PDA

View Full Version : Ужасно ме ревнува....Помощ



moon_moon_moon
12-03-2016, 23:17
Здравейте, хора! Наистина имам сериозен проблем и се надявам на съветите ви :)
На 20 съм, от няколко месеца имам връзка с мъж на 27. Той е изключително много ревнив, но напоследък ревността му ескалира. С всеки ден е по-зле. Не ми позволява без него да се виждам с приятели,ако го направя следва страшен скандал. Не ми позволява да използвам социални мрежи, ако го правя трябва да е само нещо много важно и то да става пред него, недай си Боже да разбере, че аз съм влизала във Вайбър, инстаграм, фейсбук и т.н след като си е легнал или без да му кажа. Иска когато той пожелае да му показвам чатовете си с приятелки, да го информирам кога си говоря с тях по телефона, колко време и за какво, иска да му показвам регистъра ми на повикванията на телефона. При всяко едно писане с приятелка, защото аз с момчета не си пиша, трябва да му казвам и да показвам какво си пишем.Ако му кажа, че с приятелките ми сме се чули просто ей така,за да видим коя какво прави,веднага започва да ме обвинява, че аз едва ли не обръщам повече внимание на тях, отколкото на него. Сърди се ако излизам от вкъщи дори до магазина без предварително да съм казала, ако през деня съм правила нещо, за което не съм му казала-например да ида да напазарувам в някой различен от друг път магазин-скандал. Ревнува ме от бившите, постоянно ме разпитва за тях, какво сме правили с тях, за секса и т.н. Обвинява ме, че аз още имам чувства към някой от тях и искам да се върна при него, а няма основание за това. Когато се скараме по-жестоко ме обижда по всякакъв начин, псувал ме е, наричал ме е идиотка, крава, тъпанарка, темерут и всякакви производни. Аз съответно се обиждам и си тръгвам, той със сила ме връща при него,оставял ми е синини от дърпане, стискал ме е за челюстта и врата(не чак да ми спре въздуха, но все пак), след което започва да ме прегръща и целува, и след минута пак започва да ми крещи. Когато е ядосан ми вика много силно, блъска, чупи, къса каквото намери. После се извинява за поведението си, но все пак ми казва, че аз не съм била права и държанието ми го провокира да се държи така. Не ме е бил досега, но не знам дали скоро няма да се случи. Говорила съм много, той обещава да се промени, но са скандал след скандал, промяна няма. Казва ми, че причината да се държи така била в мен, нямал ми доверие. А като го питам защо ми няма казва не знам. Наистина не искам да се разделяме, но не издържам вече. Той дори ми се сърди ако се смея с приятелка и съм щастлива, защо не съм се смеела с него. Търся съвет, благодаря ви предварително :)

VinDiesel
12-03-2016, 23:26
Аз припаднах 5 пъти докато четях...
Ако виждаш бъдеще с такъв човек си го търпи, но в едно съм сигурен, той няма да се промени, по-зле ще става.
Много са ми смешни такива мъже, проблема му е че си няма вяра на него. Мисли постоянно дали е достатъчно добър, дали те задоволява и дали ще му изневериш.
И щом ти няма вяра, защо е с теб, една връзка се гради предимно на взаимодоверие.
И по скоро те има за даденост, тъй като си на 20, а той на 27, затова и те командва така умело и те изкарва все теб виновна.
Тези хора с болни мозъци как ги търпите, не знам..

Niakoitam
12-04-2016, 07:55
Спокойно...и много по-зле ще става. :) Хванала си се с пълен комплексар, които си избива комплексите върху теб. Или много е лъган или така е подучен или просто изневерите са му в кръвта и гледа от себе си. Недай си Боже да се омъжиш за въпросният или да имаш деца с него щом сега се държи така с теб освен, че ще бъдеш заключена постоянно във вас, освен, че няма да имаш достъпдо приятели, освен, че няма дори и да ти даде да си имаш своя работа ще ядеш и мнооого голямо количество бой. Отървавай се докато е време, защото и сега май вече е късно. Тоя комплексар, поне както го описваш, няма да те пусне и нямада се отървеш никак лесно от него.Не че те плаша, но вероятно истинските ти проблеми тепърва предстоят...

michaelis
12-04-2016, 08:01
май виждам, че някои са приели вече ценностите на Саудитска Варвария, че и усмивки сложени явно ти е и готино на всичкото и отгоре :D добре де ако положението беше толкова зле не би ли трябвало човечето на смайлито да изглежда така - :( ?

tori
12-04-2016, 08:02
А ако го прави с мен тва, дали няма да го облъскам с тиганя и да си замина?! Мамка му, полиция има, приятели имаш, може би братя и братовчеди, баща имаш. Е можеш ли да поискаш помощ от тях?! С такива хора можеш да се разбереш само с много бой.

Niakoitam
12-04-2016, 08:31
А ако го прави с мен тва, дали няма да го облъскам с тиганя и да си замина?! Мамка му, полиция има, приятели имаш, може би братя и братовчеди, баща имаш. Е можеш ли да поискаш помощ от тях?! С такива хора можеш да се разбереш само с много бой.

Ти се благодари, че не си се хващала с подобен, че тигана ще дрънчи често по твоята глава. :D Такива индивиди често бой не ги плаши. Те са свикнали или да бият или да държат на много бой. Въпреки, че няма как да познавам гаджтето и де. Може да е както крими елемент така и мишок.Но с тези заплахи чрез стискане на врат, челюст, правене на синини по-скоро на първото ми бие.Просто са от много малко време заедно, че да си покаже истинските рога.

heartsdesire
12-04-2016, 11:06
Как така не искаш да се разделяте? Приятно ли ти е друг човек да разполага с твоя живот вместо теб? И няма такива ''ама аз го обичам''. Докато е време, направи всичко възможно да се отървеш от него. По-зле ще става, не искам да те плаша, но е точно така. Не си мисли, че не можеш без него, защото си едва на 20 години и животът е пред теб. Не си позволявай да си го развалиш с този мъж, въпреки че не мога да го нарека такъв.

NomNomNom
12-04-2016, 15:39
Извинявай, ама при първата синина се изнасяш от там, нямаш оправдание да си с него още, не знам какво очакваш.
Ако и това не е трол, нещо много невероятни станаха всички теми

Niakoitam
12-04-2016, 15:59
Номке, стига с тая мнителност и световни коспирации към всичко...:D

an7raks
12-04-2016, 16:00
Те напоследък и потребителите станаха "невероятни".

LoadRunner
12-04-2016, 16:06
то че не е нормално не е
ама странно е това че казва че е на 20 а я ревнувал от всичките и бивши
че те колко са 2,3,4...
ама ти що толкова бивши имаш, да не би на теб да ти има нещо нередно, просто ми е любопитно?

sladura89
12-04-2016, 22:52
Според мен човекът има ментални проблеми! Щом ти няма доверие значи всичко е ясно бягай колкото можеш по-бързо от него! :)

sladura89
12-04-2016, 22:53
Аз припаднах 5 пъти докато четях...
Ако виждаш бъдеще с такъв човек си го търпи, но в едно съм сигурен, той няма да се промени, по-зле ще става.
Много са ми смешни такива мъже, проблема му е че си няма вяра на него. Мисли постоянно дали е достатъчно добър, дали те задоволява и дали ще му изневериш.
И щом ти няма вяра, защо е с теб, една връзка се гради предимно на взаимодоверие.
И по скоро те има за даденост, тъй като си на 20, а той на 27, затова и те командва така умело и те изкарва все теб виновна.
Тези хора с болни мозъци как ги търпите, не знам..

+1

И не само, ако някое момиче ми се държи по този начин директно и бия шута!!! Не знам тя как го търпи тоя! :)

moon_moon_moon
12-05-2016, 01:03
то че не е нормално не е
ама странно е това че казва че е на 20 а я ревнувал от всичките и бивши
че те колко са 2,3,4...
ама ти що толкова бивши имаш, да не би на теб да ти има нещо нередно, просто ми е любопитно?
Преди него съм имала връзка само с двама. Всички останали, от които меревнува, са мои приятели, съученици, колеги и т.н. с които сме си писали или говорили по ккакъвто и да е повод, недай си боже да разбере, че някой е имал симмпатии към мен, макар и аз да не съм отвръщала.

Borntobewild..
12-05-2016, 17:57
Бягай далеч, възможно най-скоро

NissaN
12-05-2016, 19:26
Я му е.и майката и си намери някой стабилен.

RapExotic
12-06-2016, 06:56
Вероятно проблема му се дължи на спомени с някоя бивша, която му е изневерявала и го е наранила. Той те асоциира с нея и явно не може да си владее нервите. Може да пробваш да го убедиш да идете заедно на психолог, ако намираш някакви други положителни качества в него извън тази ревност и това държание. В противен случай нямаш избор освен да го разкараш.

michaelis
12-06-2016, 07:16
Преди него съм имала връзка само с двама. Всички останали, от които меревнува, са мои приятели, съученици, колеги и т.н. с които сме си писали или говорили по ккакъвто и да е повод, недай си боже да разбере, че някой е имал симмпатии към мен, макар и аз да не съм отвръщала.

"твоя пич" не е само с теб, леко пощипва и други мадами ако искаш можем да се обзаложим. Такива деспоти където си избиват комплексите над слабия пол и го дават мегаревниви, в реалния живот нищо не могат да свършат и всъщност "крадеца вика дръжте крадеца" защото той знае много добре какво прави той самия, за да отклони вниманието от себе си и в същия момент някоя друга пача го прави на маймуна 100% от там получава комплекс, който трябва да се избие. Да се обзаложим ли, че моята теория е вярна ? :smt111

dimitar_ak
12-06-2016, 08:35
И за какво ти е такъв? Добре ли се чувстваш с него?

Mariqq_
12-07-2016, 10:27
Здравеей! Мислех, че при мен ситуацията е зле, но явно съм сбъркала!! При мен например за дискотеките той винаги трябва да е с мен.. Не че ще ми пречи или нещо, но 5/6 пъти вече се уговарям с приятелки да излезем по женски и заради него вс път отлагам, защото започва да ми говори какви ли не глупости само и само да се откажа.. Например :( ,,Сами момичета в дискотека ти добре ли си" , ,,ще се напиеш като мърша и ще танцуваш с някви др момчета" , ,,ще ти се натискат" и т.н)... Онзи ден едно момче ми прати покана във фб и аз го приех, защото ми беше много познат.. На приятеля ми му излезе, че съм го приела и ми го праща и вика : кой е тоз? Ако искаш му пиши да излезете. И някви такива.. На същия ден вечерта приятеля ми щеше да спи вкъщи, но в последния момент ми каза, че ще ходи в тях защото се бил уговорил с приятелите си да гледат мача.. Пишех му през 1/2 мин, а той ми отг през 20/40 мин.. Като спря да ми отговаря ми писа това момче, за което по рано се скарахме.. Момчето ми писа ,,здр" , ,,на колко си" , имаш ли си приятел" .. След като разбра, че си имам приятел ми написа ''Лека,, и това беше не е като да ме е канил да излизаме или да ме е зарибявал.. След като приятелят ми го видя направо откачи.. Започна да ми крещи ''Защо си му отговаряла,, , "ти курва ли си,, , "направо да му беше писала да дойде във вас,, , "омръзнах ли ти? Вече не съм ти интересен ли,, и т.н стана му гадно разбирам го донякъде, но да ми крещи и да ми говори така вечеее е прекалено.. За най-малките неща се сърди и започва да реве като момиченце само и само да ми стане гадно и гузно и да става на неговата.. Четох много неща и стигнах до извода,че е ужасно ревнив НЕТЪРПИМО ..също така четох и са емоционален манипулатор ..Моля кажете си мнението за държанието му.. Да продължавам ли да търпя ..

VinDiesel
12-07-2016, 12:44
Ако ти кажем да се омъжиш за него, ще го направиш ли?
Ти си преценяваш най-добре.

Borntobewild..
12-07-2016, 18:07
Момиче, плюй си на петите и да те нямааа

LoadRunner
12-07-2016, 18:18
по принцип е така, ревността убива абсолютно всичко, после става на инат всичко, като мъчение
но има го фактора "повод" за ревност
който иска да се самосезира "не давай повод за ревност и няма да те ревнуват"
един път посееш ли зрънцето, особено ако е в началото край, почва се
друго е че има кухи лейки които не осъзнават границата на тоя "повод"
има си граници
що за обвързана жена ще приема непознати във фейса си преди първо да е питала- кой си, от къде си, кво искаш?
тука говорим за лапешки истории
може да се каже че това си е точно тийн тема и тийн излияния

Mariqq_
12-08-2016, 05:58
Това момче, което приех всъщност ми се оказа далечен братовчед :Д .. Ние сме заедно от почти 7 месеца.. в началото беше много спокоен. Преди излизаше с моята компания, а едното момче ме харесваше и виждах, че на приятеля ми му е кофти като се заговоря с него и избягвах да общувам с него.. Сега 7 месеца по-късно приятеля ми все още ревнува от него, а не му давам никакви поводи, а и момчето си има приятелка .. Наскоро приятеля ми се беше уговорил с приятелите си да излязат и с една приятелка решихме да отидем на кафе и се оказа, че това момче, което ме харесваше също беше там с негови приятели и ни извика при тях .. Приятеля ми не ми отговаряше на съобщенията нито ми звънеше.. Както и да е по-късно се скарах с приятеля ми, защото сме били заедно на кафе с това момче... Започна да ме пита "харесваш ли го" , "вече не те задоволявам ли" и т.н .. За дискотеките вчера пак се скарахме.. Казва, че се притеснява, но неговото е по скоро ревност от въздуха .. "Изнасилват момичетата праят ги на гъз друсат ги" , "извинявай, че исках да те предпазя от олигофрени и че се притеснявах " ...

Cattleya94
12-21-2016, 12:58
Това с ревността си е жива болест. Не знам, не е нормално. За съжаление имах подобни преживявания свързани с излизането по дискотеки без него и т.н., но при вас, момичета, нещата са много по-зле и не разбирам как може да ги търпите. След време ще съжалявате за пропиляното време, защото както казваха мои познати преди време : Този няма да ти е нито първия, нито последния.... Животът е пред вас, трябва да намерите най-доброто, човек, с който се чувствате добре и си имате доверие!

kostik
12-21-2016, 17:10
Съвет ли?
1.Прати го на психиатър за проблеми с личността а ти най-добре си обирай крушите.
Това горе го пиша понеже съм запознат с неговото състояние, в което съм бил и аз преди доста години(подобно). Неговият проблем се корени в това, че има супер жалка самооценка за себе си плюс трудни моменти от страна на майка, сестра или гадже.
При мен нещата се оправиха понеже приятелката ми бе непоклатима в нейните желания и ми показа ясно, че нещата с ограничаването на свободите няма да постигнат друго освен нашата раздяла. Аз следователно нямах избор и се промених, радвам се и съм и много благодарен.
Дори и да се разделим някой ден тя ме направи по-добър човек.
2. Ако МНОГО държиш на този човек можеш да опиташ това, което описах по-горе. Бъди непоклатима в борбата за своята свобода, ако трябва се разделяите за някакво време и така. В този вариант предупреждавам, ако човека е много лабилен ще изядеш боя и доста тормоз. Внимавай и си опичай акъла.

П.С. В един момент човек осъзнава, че ако някой иска да ви изневери, то ще стане. Независимо от това, какви усилия или ограничения полагаш. Живота без това "проклятие" е много по-лек.