

Съгласна съм с това.
Ако това са единствените неща, които те притесняват, защо пък да не пробваш? Щом ти допада като външност и характер, покажи ѝ. Три години наистина не са нищо особено, а и като родителите разберат, че си читаво момче може би няма да имат нищо против. Зависи и от родителите, някои са по-строги за едно, други за друго. Ако нещата се развият добре, със сигурност и ще я пускат до по-късно, като знаят, че е с теб.

BaiTo6o
12-03-2016, 18:25
Значи да действам пък да видим к'во ще стане, а някъв съвет как да подходя с нея по-точно с първата крачка към нея, защото е по-малка. :Д

divergent
12-03-2016, 18:33
Значи да действам пък да видим к'во ще стане, а някъв съвет как да подходя с нея по-точно с първата крачка към нея, защото е по-малка. :Д

Е не е бебе все пак, покани я да излезете, бъди кавалер, в никакъв случай не ѝ прави сексуални намеци и забрави за всякакви мръснишки шеги, не знам дали е от скромните или от по-отраканите, но предполагам би я стреснал опит за целувка още на първа среща, но пък можеш да я гушнеш за довиждане. Не познаваме момичето, за да кажем със сигурност какъв трябва да е подходът ти, но съм сигурна, че ще усетиш как да действаш в зависимост от ситуацията. :)

VinDiesel
12-03-2016, 18:45
В днешно време малките са по-отракани, едно време се забивахме със седмици, сега 1 ден е много.....
Сам трябва да напипаш почвата как да действаш, с всяка е различно и подхода трябва да е различен.
И бъди себе си, не се прави на нещо, което не си.
Успех!